first fixed slider

Zarar görmeden güneşlenmenizi sağlıyoruz

1935'ten beri Garnier Ambre Solaire milyonlarca ailenin geleceğini uzman ve yenilikçi güneş bakım ürünleri ile en hassas ciltler için bile güneşten korumaya öncülük etti. 
first fixed slider

Ürünlerimizi keşfet

Sensitive Advanced

Hassas Ciltler İçin Güneş Koruması

Daha Fazlasını Öğren
sa kategori 3

Günlük Yüz Koruması

Günlük Yüz Koruması

Daha Fazlasını Öğren
sa kategori 2

Görünmez Koruma

Görünmez Koruma

Daha Fazlasını Öğren
sa kategori 3

Kendi Doğal Tenin

Kendi Doğal Tenin

Daha Fazlasını Öğren
sa kategori 4

İnceliyoruz: Garnier Ambre Solaire Güneş Kremi Çeşitleri

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için Garnier Ambre Solaire güneş kremlerini ve tam olarak ne işe yaradıklarını tek tek inceliyoruz!

first fixed slider

GEZEGENİMİZİN GELECEĞİ İÇİN Ambre Solaire, 4 güçlü prensibi ile daha sürdürülebilir bir dünya yaratılmasına katkıda bulunuyor

03_content_block_desktop_AS_1

Deniz Yaşamına Saygılı UV Filtreleri

Geleceğimizi ve çevreyi korumak bizim için önemlidir. UV filtrelerimizin mercanlar, algler, deniz kestaneleri ve bakteriler üzerinde zararlı bir etkisi olmadığı kanıtlanmıştır. Deniz yaşamına saygı duyarken cildinizi korur.

03_content_block_desktop_AS_2

Doğal Kaynaklı İçerikler

Nemlendirici etkili formüllerimizde çevreye zararı olmayan doğal içerikler kullanılmıştır.

03_content_block_desktop_AS_3

100% Dönüştürülebili Ambalaj

Ambalajlarımızın çoğu %100 geri dönüştürülebilirdir*. * tüpler, kapaklar ve pompalar hariç

03_content_block_desktop_AS_4

2020'ye Kadar %50 oranında Dönüştürülebilir Plastik Hedefimiz

2020 yılına kadar tüm şeffaf şişelerde %50 geri dönüştürülmüş plastik kullanmaya kendimizi adadık.

Güzel bir cilde sahip olmanın en büyük şartı, şüphesiz ki ona iyi bakmandan geçer. Cilt bakımında güneş koruyucu kremler ise son derece önemli bir yere sahip. Yaşlanmanın önündeki en büyük engellerden biri olarak gösterilen güneş koruyucular, ciltte nemsizlik ve lekelenme gibi cilt problemlerini de önlemeye yardımcı olur. Sen de güneş kremleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyor ve “Neden güneş kremi kullanmalıyım?” sorusunun yanıtını arıyorsan, doğru yerdesin! İşte düzenli güneş kremi kullanmanın cildinde yaratacağı faydalar…

Güneş Kreminin Cilde Faydaları Nelerdir?

Güneş kremleri, cilde zararlı UVA ve UVB ışınlarından koruyucu etkilere sahip olan cilt bakım ürünleri olarak bilinir. Cilt yapısı ve cildin ihtiyacına göre ise SPF 15, 20, 30, 50 ve 50+ gibi farklı koruma faktörleri bulunur. Hatta arzuya göre renkli yapıda bile tercih edilebilir. Peki, neden güneş koruyucu krem kullanman gerektiğini biliyor musun? Cildi zararlı UVA ve UVB ışınlarından koruduğunu zaten söylemiştik. Güneş kaynaklı bu ışınlar, ciltte çil gibi çeşitli lekelere yol açabilir. Pürüzsüz görünen bir cilt tonu için güneş kremi kullanmayı ihmal etmemek gerekir.Güneşin zararlı ışınlarına fazlaca maruz kalmak cildin nem dengesini bozar. Bu da kuruluğa neden olur. Kuru cilt ise kırışıklıklara açık olan bir cilt anlamı taşır. Bu nedenle düzenli güneş kremi kullanmak ciltteki erken yaşlanma belirtilerini önler.

Güneş Kremini Ne Zaman Kullanmalı?

Güneş koruyucular ile ilgili bilmen gereken bir diğer husus, onları ne zaman kullanman gerektiği ile ilgili. Burada belirtmek istediğimiz bir nokta daha var ki o da güneş kremlerini yalnızca yazın değil, her mevsim kullanmaya özen göstermen. Hava kapalı, yağmurlu hatta karlı bile olsa güneş kremi kullanmayı es geçmemelisin. Ayrıca yalnızca dışarı çıkarken değil, ev gibi kapalı alanlarda da güneş kremi kullanmayı unutmamalısın. Çünkü camdan içeri yansıyan güneş ışığının bile cildine zarar verebileceğinin uzmanlar tarafından kanıtlandığını belirtmek gerekir. Öyleyse güneş koruyucu bakımını, günlük hayatta evden çıkmadan yarım saat önce sürmeli, her 3 ya da 4 saatte bir yenilemelisin. Sadece yüzüne değil, vücudunun açıkta kalan her bölgesine uygulamalısın. Tatildeyken denize girmeden önce sürmeli, denize girip çıktıktan sonra ise mutlaka tazelemelisin.

Bebeklerde Güneş Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

Güneş ışığı, aynı zamanda bolca D vitamini anlamına gelir. Bebekler ve küçük çocuklarınsa D vitaminine oldukça ihtiyaçları var. Bu nedenle güneş ışığı onlar için önemli olsa da fazla güneş ışığının tenleri için zararlı olduğu unutulmamalı. Onların hassas tenlerine özel olarak üretilen güneş koruyucu ürünler ile sen de bebeğinin tenini zararlı ışınlara karşı koruyabilirsin. Bunun için,Dışarı çıkmadan en az yarım saat önce güneş kremini uygulamalı, deniz öncesi ve sonrası ürünü mutlaka yenilemeli, 1 yaşından küçük bebekler için SPF 50 faktör koruyuculuğa sahip ürünleri tercih etmelisin.

Garnier Ambre Solaire Güneş Bakımı Ailesi ile Tanış!

Garnier uzmanlığı ile formüle edilen Ambre Solaire güneş bakım ailesi, cildinin ihtiyacı olan güneş bakımını sağlar. Ambre Solaire’in günlük kullanıma uygun ürünlerinin yanı sıra hassas ciltler, çocuklara özel güneş bakımı ile makyajda kullanıma uygun BB kremlerin yer aldığı bu seriye sen de bayılacaksın! Üstelik hem vücut hem de yüz için kullanıma uygun ürünleri ile Garnier güneş kremi ailesi, SPF 15, 30, 50 ve 50+ koruma çeşitleriyle sunulur. Garnier Ambre Solaire’in her cilde hitap eden geniş ürün skalası ile sen de cildinin güzelliğini taçlandırmaya hazır ol. Garnier’in en iyi güneş koruyucu kremleri ile cildine güzel bak!