Deodorant

(13) tane sonuç gösteriliyor

Daha Fazla Göster

Deodorant

Günlük hayatın koşuşturmacasında,  spor yaparken ya da başka sebeplerden dolayı vücut terler. Kişisel bakımına dikkat edenler için öne çıkan deodorantlar, vücut kokularını azaltmak için kullanılır. Özellikle sıcak yaz aylarında ter kokusu ve oluşan kötü görüntüler ile mücadele etmede deodorant çeşitlerinden yardım alabilirsiniz.

Deodorant, kozmetik ürün seçenekleri arasında yer almakla birlikte farklı içeriklerle formüle edilirler. Kategori içerisinde deodorant kadın seçeneklerinin yanı sıra erkeklere özel geliştirilen ürünler yer alır. Hızlı kuruluk hissi, uzun süre kalıcı ferahlık ya da lekesiz koruma sunan ürün çeşitliliği gün boyu hem ferah hem de kuru hissetmenizi sağlar. Siz gün içerisinde aktif bir şekilde hareket ederken deodorant çeşitleri de daima yanınızda yer alarak size ayak uydurur. Koltuk altında oluşması muhtemel ter sorunlarının önüne geçmeyi başarır.

 

Deodorant

Deodorant çeşitleri, kişisel bakım söz konusu olduğunda günlük rutinlerin bir parçasıdır.  Zira koltuk altı kokusunu gidermek için formüle edilen ürünler, önemli faydalar sunarlar. Her şeyden önce ter sorununa etkili çözüm yolları arasında yer alırlar.

Ter, aslında güçlü bir kokuya sahip değil. Kokunun ana sebebi ciltteki bakteriler. Sonuç olarak ter kokmanın altında yatan sebep ter sıvısından beslenip geriye atıklar ortaya çıkaran bakteriler olmaktadır. Koltuk altının nemli sıcaklığı bakteriler için ideal bir ortam niteliği taşır. Kişisel bakıma özen gösterildiği takdirde ter koku oluşumu bölgesel olarak engellenebilir. Bunun için ise temiz ve bakımlı hissetmenizi sağlayacak kişisel bakım ürünlerini rutinlerinize dahil edebilirsiniz.

Ter, her ne kadar fazla ısıyı atmaya yardımcı olan bir soğutma mekanizması olsa da vücutta bulunan ter bezleri, bazı bölgelerde daha fazla olabilir. Bu durum ise çoğu zaman kişinin gün içerisinde rahatsız hissetmesine ve hareketlerini kısıtlamasına neden olabilir. Kategoride yer alan ürün çeşitleri terlemeyi azaltabilir ve kötü koku sorununun önüne geçebilir. Kadın deodorant seçenekleri ile cildinizin nefes almasını sağlarken gün boyu kuruluğun tadını çıkarabilirsiniz. Cildinize hassas dokunuş yapacak ürünleri bakım rutinlerinize dahil ederek her hareketinizi daha özgür kılabilirsiniz. Erkek deodorant seçenekleri de özel formülleri sayesinde hızlı kurur ve uzun saatler koruma sunar. Ayrıca cildin nefes almasını da mümkün kılar. Sprey ya da roll on ürün seçenekleri arasından bir seçimde bulunarak terleme sorunu ile karşı karşıya kalma ihtimalinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Deodorant Çeşitleri ve Özellikleri

Ürün çeşitleri genel olarak stick, krem, sprey ve roll on formlarında üretilir. Her formuyla kullanışlı olan ürünler içerik olarak da çeşitlilik gösterirler. Bakterilerin çoğalmasını önleyerek ter kokusunu maskeleyip aynı zamanda hoş koku sağlarlar. Kategoride sprey formdaki ürünlerin yanı sıra roll on deodorant seçenekleri yer alır. Sprey formuna sahip ürünler, basınçlı şişeleri sayesinde püskürtme işlemi ile koltuk altına uygulanır. Şişeden hızla çıkan bileşenler, doğru mesafeden uygulandığında etkisini hissettirir. Roll on ise kullanımı en pratik ürünler arasında yer alır. Islak yapıya sahip olmalarından dolayı kıyafetler giyilmeden birkaç dakika önce uygulanması önerilir.

 

  • Antiperspirant özelliğe sahip ürünler, ter önleme noktasında yüksek performans sergiler. Zira antiperspirant, terleme önleyici anlamına gelmekle birlikte aktif maddesi alüminyum tuzları ile cildin yüzeyindeki neme nüfuz etmeyi başarır. Bu sayede ter miktarını azaltır. Sonuç olarak terleme kontrol altına alınır.
  • Koltuk altı deodorant arayanlar, termoaktif bileşenler içeren formülü ile 45 dereceye kadar yüksek ısı değişimlerine rağmen ter kokusuna karşı koruma sunan ürün çeşitlerini inceleyebilir. Doğal ıslaklık emici mineral içeren ürünlerin ıslaklığı sünger gibi emmesi ile gün içerisinde ferah ve kuru hissedebilirsiniz.
  • Lekesiz koruma sunan deodorant çeşitleri ile cildiniz nefes alırken kıyafetleriniz zarar görmez. Zira siyahlarda beyaz izlere karşı etkili olan ürünler beyazlarda ise sarı lekelerin oluşumunu önler. Renkliler de ise renk solmasına karşı etkili olur. Koltuk altınızı 48 saat boyunca kuru tutacak ve sizi ferahlatacak ürünler sayesinde cildinize hassas bir dokunuş yapabilirsiniz.
  • En çok tercih edilen seçenekler arasında bulunan pudralı deodorant çeşitleri kokuları maskeleme noktasında beklentileri karşılar. Ayrıca tere bağlı ıslaklığın da önüne geçer. Gün içerisinde sürekli aktif biri olarak aşırı terleme sorunu ile mücadele ediyorsanız, pudralı ürünleri listenize dahil edebilirsiniz.
  • Garnier, arındırıcı etkili ve doğal ferahlık veren ürün seçenekleri içerisinde anında kuruluk etkisi sunan deodorant seçeneklerine de yer verir. Islaklık emici magnezyum içeren ürünler, sizi ultra kuruluk hissi ile buluşturur. Anında kuruyan ürünler, beyaz iz bırakmaz ve 72 saat boyunca kötü kokuya karşı koruma sağlar.

 

Deodorant Nasıl Kullanılır?

Deodorantlar genel olarak cilt ile temasa geçer. Bu yüzden ürünleri kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle uygulama yapılacak bölgenizin temiz ve kuru olmasına özen göstermelisiniz. Ürünler bu şekilde ter kokusu ile mücadelede daha başarılı performans gösterir. Dolayısıyla kişisel bakım ve temizlik işlemini atlamamalısınız.

Deodorant kullanımı esnasında ürünlerin cilde özel geliştirildiğini unutmamalısınız. Ürünleri giysilerinize sıkmanız ter kokusunu bastırma konusunda size yardımcı olamaz. Hatta kimi zaman kıyafetlerinizin zarar görmesine neden olabilir. Bu tarz ürünlerin kullanım esnasında temiz cildinize temas etmesi gerekir. Roll on ürünleri, temiz ve kuru koltuk altınıza uyguladıktan sonra kapağını kapatabilirsiniz. Sprey formundaki ürünleri ise çalkaladıktan sonra 15 cm uzaktan tutarak  koltuk altınıza püskürtebilirsiniz.

Daha kuru ve ferah bir deneyim için Garnier deodorant çeşitlerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza hitap eden ürünleri vakit kaybetmeden sepetinize ekleyebilirsiniz.