950x534 768x420

Evde Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir | Garnier

 

Evde Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir

 

Gündelik hayatın yoğun temposu içinde cilt bakımına zaman ayırmak sana zor geliyor olabilir. Ancak evde geçirdiğin vaktin bir kısmını cilt bakımına ayırarak hem daha eğlenceli vakit geçirebilir hem de cilt görünümünü geliştirebilirsin. Evde cilt bakımı, doğru ve düzenli uygulandığı takdirde mükemmel sonuçlar yaratabilir. Üstelik cilt bakımı rutinine yepyeni dokunuşlar katabilir, maske ve cilt bakım ürünlerine göz atarak oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsin. Yapman gereken tek şey, cildinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak ve cilt bakımını doğru şekilde uygulamak. Evde cilt temizleme hakkında dikkat etmen gereken tüm ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam etmen yeterli!

Evde Sıkılma, Cilt Bakımı Yap!

Cilt bakımına ayıracak yeterli vakti bulamadığını mı düşünüyorsun? Oysa herkesin evde geçirdiği boş vakitlerde sıkıldığı bir zaman dilimi olur. Ne yapacağını bilemediğin ve kendine eğlenceli bir aktivite aradığın bu zaman dilimlerini evde yüz bakımı yapmaya ayırmaya ne dersin? Cilt bakımı hâlihazırda düzenli olarak uygulanması gereken bir rutin. Fakat evde uzun süre boyunca vakit geçirdiğinde, makyaj yapmadığın ya da dışarı çıkmadığın takdirde bu rutini uygulamayı aksatıyor olabilirsin. Halbuki sen ister evde ol ister dışarıda, cildinin sana hep ihtiyacı var! Bu nedenle cilt bakımını ihmal etmekten kaçınmalısın. Peki, evde uygulayabileceğin cilt bakım rutinini nasıl daha eğlenceli bir hale getirebilirsin? İşte dikkat etmen gereken ipuçları...

Evde Cilt Bakımında Önemli Noktalar

Cilt bakımı evde pratik ve hızlı bir şekilde uygulanabilecek bir rutine kolaylıkla dönüşebilir. Başka bir deyişle, kusursuz bir cilt bakım rutini için ille de güzellik merkezlerine gitmene gerek yok. Yapman gereken tek şey, evde tek başına rahatlıkla uygulayabileceğin birkaç ipucunu öğrenmek. Aşağıda yer alan 3 ipucuna göz atabilir ve cilt bakımı rutinine hemen başlayabilirsin!

1) Cilt Temizliğini İhmal Etme

Cilt temizliğinin yalnızca makyaj yaptığında ya da dışarıda geçirdiğin yoğun bir günün sonunda gerekli olduğunu düşünüyor olabilirsin. Ancak günlerce evde otursan bile, cildin her gün temizlenmeye ihtiyaç duyar. Evde yüz temizleme uygulamasını mükemmel şekilde gerçekleştirebilmek için yüz temizleme jellerinden ve toniklerden yardım alabilirsin.

Elbette seçtiğin ürünlerin cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun olması büyük önem taşır. Yağlı bir cilde sahipsen cildindeki fazla sebum miktarını arındırmaya yardımcı ve parlama görünümü karşıtı ürünleri tercih edebilirsin. Cildin kuru ve hassas ise, cildine yoğun nem takviyesi uygulayan ve besleyen ürünleri seçmelisin. 

Gün boyunca cildinde kir ve fazla sebum birikir. Önce yüz temizleme jeli, daha sonra da tonik uyguladığın cildini etkili şekilde arındırabilirsin. Böylelikle gözenek görünümün azalabilir ve siyah nokta gibi problemlerin önüne geçebilirsin. Yüz temizleme jeli ve tonik, cildine etkili şekilde nüfuz ederek cildinin tertemiz olmasını sağlar. Yüz temizleme işleminden sonra cilt tipin hangisi olursa olsun, cildini nemlendirmeyi de ihmal etmemelisin. 

Cilt tipine ve ihtiyaçlarına mükemmel uyum sağlayan bir yüz temizleme jeli, tonik ve nemlendirici arıyorsan; Garnier botanik serisiyle mutlaka tanışmalısın. Yeşil çay, üzüm suyu, çiçek balı ve gül suyu gibi doğal kaynaklı içeriklerle zenginleştirilmiş güçlü formüllere sahip bu seride, her cilt tipine uygun bir yüz temizleme jeli, tonik ve nemlendirici var! Sen de bu seriden cildine en uygun ürünleri seçerek evde cilt temizleme işlemini pratik bir şekilde tamamlayabilirsin!

2) Peeling

Cilt temizliğinde en büyük yardımcılarından biri de peeling ürünleridir. Peeling her gün uygulaman gereken bir işlem değildir. Ancak belirli aralıklarla ve düzenli şekilde uygulandığında harika sonuçlar almana yardımcı olur. Peeling ürünleri, formülleri sayesinde cildinin etkili şekilde arınmasını sağlar. Özellikle karma ve yağlı ciltlerdeki fazla sebumu arındırmaya yardımcı olur. Ancak bu nedenle peeling ürünlerinin yalnızca karma ve yağlı ciltler için uygun olduğunu düşünme. Aksine, her cilt tipinin peelinge ihtiyacı var. Cilt tipine uygun bir peeling kullanman yeterli. 

Peeling uygularken yapman gereken tek şey, ürünü nemli cildine nazik ve yavaş hareketlerle uygulamak. Bu eylemi cildine hafifçe masaj yapmak gibi düşünebilirsin. Böylelikle peeling cildine nüfuz edebilir. Ürünü tüm yüzüne uyguladıktan sonra ılık suyla tamamen durulaman ve cildini nemlendirmen yeterli. Arınmış bir cilde kavuşmak işte bu kadar kolay!

Peeling seçiminde doğal kaynaklı parçacıklar içeren ürünleri tercih etmek istiyorsan, Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Peeling tam sana göre! Gücünü salisilik asit, kömür ve yaban mersini özleri ile zenginleştirilmiş formülünden alan bu ürün, inatçı siyah noktalarla savaşmak ve cildini etkili şekilde temizlemek için biçilmiş kaftan! Sen de Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Peeling'i seçerek cilt bakımına yepyeni ve eğlenceli bir dokunuş katabilir, daha pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşabilirsin.

3) Yüz Maskeleri ile Eğlenceli Cilt Bakımı

Gelelim cilt bakımının eğlenceli kısımlarından bir diğerine: Yüz maskeleri! Cildine belirli aralıklarla takviye uygulamak için evde yapılacak maskeler arasından dilediğini seçebilirsin. Yüz maskesi uygulama işlemini daha pratik bir hale dönüştürmek istersen, hazır yüz maskelerini de kullanabilirsin. 

Garnier imzası taşıyan kâğıt yüz maskeleri arasında, cildinin ihtiyaç duyduğu etkileri kolaylıkla bulabilirsin. Garnier Nem Bombası serisi, tenine ışıltı veren ve cildini etkili şekilde nemlendiren seçeneklerle dolu! Nar, papatya, sakura, hindistan cevizi, portakal, ve yeşil çay gibi bileşenlerle zenginleştirilmiş yüz maskeleri, cilt bakımında hem eğlenceli hem de etkili bir dokunuş katmak için harika birer seçim! Üstelik bu maskeler, cilt tiplerine göre ayrı ayrı sınıflandırılmış. Kısacası, sana uygun yüz maskesini rahatlıkla seçebilir ve cildine uygulayabilirsin. 

Sen de evde geçirdiğin vakti daha keyifli ve verimli kılmak için bu 3 ipucundan yararlanabilir, harika cildinin tadını çıkarabilirsin!