950x534 768x420

Gül Suyunun Cildinize Faydalarını Biliyor Musunuz? | Garnier

Gül Suyunun Cildinize Faydalarını Biliyor Musunuz?

 

Gül Suyunun Cildinize Faydalarını Biliyor Musunuz?

Cilt bakım ürünlerinin içeriğinde birçok doğal kaynaklı bileşen yer alıyor. Doğal kaynaklı içerikler doğru ve ölçülü kullanıldıklarında, cildi temizlemek ve beslemek açısından oldukça etkili tercihler. Bugün, seni cildi yoğun bir şekilde temizlemek, yatıştırmak ve ferahlatmak için mükemmel bir içerik olan gül suyu ile tanıştırmak istiyoruz! Gül suyu faydaları saymakla bitmeyen bir bileşen. Gıdadan ilaç sektörüne, parfümlerden cilt bakım ürünlerine birçok yerde karşımıza çıkabiliyor. Üstelik yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada eski çağlardan beri oldukça popüler. Peki, gül suyunun faydaları ciltte nasıl etkiler gösteriyor? Gül suyu cilt bakımı esnasında nasıl kullanılmalı? Dilersen bu cilt dostu ve mis kokulu bileşeni biraz daha yakından tanımaya başlayalım!

Her Derde Deva Gül Suyu

Organik gül suyu, gül yapraklarının suyun içinde belirli bir süre zarfında bekletilerek demlenmesi yoluyla hazırlanıyor. Antik Yunan ve Eski Roma dönemlerinden günümüze dek ulaşmayı başarmış, özellikle parfümlerin ve ilaçların içinde sıklıkla kullanılıyor. Gül suyunun ölçülü ve doğru şekilde kullanıldığında yan etkisi ya da zararı bulunmadığı için, Osmanlı Dönemi'nde şerbet, tatlı, lokum, şurup ve merhem tariflerinde de baş rolde olduğu görülüyor.

Peki, gül suyunun hem ilaç hem kozmetik hem de gıda sektöründe bu kadar popüler olmasının nedeni ne? Bu sorunun cevabını bulmak için, gül suyunun besin değerlerine göz atmak yeterli. Gül suyu A, B3, C, D, E vitaminlerinin yanı sıra, demir, sodyum, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve sitrik asit açısından oldukça zengin. Haliyle ölçülü miktarda tüketildiğinde ya da kullanıldığında, hem cildi hem de bağışıklık sistemini güçlendirmek için oldukça güçlü bir yardımcı olabiliyor. 

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gelelim asıl konumuza! Gül suyu cilde faydaları bir hayli fazla olan bir bileşen. Bu nedenle harici olarak cilde uygulanabilmesinin yanı sıra, hazır cilt bakım ürünlerinin formüllerinde de sıklıkla yer alıyor. Gül suyunun cilde faydalarını üç ana başlıkta incelemek mümkün: Cildi temizliyor, yatıştırıyor ve nemlendiriyor! 

Öncelikle temizleme etkisinden başlayalım. Gül suyu, cildin epidermis olarak adlandırılan en üst katmanında biriken kir, yağ ve makyaj kalıntılarını cildi kurutmadan ve yıpratmadan temizliyor. Bu sayede gözeneklerde biriken kalıntıları yok etmek ve cildin nefes almasına olanak tanımak da oldukça kolaylaşıyor. Sen de biliyorsun, cildini temizlemediğinde tıkanan gözeneklerin birçok cilt sorununa davetiye çıkarabiliyor. Oysa gül suyu, cildinin nefes almasının çok daha hızlı şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Gözeneklerin temizlendiğinde  siyah nokta ve cilt problemi oluşumu riskini de oldukça azaltabiliyorsun. Böylelikle cildin daha yumuşak, taze ve ferah kalabiliyor. Gül suyunun hafif ve eşsiz kokusu sinen cildin, ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral takviyesini alarak solgunluk izleriyle daha güçlü bir şekilde savaşabiliyor.

Gül suyunun bir diğer avantajı ise istisnasız her cilt tipine sahip insan tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilmesi. Çünkü cildi derinlemesine nemlendirirken, yağ ve sebum üretiminin kontrol altına alınmasına da yardımcı oluyor. Bu sayede kuru ve hassas ciltler gül suyu kullanarak ciltlerindeki kuruluk, pullanma, kaşıntı ve gerginlik hisleriyle kolaylıkla mücadele edebiliyor. Karma ve yağlı ciltlere sahip kişiler ise gül suyu sayesinde ciltlerinde oluşan parlama görünümünü kontrol altına alabiliyor. 

Gül suyu, sağlıkla ışıldayan ve yumuşacık bir cilde kavuşmak için de doğru adres. Çünkü düzenli ve doğru şekilde kullanıldığında, zaman içinde cildin solgun ve mat görünümünü yok ederek tene sağlıklı bir ışıltı katıyor. Cildin pH dengesini koruyan yapısı, daha canlı, aydınlık ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı oldukça kolaylaştırıyor. Kısacası, gül suyunun yüze faydaları saymakla bitmiyor! 

Garnier Micellar Gül Suyu'nu Denedin mi?

Gül suyunun bu kadar faydalı nedeniyle, Garnier gül suyu bileşenini kullanarak harika bir cilt bakım ürünü yarattı! Garnier Micellar Gül Suyu, cilt temizliğinde ve bakımında etkili bir ürün kullanmak isteyenler için harika bir seçim. Çünkü bu ürünü hem cildini makyajdan tamamen arındırmak, hem cildinin solgunluğunu gidererek ona doğal bir ışıltı katmak hem de cildini yatıştırarak ferahlatmak için kullanabilirsin! Garnier Micellar Gül Suyu ile ilk kez tanışıyorsan haydi onu nasıl kullanabileceğine ve cildinde yaratacağı etkilere daha yakından göz atalım! 

Garnier Micellar Gül Suyu ile Kusursuz Makyaj Temizliği 

Makyaj temizliğinin cildin sağlıklı görünümü açısından büyük önem taşıdığını zaten biliyorsun. Yastığının çekimine kapılıp makyajını silmeden uyuduğun geceler, sen fark etmesen de cildini ciddi ölçüde yıpratıyor. Gözeneklerinde biriken makyaj kalıntıları, cildinin doğal yağ ve nem dengesini bozuyor. Üstelik gözeneklerinin tıkanması sonucu siyah nokta, cilt problemi oluşumu ile karşı karşıya kalma olasılığın da bir hayli artıyor. Bu nedenle gün sonunda uyguladığın cilt bakım rutinini asla aksatmamalı, cildini tüm makyaj, kir ve yağ kalıntılarından tamamen arındırdığına emin olmalısın. Bu süreci hızlı, kolay ve pratik bir hale dönüştürmek için de kullanımı kolay, etkili ve doğal kaynaklı cilt bakım ürünlerinden yardım almalısın!

Garnier Micellar Gül Suyu, gerçek gül suyu içeriğini Micellar teknolojisiyle buluşturarak cildinde tek hamlede kusursuz temizlik yapmanı sağlıyor. Bu ürün sayesinde makyajını cildini ovalamadan, yormadan ve yıpratmadan çıkarabilirsin. Üstelik makyajını sildikten sonra cildinde solgunluk gözlemliyorsan, Garnier Micellar Gül Suyu'nun tam sana göre olduğundan emin olabilirsin. Çünkü gül suyunun cildin görünümünü canlandıran ve güçlendiren etkisinden yardım alabilir, tenindeki can sıkıcı solgun görünümle vedalaşabilirsin. 

Micellar teknolojisinden de biraz söz etmekte fayda var. Garnier Micellar Gül Suyu'nun formülünde yer alan özel micel partikülleri, cildindeki kir ve makyaj kalıntıları için bir mıknatıs görevi görüyor. Ürünü temiz bir makyaj silme pamuğuna yeterli miktarda dökmen yeterli. Pamuğu cildinde nazikçe gezdirerek makyajını silmek ve cildini tamamen arındırmak için yalnızca birkaç dakikaya ihtiyacın var. Üstelik Garnier Micellar Gül Suyu'nu göz, dudak ve ten makyajının tümünü silmek için gönül rahatlığıyla kullanabilir, başka hiçbir ürüne ihtiyaç duymadan tertemiz cildinin keyfini çıkarabilirsin. 

Garnier Micellar Gül Suyu ile Cildini Yatıştır ve Tazele

Gelelim Garnier Micellar Gül Suyu'nun bir diğer özelliğine! Bu ürünü yalnızca makyaj yaptığın günlerin sonunda kullanmak zorunda değilsin. Aksine, makyaj yapmadığın günlerde de Garnier Micellar Gül Suyu'nu cilt bakım rutinine tonik olarak ekleyebilirsin. Çünkü gül suyu, cildi temizlerken yatıştırmakta ve tazelemekte de oldukça güçlü bir bileşen. Günlük cilt bakım rutinin esnasında yüzünü bir yüz temizleyici ile arındırdıktan sonra Garnier Micellar Gül Suyu'nu kullanabilir, cildinin yağ ve nem oranını kolaylıkla dengeleyebilirsin. Ferahlayan ve yenilenen cildinin çok daha aydınlık, sağlıklı ve tazelenmiş görüneceğinden emin olabilirsin! 

Kısacası, Garnier Micellar Gül Suyu, cilt bakımında her an yanında olan ve oldukça fonksiyonel bir kullanım deneyimi sunan bir ürün. Sen de Garnier Micellar Gül Suyu'nu cilt bakım rutinine gönül rahatlığıyla ekleyebilir, cildini gül suyunun eşsiz kokusu ve faydaları eşliğinde kolaylıkla arındırabilirsin.