Sen de Garnier'nin senin için geliştirdiği birçok farklı formül arasından dilediğini seçebilirsin. Siyah noktalar ile başın dertteyse kömür ve yaban mersininin mucizevi birleşimini de mutlaka denemelisin. Garnier Saf ve Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Peeling, ultra emici kömür ve yaban mersini özünün etkisini birleştirerek yüzündeki siyah noktalarla savaşır. Kısa sürede siyah noktalarında gözle görünür bir azalma yaratırken cildinde böyle problemlerin oluşmasını da engeller. Garnier Kayısı Peelingi ise cildini yoğun şekilde temizlerken aynı zamanda sağlıklı parlaklık katar. Sen de senin için en uygun ve en iyi peeling ürününü bir an önce keşfederek yüzüne ihtiyacı olan bakımı uygulamakta geç kalma.
Sağlıklı, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Ancak böyle bir cilde sahip olmak ve onu korumak için, cildine çok iyi bakman gerekir. Düzenli ve kapsamlı bir cilt bakımı yapmadığın takdirde cildin zamanla solar, canlılığını kaybeder ve ortaya sivilce, akne, leke gibi çeşitli cilt problemleri çıkabilir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak ve cildini her daim temiz ve canlı tutmanın sırları cilt bakım uygulamalarında saklıdır. İyi bir cilt bakımı ise peeling olmadan düşünülemez. Sen de yüzünü gün içinde biriken tüm kirden ve yağdan arındırmanın en etkili yollarından biri olan peeling ile tanışmaya ne dersin?

Peeling Nedir?

Doğru ve etkili bir peeling uygulaması yapabilmek için öncelikle "Peeling nedir?" sorusunu tam olarak cevaplamak gerekir. Peeling, içinde barındırdığı mikro tanecikler ile gözeneklerde biriken kiri ve yağı temizleyen, cildi ölü derilerden arındıran bir cilt bakım ürünüdür. Çoğunlukla yüz için kullanılsa da esasen peeling, gerektiğinde tüm cildinde uygulayabileceğin bir üründür.

Peeling Ne İşe Yarar?

Gün içerisinde yüzün; hava, yastık, kıyafetler ve bunun gibi pek çok şeyle temas eder. Böylece gözeneklerinde kir, yağ ve ter kalıntıları birikir. Özellikle makyaj yaptığın takdirde yüzünü makyaj kalıntılarından tam olarak arındırmak çok zor olabilir. Çünkü makyaj temizleyicileri ve günlük yüz temizleyicileri yüzünün yalnızca yüzeyindeki kalıntıları yok eder. Oysa etkili bir cilt bakımı yapmak için gözeneklerin derininde kalan problemleri de temizlemek gerekir. Peeling, içinde barındırıdığı tanecikler ile yüzündeki ölü deriyi yok eder ve böylelikle gözeneklerinin içine nüfuz eder. Yalnızca yüzünü her anlamda temizlemekle kalmaz, aynı zamanda cildini besleyerek ona kaybettiği ışıltıyı ve canlılığı geri kazandırır. Sen de kir ve yağdan tamamen arındırdığın bir cilt ile sivilce ve siyah nokta gibi problemlerin önüne geçmiş olursun.

Peeling Nasıl Yapılır?

Herkesin cilt tipi birbirinden farklıdır. Bu yüzden Garnier, her cilt tipine uygun insanın rahatlıkla kullanabileceği farklı peeling ürünleri geliştirir. Peeling yaparken dikkat etmen gereken ilk adım, cildine en uygun peeling ürününü tercih etmek olmalı. Yağlı ya da karma bir cilde sahipsen, yağlanma karşıtı özelliği taşıyan peelingleri, kuru ve hassas bir cilde sahipsen hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiş ürünleri kullanabilirsin. Senin için en iyi peeling ürününü bulduktan sonra ise rutin cilt bakımına peeling uygulamasını gönül rahatlığıyla ekleyebilirsin. Cildin oldukça hassas olduğu için peeling'i nazik ve yumuşak hareketler ile tenine uygulamalı, daha sonrasında cildini soğuk su ile tamamen temizlemelisin. Böylece peeling etkisi tıkalı gözeneklerini açarak cildini temizleyecek, soğuk su ise teninin ihtiyacı olan canlılığı kazanmasına yardımcı olacak.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Gerekli Peeling Önerileri

Peeling ürünlerinin birçok çeşidi var. Bu yüzden seçim yaparken öncelikle cildinin neye ihtiyaç duyduğunu keşfetmen gerek. Peeling ürünleri içerisinde bulunan tanecikler, üründen ürüne farklılık gösterir. Sen de Garnier'nin senin için geliştirdiği birçok farklı formül arasından dilediğini seçebilirsin. Cilt bakımında en çok tercih edilen malzemelerden birinin kil olduğunu biliyor muydun? İçinde kil barındıran peeling ürünleri ile cildinde oldukça etkili ve hızlı sonuçlar alabilirsin. Üstelik Garnier Saf & Temiz 3'ü 1 Arada ile yüz temizleyici, peeling ve yüz maskesi ürünlerinin tümünü bir arada bulabilirsin! İçerdiği beyaz kil, okaliptüs özü ve salisilik asit sayesinde hem cildinde derinlemesine bir temizlik yapabilir hem de cildinin sağlıkla ışıldamasını sağlayabilirsin. Özellikle yağlı ciltlerin mücadele ettiği pürüzlenme ve parlamalar ile savaşan Garnier Saf & Temiz 3'ü 1 Arada ile cilt bakımı her zamankinden daha kolay olacak. Siyah noktalar ile başın dertteyse kömür ve yaban mersininin mucizevi birleşimini de mutlaka denemelisin. Garnier kömürlü peeling ürünleri, ultra emici kömür ve yaban mersini özünün etkisini birleştirerek yüzündeki siyah noktalarla savaşır. Kısa sürede siyah noktalarında gözle görünür bir azalma yaratırken cildinde böyle problemlerin oluşmasını da engeller. Sen de senin için en uygun ve en iyi peeling ürününü bir an önce keşfederek yüzüne ihtiyacı olan bakımı uygulamakta geç kalma. Alanında uzman dermatologlar tarafından geliştirilmiş birbirinden etkili Garnier peeling ürünleri seni bekliyor!