first fixed slider

Garnier & Cruelty Free


Tüm Dünyada tüm Garnier ürünleri, Cruelty Free altın standartları ve hayvan testlerini bitirmek için çalışan lider kurum Cruelty Free International tarafından Leaping Bunny programı kapsamında onay logosu almaya hak kazanmıştır.
Leaping Bunny, markaların her türlü hayvan testi ihtimali için tüm hammaddeler ve tek tek bileşenler dahil olmak üzere tüm tedarik zincirlerini adli olarak incelemesini gerektirir. Bu onay bir markanın tüm bitmiş ürünlerine verilebilir. Ürünler özelinde değil, bir markanın tüm ürünleri incelenerek onay verilir.

Leaping Bunny unvanına erişebilmek için Garnier adına konuşacak olursak dünyanın her yerinden 3.000'den fazla farklı malzemeyi tedarik eden, sayısı 500'den fazla olan tedarikçilerimizin her birinden kanıtlar elde ettik, bu tedarikçiler düzenli olarak denetlenecektir. Garnier ve Cruelty Free International, bu kanıtları elde edebilmek ve Garnier’in küresel portföyündeki her ürünün evrensel olarak tanınan Cruelty Free International Leaping Bunny logosunu resmi olarak sergileyebilmesini sağlamak için aylarca birlikte çalıştı.

“Garnier, hepimizin aşina olduğu küresel bir marka. Kozmetik dünyasında hayvan testlerini sona erdirmek için onlarla birlikte çalışmak ve onları Cruelty Free Uluslararası Leaping Bunny Programı kapsamında resmi olarak onayladığımızı beyan etmek gerçek bir dönüm noktasıdır. Aylar sürdü, ancak Garnier her tedarikçiyi ve kaynağı özenle inceledi. Vardığımız sonuçlardan tamamen eminiz. "

Michelle Thew, Cruelty Free International CEO

cf
cf cf

"Garnier, 1989'dan bu yana hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen deneylerin olmadığı bir dünya kurmaya kendini adamaktadır. Cruelty Free Uluslararası Leaping Bunny Programı kapsamında resmi olarak onaylanmak Green Beauty misyonumuzun her zaman çok önemli bir boyutu ve aynı zamanda bir dönüm noktası olmuştur. Bugün Garnier, hepimiz için yeşile bağlı güzellik sunan, sözlerine tamamen sadık, tamamen sürdürülebilir ve şeffaf bir marka olma yolunda bir yeşil adım daha atıyor. "

Adrien Koskas, Garnier Global Brand President

Garnier'den gelen bu duyuru marka için dönüm noktası olan bir yılın devamında gelmektedir. Garnier 2020'de Green Beauty girişimini duyurmuştu. Green Beauty, sürdürülebilirliğe yönelik eksiksiz detaylı bir yaklaşımdır. Bu girişimin amacı, Garnier’in değerler zincirinin her aşamasını dönüştürerek çevreye bıraktığı etkiyi düşürmektir.


GREEN BEAUTY HAKKINDA

cf products

Bunları biliyor muydunuz?

GARNIER ÜRÜNÜ ALDIM FAKAT ÜZERİNDE LEAPING BUNNY LOGOSU GÖREMEDİM, CRUELTY FREE INTERNATIONAL TARAFINDAN ONAYLANMAMIŞ MI DEMEKTİR?

Logoya yer verebilmek için ambalajımızı aktif olarak güncellemekteyiz, ancak logoya yer verebilmek için hali hazırda basılan ambalajları imha etmek istemiyoruz, bu sebeple ambalajlarımızı adım adım güncellemekteyiz. Fakat endişelenmenizi gerektiren bir durum mevzu bahis değildir, tüm ürünlerimiz (logolu olsun ya da olmasın) Cruelty Free International tarafınca Leaping Bunny programı kapsamında resmi olarak onaylanmış durumdadır.

CRUELTY FREE INTERNATIONAL KİMDİR VE NEDEN GARNIER BU KURUM İLE ORTAK ÇALIŞMAYI TERCİH ETMİŞTİR?

Garnier, Cruelty Free International tarafından onaylanmayı tercih etti zira Cruelty Free International onayının sizin ve tüm tüketicilerimiz için en iyi güvence olduğuna inanmaktayız. Leaping Bunny unvanına erişebilmek için Garnier adına konuşacak olursak dünyanın her yerinden 3.000'den fazla farklı malzemeyi tedarik eden, sayısı 500'den fazla olan tedarikçilerimizin her birinden kanıtlar elde ettik, bu tedarikçiler düzenli olarak denetlenecektir.

Garnier ve Cruelty Free International, bu kanıtları elde edebilmek ve Garnier’in küresel portföyündeki her ürünün evrensel olarak tanınan Cruelty Free International Leaping Bunny logosunu resmi olarak sergileyebilmesini sağlamak için aylarca birlikte çalıştı.

GARNIER’NIN, LEAPING BUNNY PROGRAMINCA ANCAK ŞİMDİ ONAYLANMASININ SEBEBİ NEDİR?

Garnier, 1989'dan bu yana hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen deneylerin olmadığı bir dünya kurmaya kendini adamaktadır, ne var ki bugün bir adım daha ileri gitmemiz gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerimize güven vermek adına Cruelty Free International ile yakın bir şekilde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Garnier, çevresel etkimizi iyileştirmekten başlayıp resmi olarak Leaping Bunny programınca onaylanışına kadar gerçek bir dönüşüm sergileyen bir markadır, kendini tam anlamıyla hayvanlar kötü davranılmasından arınmaya adamış bir marka olmak adına gerçekleştirilebilecek bütün eylemleri hayata geçirmek istiyoruz.

Bir markanın Leaping Bunny unvanına erişebilmesi için, her tedarikçisinden hayvan testlerinin yapılmadığına dair kanıt sunması gerekir ve bu kanıtlar düzenli olarak denetlenir. Leaping Bunny unvanına erişebilmek için Garnier adına konuşacak olursak dünyanın her yerinden 3.000'den fazla farklı malzemeyi tedarik eden, sayısı 500'den fazla olan tedarikçilerimizin her birinden kanıtlar elde ettik, bu tedarikçiler düzenli olarak denetlenecektir. Garnier ve Cruelty Free International, bu kanıtları elde edebilmek ve Garnier’in küresel portföyündeki her ürünün evrensel olarak tanınan Cruelty Free International Leaping Bunny logosunu resmi olarak sergileyebilmesini sağlamak için aylarca birlikte çalıştı.

CRUELTY FREE INTERNATIONAL TARAFINDAN HANGİ ÜRÜNLERİN ONAYLANDIĞINI NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİM?

Dünya çapındaki bütün Garnier ürünleri Leaping Bunny programı dahilinde Cruelty Free International tarafından onaylanmıştır. Her bir ürün, paketinin üstünde Leaping Bunny logosunu taşıyacaktır. (Ülkelerin gövde ambalajlama kurallarına göre her bir durumda teyit edilmesi gerekecektir.)
Leaping Bunny, markaların her türlü hayvan testi ihtimali için tüm hammaddeler ve tek tek bileşenler dahil olmak üzere tüm tedarik zincirlerini adli olarak incelemesini gerektirir. Bu onay bir markanın tüm bitmiş ürünlerine verilebilir. Ürünler özelinde değil, bir markanın tüm ürünleri incelenerek onay verilir.

LEAPING BUNNY LOGOSUNUN OLMASI ÜRÜNÜN AYNI ZAMANDA ORGANİK OLDUĞU ANLAMINA MI GELMEKTEDİR?

Leaping Bunny onayının olması ve ürünün organik sertifikasının olması farklı başlıklardır. Garnier Bio serimiz ve Ultra Doux Bio serimiz, Leaping Bunny programı kapsamında Cruelty Free International tarafından resmi olarak onaylanmasının yanı sıra, Cosmos Organic programı kapsamında ECOCERT tarafından onaylanmıştır.

LEAPING BUNNY PROGRAMI KAPSAMINDA CRUELTY FREE INTERNATIONAL TARAFINDAN ONAYLANMANIN HARİCİNDE GARNIER, ÜRÜNLERİNİN ÇEVRE ÜZERİNDE BIRAKTIĞI ETKİYİ SINIRLAMAK İÇİN NE YAPMAKTADIR?

Garnier’in Green Beauty girişimi, sürdürülebilirliğe yönelik eksiksiz detaylı bir yaklaşımdır. Bu girişimin amacı, Garnier’in değerler zincirinin her aşamasını dönüştürerek çevreye bıraktığı etkiyi düşürmektir. Daha fazla bilgiye internet sitemiz aracılığıyla erişebilirsiniz.