Hemen hemen her cilt tonuna yakışan sarı saç boyası tonlarından birini, ten rengine uygun olarak seçip yeni mevsime harika bir giriş yapabilirsin. Sarı saç tonları seçerken öncelikle ten rengini göz önünde bulundurman önemli. Ten rengine yakışan sarı saç rengi arayışını tamamladıktan sonra bu yeni sarı saç stilinden vazgeçemeyeceksin. Boyama öncesi saçının sağlıklı olması ve sonrasında da doğallık ve sağlığından bir şey kaybetmemesi için bakımını yapman çok önemli. Kullandığın şampuandan güneşin zararlı ışınlarının yol açabileceği hasarları engelleyecek olan saç bakım kürlerine kadar her şey, sarı saç boyası kalıcılığı ve duruşu için büyük önem taşıyor. Hangi ten renginde hangi sarı tonun daha iyi durduğunu öğrenmek için sana birkaç önerimiz olacak.


Sarı Saç Boyası Tonları

Saçlarını sarının çeşitli tonlarından birine boyamak istiyor ve tonunu cildine uygun olarak seçmeyi planlıyorsan, boyama işlemi öncesinde biraz araştırma yapmalısın. Senin için derlediğimiz sarının en hoş tonları ve hangi tene hangi tonun yakıştığı hakkındaki bu bölümde, tam da ihtiyacın olan bilgiler var!

Altın Sarısı

Buğday tenlilerde göz alıcı ve parlak duran altın sarısı rengi, sıcak ten rengi ile oldukça uyumlu. Güneşin ışıltılarını içeren bu renk, sıcak buğday tenlilere çok yakışıyor ve her kıyafette kendini belli etmeyi başarıyor. Garnier Color Naturals 9 Sarı ile saçların ışıldayacak. Saçlarını altın sarısına boyadıktan sonra yoğun makyaj yapmana da gerek kalmayacak, çünkü saçının göz kamaştırıcı etkisi yüz hatlarını da ortaya çıkaracak.

Küllü Sarı

Sarı saç boyası tonları arasından küllü sarı diye bilinen ve içerisinde soğuk yansımalar bulunduran bu ton, buğday tenliler ve açık tenliler için oldukça kullanışlı. Özellikle gümüş yansımaları seviyorsan, küllü sarı rengini mutlaka denemelisin. Göz rengini de ortaya çıkaracak olan küllü sarı saç boyası sayesinde saçların dikkat çekecek. Garnier Color Naturals 9.13 Açık Küllü Sarı tonu ile teninde mükemmel bir uyum yakalayarak göz alıcı bir stile sahip olacaksın.

Platin Sarısı

Altın renginin göz kamaştıran ışıltısının saçlarında hayat bulmuş tonu olan platin saç boyası ile saçlarına farklı bir stil kazandırabilirsin. Etkileyici bir renk olan platin saç rengi, hafif makyaj ya da sıfır makyajlı görünümlerde bile oldukça dikkat çekici. Saçlarında hoş yansımalar sağlayan platin sarısı rengi, açık tenliler için birebir. Platin sarısı rengini kendine yakıştırıyorsan, Garnier Color Intense 111 Ekstra Açık Gümüş Sarısı boyayı denemelisin.

Karamel Sarısı

Esmer tenlilere en çok yakışan sarı tonlarından biri karamel sarısı. Aydınlık ve enerjik bir saç rengine sahip olmak için, cildine uygun ise karamel sarısı tonlarını deneyebilirsin. Garnier Color Naturals 7.3 Fındık Kabuğu sayesinde kendine uygun olan bu tonu yakala ve yeni saçlarınla güne güzel başla.

Koyu Sarı

Buğday tenlilere en çok yakışan saç renklerinden biri de koyu sarı! Koyu sarı saç, saç renkleri arasında en popüler renklerden olan koyu, zarif bir görünüm yaratıyor. Özellikle de saç renginin uzun süre kalıcı olmasını, beyazlarının kapanmasını istiyorsan koyu sarı saç renkleri tercihin olmalı. Garnier Çarpıcı Renkler 8 Parlak Koyu Sarı rengi, zarif görünüm için seninle.

Sarı Saç İçin Bakım Önerileri

Sarı tonları ve numaraları, çeşitliliğinden ötürü saç boyası seçiminde kararsızlığa yol açabilir. Kendine uygun olan tonu bulduktan sonra ise saçının bakımı için dikkat etmen gereken önemli noktalar var. Saçlarını sarıya boyarken kullandığın boyanın besleyici özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisin. Saçlarını sarı tonlarına boyamadan önce, saç bakımına başlayarak daha ışıltılı görünmelerini sağlayabilirsin. Saçını boyamadan 1 hafta önce, bakım maskesiyle saçlarına yoğun bakım sağlayabilirsin. Saç boyası sarı tonları seçimini yaptıysan ve artık saçlarını bu şekilde kullanmaya karar verdiysen, haftada en az bir kere saçların için bir nem ve protein maskesi uygulamalısın. Böylelikle saçının nem dengesini sağlamış olursun ve saçların güçlü olur. Saçın rengini korumak için özel üretilen şampuanları tercih etmen de oldukça önemli. Çoğu şampuan saçın ışığını alırken renginde değişmelere de sebep olabiliyor. Bu nedenle saçlarını her gün yıkamak yerine, haftada bir kaç gün uygun bir şampuan ile yıkayabilirsin. Saçlarını fön yerine doğal yollarla kurutman da saç rengi ve dokusunu korumak için en iyi yöntem. Mümkün olduğunca sıcak suyla duş almamaya özen göstermelisin. Soğuğa yakın ılık suda alacağın duş, sarı saç boyası renkleri için kalıcılık sağlayacak ve ışıldamasına yardımcı olacak. Özellikle yaz günlerinde güneşin zararlı etkilerinden korunmak için UV filtreli şampuanları kullanabilirsin.Saçlarını tararken mutlaka tarak ya da fırçanı öncesinde nemlendirirsen, saçlarının kırılıp dökülmesini ve hasar almasını engellemiş olursun. Saçlarını ağırlaştırmayacak, parlaklık verecek besleyici ürünleri kullanarak saç renginin güzelliğini koruyabilirsin. Garnier’in besleyici ve hafif dokulu doğal ürünleri sayesinde sarı saçlarının ışığını kaybetmemesini sağladığından emin ol!