Son yılların en trend renklerinden olan kahve, açıktan koyuya onlarca farklı renk tonuyla bu renkten vazgeçemeyen kadınların gözdesi oluyor. Sen de yepyeni bir kahve tonuyla canlı ve parlak saçlara sahip olmak istiyorsan, doğru kahve saç boyası seçimi için bilinmesi gereken püf noktalarını inceleyebilir, göz alıcı bir kahve tonu elde edebilirsin. Unutma, yalnızca bir ton bile çok şeyi değiştirebilir. Peki doğru bir kahve için neler yapabilirsin? İşte tüm detaylar...

Saç Rengine Göre Seç, Doğru Sonuçlar Al

Kahve saç boyası, dışarıdan bakıldığında seçimi çok basit görünen tonlardan. Ancak dikkatli seçim yapılmadığında yanlış renk sonuçları elde etmek kaçınılmaz. Kahverengi saç boyaları, açık, orta ve koyu tonlardan oluşuyor. Öncelikle elde etmek istediğin tonun açıklık seviyesini belirleyerek işe başlayabilirsin. Açık kahve saç boyası seçimi yapmak için, saçlarının şimdiki renginin açık bir renk olması gerekir. Tamamen beyazlamış saçlar, doğal saç renkleri, sarı tonları ve diğer açık kahve renk tonlarında saçlara sahip olan kadınlar, açık kahve tonlarından tam sonuç alabilir. Koyu kahve tonları ise açık renk saçlarda tam sonuç verirken siyah ve siyah tonlarında saçlara sahip olan kadınlarda renk açma işlemi gerektirebilir. Saç rengin açık renklerde değilse önce saçlarına açma işlemi uygulatabilir, ardından saçlarını dilediğin kahve tonuna boyayabilirsin.

Kahverengi Saç Boyası Nasıl Seçilir?

Kahverengi saç boyası seçerken dikkat etmen gereken birinci kural, mevcut saç rengini göz önünde bulundurmak. Kahverengi tonlarının en güzel özelliği, bilindiği gibi hem beyaz tenli ve kumral hem de esmer kadınlara çok yakışıyor olması... Açıktan koyuya denemek isteyeceğin her tonun cildinle uyum içinde olacağından emin olabilirsin. Ancak yine de gözden kaçırmaman gereken bir püf noktası bulunuyor. Saç boyama işlemi öncesinde istediğin rengi tam olarak elde etmek ve uzun süre kullanmak için, her zaman seçeceğin rengin bir ton açığına yönelebilirsin. Açık tonlar seçtiğinde saçların yoğun bir koyuluktan uzak kalır ve farklı bir kahve tonu seçmek istediğinde ekstra renk açma işlemlerine gerek kalmaz. Çünkü çok koyu kahve tonlarına boyanan saçları daha sonra açığa döndürmek için renk açtırma işlemi yaptırman gerekebilir. Ama koyu tonlarda uzun süre kalmak istiyorsan, koyu kahveler seçebilirsin. Saç boyası seçerken saçlarının mevcut uzunluğunu da dikkate alman gerekir. Saçların çok uzunsa ya da kalın bir yapıdaysa birden fazla saç boyası satın alman daha etkili sonuçlar verebilir. Ancak farklı renklerdeki saç boyalarını birbirine karıştırman yanlış sonuçlar almana sebep olabilir.

Evde Saç Boyama Yapanlar İçin Püf Noktaları

Evde saç boyamak her kadının basitçe yapabileceği güzellik ve bakım işlemlerinden... İlk kez saç boyama işlemi yapacak olan kadınlar bile kuaför kalitesinde saç boyama işlemi gerçekleştirebiliyor. Sadece birkaç ufak püf noktasıyla harika renkler ve görüntüler elde edebilirsin. Kahve tonları saç boyası türleri genellikle numara ve özel isimlerle belirtiliyor. Kutu üzerindeki renkleri inceleyerek saçlarınla karşılaştırabilirsin. Rengini seçtikten sonra, saç boyasını kılavuzlarda belirtildiği gibi hazırlamakla işe başlayabilirsin. Bir saç boyama fırçası yardımıyla, boyayı en dipten uçlara doğru uygulamaya başlayarak her bölüme eşit olarak dağıtmalısın. Ardından bir tarak yardımıyla saçlarını tarayarak boyayı saçlarına iyice yedirebilirsin. Belirtilen bekleme süresine uyduktan sonra durulama ve bakım işlemlerine geçebilirsin. Saçlar bilimsel olarak her ay 1 cm uzar. Bu noktayı göz önünde bulundurarak dip boyama işlemini her ay tekrarlayabilirsin. Saçlarını boyadıktan sonra doğal görünümünü kaybetmek istemiyorsan, Garnier Color Naturals doğal renkler koleksiyonu ürünlerini tercih ederek harika bir görüntü kazanabilirsin. Çarpıcı renkler seçkisiyle ise göz alıcı çikolata kahve saç boyası tonları yakalayabilirsin. Garnier Çarpıcı Renkler 5.0 Parlak Açık Kahve, Garnier Color Naturals 5.23 Buzlu Kahve, Garnier Color Naturals 6.25 Kestane Kahve saç boyası ve daha fazlasını bulabileceğin renklerden birini deneyebilir, Garnier Çarpıcı Renkler ve Garnier Color Naturals serileri sayesinde yepyeni ve canlı bir güzellikle tanışabilirsin.