950x534 768x420

En İyi Yüz Temizleme Yöntemleri | Garnier

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

 

Tertemiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Bunun için ilk adım, doğru yüz temizleme ürünleri ile cilt tipine uygun bir cilt temizliği ve cilt bakımı rutini oluşturmaktır. Yağlı veya karma bir cildin varsa cilt problemleri yaşama ihtimalin, diğer cilt tiplerine göre daha fazladır ve cilt temizleme işlemi için özel ürünler kullanman gerekebilir. Sivilceler, parlama yapan T bölgesi, genişleyen gözenekler ve siyah noktalar canını sıkıyorsa sana birkaç önerimiz var. Bu yüz temizliği teknikleri ile cildini kurutmadan nazikçe temizleyebilir ve anında canlandırabilirsin.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Sağlıklı ve güzel bir cilt için ilk adım yüz temizliğidir. Yüzünü temizlemek için ihtiyacın olan ilk ürün ise elbette bir yüz temizleyici. Farklı cilt tiplerine uygun jel, köpük, peeling ya da maske formunda yüz temizleme ürünleri vardır. Yüz temizleme ürününe karar verirken kendi cilt tipine uygun olanı seçerek işe başlamalısın. Belli bir cilt problemi olmayan normal ciltler, hemen hemen her türlü yüz temizleme ürününü rahatlıkla kullanabilir ama kuru, hassas, yağlı ya da karma bir cildin varsa bu cilt tiplerine uygun formüle edilen cilt temizleme ürünleri kullanman gerekir. 

Kuru ve hassas ciltlerin daha fazla neme ihtiyacı vardır. Bu cilt tipine sahipsen, cildini tahriş etmeden temizleyen, temizlerken aynı zamanda besleyen ve nemlendiren, kuru/hassas ciltlere özel yüz temizleme ürünleri seçmelisin. Yağlı/karma ciltler ise çoğunlukla derin gözeneklere sahiptir ve bu yüzden ciltleri, gözeneklerin içine tozu, kiri ve makyajı daha fazla hapsederek sivilce ve siyah noktaların oluşmasına zemin hazırlar. Yağlı/karma bir cildin ve siyah noktaların varsa yüzündeki fazla sebumu dengeleyecek ama bunu yaparken cildini kurutmayacak bir yüz temizleme ürünü seçmen gerekir. Kil, aktif karbon (kömür), salisilik asit gibi maddeler, yağlı/karma ciltlerin sebum dengesini sağlayarak derinlemesine temizler, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve mat bir görünüm verir. Kuru/hassas ciltlerin genellikle siyah nokta ve gözenek sorunu olmadığı için, bu tip ürünleri kullanmalarına gerek yoktur. 

Garnier'den Cildinize Nefes Aldıran 'Yüz Temizleme Jeli’ 

Siyah noktalardan şikayetçiysen, Garnier Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Yüz Temizleme Jeli ile tıkanmış gözeneklerini açabilir ve inatçı siyah noktalarından kurtulabilirsin. Yüz yıkama jeli, ultra emiciliğe sahip aktif karbon (kömür), antioksidan etkili yaban mersini özü ve gözeneklerin derinlerine nüfuz ederek cildi temizleyen salisilik asit içeren formülü ile siyah noktaların oluşmasını engeller. Garnier Saf & Temiz ailesi ile daha pürüzsüz ve berrak bir cilde kavuşmak mümkün.

Hem yağlı hem de hassas bir cildin varsa ve daha hafif yapıda, köpüksü bir temizleme ürünü arıyorsan, Garnier Saf ve Temiz Temizleme Jeli kullanabilirsin. Cildinde yoğun bir sivilcelenme varsa peeling yapmak istemeyebilirsin. Bunun için cildini tahriş etmeden, yumuşak bir şekilde derinlemesine temizlemek için, yüz temizleme jeli ya da yüz temizleme köpüğü kullanabilirsin.

Garnier’nin karma ve yağlı ciltler için konsantre salisilik asit kullanarak geliştirdiği benzersiz formüle sahip Garnier Saf ve Temiz Temizleme Jeli, Vaccinium myrtllus bitkisinin özünden elde edilen “Herba Repair” ile sivilcelere ve sivilce izlerine savaş açar.  Sivilce ve iz karşıtı içerikle zenginleştirilen formülü, siyah noktaları derinlemesine temizler. Arındırıcı özelliği ve cildi onarma özelliğine sahip aktif maddeler sayesinde cilt problemlerinden kalan izlerin oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.

Evde Yapabileceğiniz Yüz Temizleme Maskesi

Evde yüz temizleme yöntemleri denildiğinde doğal ürünler imdadına yetişiyor. Domates ve bal maskesi ile cildini derinlemesine temizleyebileceğini ve canlı bir görünüme kavuşturabileceğini biliyor muydun? Kabukları soyulmuş yarım domatesi mutfak robotundan geçirerek püre haline getir ve 1 çorba kaşığı bal ekleyerek karıştır. Maskeyi saç diplerine değdirmeden yüzüne ince bir tabaka halinde uygula ve 15-20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durula. Temiz bir kağıt havlu ile yüzünü kuruladıktan sonra ışıldayan cildine ""Merhaba"" de!

Domates, aknelerin ve sivilcelerin görünümünü azaltırken cildini daha aydınlık gösterir. Domatesin içerisinde bulunan A, B ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum ve magnezyum serbest radikallerle savaşarak cildin daha geç yaşlanmasını sağlar, lekelerin görünümünü azaltır, cildin elastikiyetini arttırır ve kuruyan bölgeleri nemlendirir. Kısaca cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Bal ise doğal bir antiseptiktir. Antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri sayesinde cildindeki sivilcelere yol açan bakteri ve mikropları önlemeye yardımcı olur. Bal, aynı zamanda sivilce izlerinin, kızarıklıkların ve koyu halkaların görünümünü azaltır.

Garnier Saf & Temiz 3’ü 1 Arada ile Yağlı Ciltler Artık Daha Temiz

En iyi yüz temizleme ürünlerinden biri olan Garnier Saf & Temiz 3’ü 1 Arada, temizleyici, peeling ve maskeyi aynı üründe buluşturuyor ve yağlı/karma ciltlerin yüz temizliğinde büyük kolaylık sağlıyor. Okaliptüs özü, salisik asit ve sebum düzenleyici özelliği olduğu bilinen çinko türevi ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde Garnier Saf & Temiz 3’ü 1 Arada, cildini tahriş etmeden temizler ve fazla yağdan arındırarak cildine mat ama aydınlık bir görünüm sağlar. İçerisinde mikro tanecikler olan Garnier Saf & Temiz 3’ü 1 Arada’yı yüzüne hafif masaj yaparak peeling şeklinde uygulayabilir ve cildindeki ölü hücreleri arındırarak gözeneklerini derinlemesine temizleyebilirsin. 

Garnier Saf & Temiz 3’ü 1 Arada’nın formülündeki beyaz kil, cildini daha pürüzsüz ve yumuşak yapar. Garnier Saf & Temiz 3’ü 1 Arada’yı yüz temizleme maskesi olarak kullandığında cildindeki parlamanın tamamen yok olduğunu ve mat bir görünüme kavuştuğunu görebilirsin. 4 hafta boyunca düzenli olarak etkisi klinik olarak kanıtlanmış olan Garnier Saf & Temiz 3’ü 1 Arada kullanan karma ve yağlı ciltler, 7 gün boyunca daha az parlayan ve daha mat görünümlü bir cilde kavuştular.

Eğer karma ve yağlı bir cilde sahipsen, yüzündeki pürüzlerden, parlamadan ve genişlemiş gözeneklerden şikayetçiysen, Garnier 3’ü 1 Arada ile cildini arındırma, matlaştırma ve dengeleme sırası sende! Yüzünü Garnier 3’ü 1 Arada ile temizlemek için, ıslak yüzüne bir miktar ürünü dairesel hareketlerle nazikçe uygula ve suyla durula. Peeling etkisi için, ıslak yüzüne masaj yaparak ve daha çok alın, burun, yanak ve çene gibi siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere uygulayarak gözeneklerini derinlemesine temizle ve ardından suyla durula. Garnier 3'ü 1 Arada'yı maske olarak kullanmak için, tüm yüzüne uygula ve kuruması için 3 dakika bekledikten sonra ılık suyla durula. Peeling ve temizleyiciyi her gün, maskeyi de haftada 3 gün uygulayabilirsin.