Cilt Bakımı

(42) tane sonuç gösteriliyor

Daha Fazla Göster

Cilt Bakımı

Cilt bakımı, sağlıklı cilt görünümüne kavuşmak için cildin ihtiyaçlarına uygun ürünlerin düzenli olarak kullanılmasıdır. Günlük alışkanlıklarınızın cildiniz üzerinde etkisi büyük. Bu yüzden iyi ve düzenli bir bakım rutinini benimseyerek cildinizin en iyi durumda kalmasını sağlayabilirsiniz. Günlük cilt bakımı sayesinde cilt görünümünüzü iyileştirirken her geçen gün gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kimi zaman genetik faktörler kimi zaman ise dış faktörler, cildinizin kalitesini olumsuz anlamda etkiler. Farklı cilt tiplerine özel olarak üretilen ya da her cilt tipi için uygun görülen cilt bakımı ürünleri, içerik bakımından birbirinden ayrılır. Zira günlük bakımda kullanılacak ürünler nemlendirme, arındırma veya aydınlatma gibi farklı amaçlara hizmet eder. Ancak cildin gereksinimlerini karşılama konusunda ortak noktada buluşurlar.

Cilt bakımı ürünleri çeşitliliğine bakıldığında temizleyicilerin, BB kremlerin, serumların, nem ihtiyacını karşılayan ürünlerin ve maskelerin olduğu görülür. Garnier geniş ürün yelpazesi ile farklı cilt ihtiyaçlarına cevap verir. Kaliteli içerikler ile geliştirilen ürünleri ile cilt problemlerini minimuma indirir.

 

Günlük Bakımınız için İhtiyacınız Olan Cilt Bakımı Ürünleri Çeşitleri ve Özellikleri

Cildinizin kalitesini iyileştirecek ürünler, leke, donuk cilt, eşit olmayan cilt tonu ya da kuru cilt sorunu gibi birçok probleme iyi gelecek bileşenler içerir. Ürünler, cildinize yatırım yapmanıza olanak sağlayarak akıp giden zamana karşı güzelliğinizi korumanızı destekler. Farklı cilt tiplerine göre geliştirilen ürünler arasında karma, yağlı veya kuru ciltlerin ihtiyaçlarını karşılayan ürünler yer alır. Ürünler özelliklerine göre cildinizi genç, dinç ve aydınlık bir görünüme ulaştırır.

Makyaj temizleme suyu, cildinizi gün içerisinde yaptığınız makyajdan ve kirden arındırmak için kullanacağınız ürünlerden. Genel olarak yüzün yanı sıra göz ve dudak bölgeleri içinde kullanımı uygun görülen temizleyiciler, doğal kaynaklı arginine ve C vitamini içeren formüle sahip olabilir. Ovalamadan makyajınızı çıkaracak ürünler, cildinizde yağlı his bırakmaz. Güçlü etkiye sahip temizleme suları, özelliklerine göre cildinizi aydınlatabilir ve temiz bir his bırakır.

Temizleme sularının yanı sıra kategori içerisinde siyah noktaları azaltabilen ve tıkalı gözenekleri arındırabilecek temizleme jeli çeşitleri yer alır. Karma cilt bakımı için tercih edilebilecek ürün çeşitliliğini inceleyerek cilt tipinize uygun jeller ile cildinizi en iyi şekilde temizleyebilirsiniz.

Yüz maskesi seçenekleri cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı yoğun şekilde sunar. Uygulaması pratik olup düzenli kullanımda olumlu sonuçlar verir. Kuru cilt bakımı için yoğun nem sunan maskeleri tercih edebilirsiniz. Cilt sorunlarınıza göre dinlendirici ve ferahlatıcı özellikteki maskeleri değerlendirebilirsiniz. Cilt problemlerinize göre göz çevresi ve dudaklar için geliştirilen maskelere de göz gezdirebilirsiniz.

Cilt serumu, içeriğindeki güçlü etken maddelerin yanı sıra hafif formülü ile cilde hızlıca etki eder. Kategori içerisinde koyu leke karşıtı C vitamini serumun yanı sıra peeling etkisi yaratan AHA BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı serum bulunur. Cilt problemlerini minimuma indirerek kusursuz görünümü destekleyecek ürünler ile cilt kalitenizi iyileştirebilirsiniz.

Nemlendirici, cildin olmazsa olmazlarından. Zira cildin ideal nem seviyesinde kalmasını sağlayan ürünler, cilt sorunlarının görülme olasılığını da minimuma indirir. Kategoride %96 doğal kaynaklı içerikli seçeneklere ulaşabilirsiniz. Dermatolojik olarak test edilen ürünler,  rahatlatıcı ve matlaştırıcı etkiler de gösterebilir. Bununla birlikte  C vitamini ve limon özü içeren günlük nemlendirici jel, cildinizi taze ve parlak bir görünüme kavuşturur.

BB krem, özellikle günlük makyajda maksimum konfor sunar. Renkli nemlendirici olarak tanımlanabilen ürünler daha kusursuz bir görünüm anahtarı olarak cildin renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Orta ton,  açık ton ya da çok açık tonlu ciltler için geliştirilen ürünler arasında ayrıca göz çevresi için tercih edilebilecek seçenekler de yer alır. Ürünler özelliklerine göre parlamayı kontrol altına alırken pürüzleri kapatır. Parlamayı kontrol altına alabilir ve cilt tonunu daha eşit bir hale getirir.

 

Cilt Bakımı Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Güzel bir cilde sahip olmanın en basit kurallarından biri düzenli bakım yapmak ve kaliteli ürünler kullanmak. Profesyonel destek sunacak ürünler, kırışıklıklara, lekelere, siyah noktalara, kuruluğa ve cilt tonu eşitsizliğine iyi gelerek cildinizin ışıltısını ortaya çıkarır.

Günlük cilt bakımı düzenli olarak yapılmalı. Kullandığınız ürünün kullanım talimatlarını da dikkate alarak bakım rutinlerinizi şekillendirebilirsiniz. Temizleyici, serum ve nemlendirme etkili ürünleri, genel olarak sabah ve akşam olmak üzere günde iki uygulayabilirsiniz. Maskeleri ise haftada bir yada iki kere tekrarlayabilirsiniz. En iyi sonuç için uyguladığınız bakım ürünlerinin kullanma talimatlarını dikkate alabilirsiniz.

 

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanmalı?

Cildin bakımı söz konusu olduğunda kullanılan ürünler kadar uygulama sırası da önem arz eder. Doğru sıra izlendiğinde ürünlerden alınan verim de doğru orantılı olarak artar. İşte bakımınızı üst seviyeye çıkaracak cilt bakım sırası…

  • İlk adımda temizleyici kullanarak cildinizi kir ve kalıntılardan arındırmalısınız. Bu şekilde cildinizi diğer ürünlerin kullanımı için hazır hale getirirsiniz.
  • İkinci adımda gözeneklerinizdeki yabancı maddeleri derinlemesine temizleyebilecek tonikleri cildinize uygulayabilirsiniz. Bu şekilde cildinizdeki kirlenme ve yağlanmayı da azaltabilirsiniz.
  • Cildinizde bazı bölgelerde akne gibi problemler varsa, lokal bakım ürünlerinizi gerekli yerlere sürerek bir süre cildiniz tarafından emilmesini bekleyebilirsiniz.
  • Dördüncü aşamada temiz cildiniz üzerine yoğun ve güçlü bileşenlere sahip serumları uygulayabilirsiniz.
  • Serumun ardından ihmal etmemeniz gereken göz çevresi bölgesine, göz kremlerinizi uygulayarak cildinizin kalitesini artırabilirsiniz.
  • Altıncı aşamada ise boyun ve yüz bölgenize cilt tipinizle uyumlu nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizin nem ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

Cildinize kısa sürede etkili çözümler üretmek için Garnier cilt bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Cilt problemlerinizi minimuma indirecek ürünler ile rutinlerinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.