Kumral saç rengi son zamanların en çok tercih edilen renklerinden bir tanesi. Küllü kumral renklerden koyu kumrala saçlarına renk katmak isteyen her kadın bilir ki, saç rengi ne kadar yoğun olursa olsun bir süre sonra canlılığını yitirir. Bununla beraber saç ağırlaşır ve güçsüzleşir. Ancak bunun çözümü yok diye düşünüyorsan yanılıyorsun! Yeni nesil formüllerle uzun süre kalıcı yoğun renk veren Garnier saç boyası çeşitleri, saçın derinliklerine işleyerek saç rengini kökten uca hapsediyor.

Kumral Saç Rengine Şans Ver

Güneşte ışıl ışıl parlayan canlı ve bakımlı kahveler... Saçlara ışıltı verirken doğallığını yitirmemesi önemli. Birkaç basit yöntemle saçlarına canlı renkler kazandırırken saç sağlığını da koruyabilirsin. Saçlarının ihtiyaç duyduğu bitkisel bakımı da sağlayan muhteşem parlaklıkta ve doğal tonlarda en iyi küllü kumral saç boyası çeşitleri geniş renk seçenekleriyle seninle! Öncelikle boyalı saçlara özel şampuanları tercih etmen en doğrusu olacak. Haftada iki defa saç maskesi kullanmayı da ihmal etmemelisin! Küllü kumral saç rengi, yıpranmış saçlara parlaklığını geri kazandırabilir ama sıcak suyun saçlarının kurumasına ve solgun görünmesine neden olacağını unutma. Soğuk renkleri de barındıran koyu kumral saç rengi için de aynısı geçerli. Natürel olduğu kadar havalı bir görünüm de veren koyu kumral saçları ılık suyla yıkamak gerekiyor. Dilediğin kahve tonuna kavuşmanın yanında rengin kalıcı olmasını da sağlamak istiyorsan, fındık özlü yağlarla bakım yapmanı öneririz. Yağı haftada bir defa saç diplerinden uçlarına yayarak yaklaşık 30 dakika beklet. Sonrasında ılık suyla durula. Saç renginin canlandığını görebilirsin. Aynı zamanda fındık yağı ile yoğun beslenen saçların yumuşacık olur. Açık kumral saç boyası ile güneşle yarışacak parıltıları saçlarında taşımak mümkün. Parlak, canlı kahveler için sedef özlü ve bitkisel yağlar içeren ve son olarak süper parlak sarılar, kumrallar için de çiçek özü içeren bakım kremleri ile saçlarını besleyebilir, saç rengini süper parlak hale getirebilirsin.

Doğal Kumral: Ne çok açık bir renk ne de koyu... Bu nedenle her ten rengine uygun diyebiliriz. Saçlarına biraz aydınlık katmak istiyorsan, doğal kumral rengi tam sana göre! Denemek istersen, Garnier Color Naturals 7N Doğal Kumral tonuna bir şans verebilirsin.

Küllü Kumral: Sarı ışıltılar için oldukça uygun bir renk geçişi elde etmeni sağlar. Buğday ve daha açık tenlilere yakışan bu ton içinse yine Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral rengini deneyebilirsin.

Koyu Kumral: Eğer saçların koyu bir renkteyse ancak ışıltısını kaybetmişse koyu kumral tonlarını deneyebilirsin. Biraz canlılık ve parlaklık kazandıracak olan Garnier Color Naturals 6N Doğal Koyu Kumral tonu o kadar doğal görünüyor ki, saç rengin doğal mı yoksa boya mı sen bile ayırt etmekte zorlanabilirsin!

Garnier Color Naturals Saç Boyasını Saça Uygulama Teknikleri

Uzun süren yoğun ve göz alıcı renklere kavuşmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Renklendirmeye başlamadan önce güvenlik önlemlerini de almayı unutma.

Eldivenleri tak,
Krem özlü saç boyasını ve oksidan kremi boya tasının içine dök,
İyice karıştır,
Son olarak karışımın hepsini bir fırça yardımıyla saçının tamamına uygula. Eğer istenirse, son 10 dakikada saçın parlaması ve rengini yeniden alması için diplere sürülmüş boya, saçın ucuna kadar çekilebilir. Besleyici yağlar ile saçın derinlemesine beslenir, pürüzsüzleşir ve saç yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşur. Boya saça derinlemesine nüfuz eder ve rengi saçta hapseder. Boyayı saçında kullanma talimatında belirtilen süre kadar beklet ve iyice durula. Uygulama sonrasında, 3 çeşit yağ içeren boya sonrası bakım kremini saçının tamamına uygula. Bir süre bekletip durula. İşte istediğin saçlara Garnier Color Naturals ile kavuştun!