Yağlı Cilt

(15) tane sonuç gösteriliyor

Daha Fazla Göster

Cildin gün boyu parlıyor ve yağlanıyorsa cildindeki fazla yağı kontrol etmek ve siyah noktaların önüne geçmek için doğru bir yağlı cilt bakımı uygulamalısın. Garnier ile yağlı ciltler her gün, gün boyu kontrol altındadır. Yağlı cilt için özel olarak geliştirilen temizlik, arındırma ve nemlendirme ürünleri ile yağdan parlamayan ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsin.

Garnier ve Yağlı Cilt

Cildin gün boyu parlıyor ve yağlanıyorsa cildindeki fazla yağı kontrol etmek ve siyah noktaların önüne geçmek için doğru bir yağlı cilt bakımı uygulamalısın. Garnier ile yağlı ciltler her gün, gün boyu kontrol altındadır. Yağlı cilt için özel olarak geliştirilen temizlik, arındırma ve nemlendirme ürünleri ile yağdan parlamayan ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsin.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Seçimi

Cildin nasıl olsa yağlı diye nemlendirici kullanmak istemiyor olabilirsin ama cildin ne kadar yağlı olursa olsun, mutlaka bir nemlendirici krem uygulaması yapmalısın. Yağlı bir cilt, nemli bir cilt anlamına gelmez. Yağlı cilt nemlendirici olmazsa daha çok yağlanır. Yağlı ciltler için krem kullanmak son derece önemlidir çünkü nemsiz kalan bir cilt, kendi kendini nemlendirmek için daha fazla yağ üretir. Yağlı bir cildin varsa formülünde yağ olmayan ve gözenekleri tıkamayan (komedojenik olmayan) yağlı ciltler için nemlendirici krem tercih edebilirsin. Yağlı cilt için nemlendirici seçimin, mutlaka yağsız ve su bazlı bir üründen yana olmalıdır. Yağlı ciltler için Garnier “Nem Bombası” Su Bazlı Nem Kaynağı ideal bir nemlendiricidir. Antioksidan ve hyalüronik asit içeriği sayesinde cildine sağlıklı bir ışıltı katar ve cildini 24 saat boyunca nemlendirir. Yapışkan bir his bırakmayan ve hızla emilen formülü dermatolojik olarak test edilmiştir, komedojenik değildir ve paraben içermez. Gündüz kullanacağın nemlendirici, güneş koruma faktörü içerirse cildini güneşten korurken gün boyu nemli kalmasını sağlar. Gece uyurken cildin nemini kaybeder. Bu yüzden yatmadan önce su bazlı hafif bir nemlendirici sürerek gece boyu cildinin nemini korumasını sağlayabilirsin.

Yağlı Cilt Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Günün sonunda makyajını çıkarırken, cildindeki parlamayı alırken matlaştıran ve gözeneklerini derinlemesine temizleyen bir makyaj temizleme ürünü tercih etmelisin. Garnier Saf & Temiz Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile yüzündeki tüm makyajı ovalamaya gerek kalmadan tek adımda silebilirsin. Makyajını sildikten sonra yüzünü yağlı ciltler için uygun bir temizlik ürünü ile yıkayabilirsin. Yağlı ciltler gözeneklerindeki fazla yağı temizlerken cildin nemini de söküp almamalıdır. Bunun için, aktif karbon ya da kömür içeren yüz temizleme ürünleri kullanabilirsin. Garnier Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Temizleme Jeli, cildin yağ dengesini sağlarken tıkalı gözeneklerini açar ve siyah noktaların oluşumunu engeller.Yağlı ciltler için tonik seçimi de önemlidir. Cildini kurutmayan ve aynı zamanda gözeneklerini sıkılaştıran bir tonik kullanabilirsin. Cildini temizledikten sonra cildini matlaştırmak ve gözeneklerin görünümünü azaltmak için, salisilik asit ve çinko türevi içeren Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik ile silebilir ve yüzünü son kalan yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırabilirsin.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı ciltler çok hassastır. Gün içerisinde yüzüne çok fazla dokunman bile cildinin daha fazla yağlanmasına sebep olabilir. Her gün yüzüne temas eden havlu, makyaj fırçaları ve cep telefonundan cildine kir ve bakteri bulaşabilir. Bunlar gözeneklerinin tıkanmasına ve siyah noktaların oluşmasına sebep olur. Makyaj temizleyici misel su ya da antibakteriyel sıvı ile makyaj fırçalarını ve cep telefonunu düzenli olarak temizlersen ve de tek kullanımlık kağıt havlular ile yüzünü kurularsan siyah noktalarının azaldığını görebilirsin.Yağlı ciltler için bakım yapmak biraz hassas bir konudur. Çünkü yağlı cilde sahip olanlar, ciltlerinin yeteri kadar temiz ve mat olduğundan emin olmadıkları için, yüzlerini gereğinden fazla ve sert bir şekilde temizleme eğiliminde olurlar. Yüzünü gereğinden fazla yıkamak cildinin doğal yağ dengesini bozar ve daha fazla yağlanmasına bile sebep olabilir. Bu yüzden cildini nazikçe temizleyen ve salisilik asit içeren makyaj temizleyiciler ya da temizleme jelleri ile kirden ve yağdan arındırabilirsin. Garnier Saf & Temiz Temizleme Jeli, formülündeki salisilik asit ve vaccinium myrtllus bitkisinden elde edilen özler ile sivilce ve siyah noktaların oluşmasını engeller ve cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

Yağlı Cilt İçin Maske Önerileri

Yüzünü Garnier Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Peeling ile derinlemesine temizledikten sonra haftada bir kez maske yapabilirsin. Bunun için tek kullanımlık kağıt maskeler oldukça pratiktir. Volkanik kaya ve kil içeren Garnier “Volcano Mask” Gözenek Sıkılaştırıcı Maske uygulayarak cildinin yumuşak ve nemli kalmasını sağlayabilir ya da matcha çay özü ve kaolin içeren “Kaolin Mask” Arındırıcı Maske ile cildini matlaştırabilir ve pürüzlerinden arındırabilirsin. Soyulabilen maskelerden hoşlanıyorsan, Garnier Saf & Temiz Kömürlü Maske tam sana göre. Kömür (aktif karbon) ve salisilik içeren formülü ile parlayan T bölgesini matlaştırır, gözeneklerindeki siyah noktaları temizler ve cildini arındırır.