950x534 768x420

Makyaj Temizlenin En Etkili 5 Pratik Yolu | Garnier

Makyaj Temizleme Suyu ile Kolayca Makyajını Temizleyebilirsin

 

Makyaj yapmak son derece keyiflidir. Özellikle uzun uzun uğraşıp göz alıcı bir makyaj yaptıysan, onu hiç çıkarmak istemeyebilirsin, ama gece yatarken ne kadar yorgun olursan ol, mutlaka makyajını temizlemelisin. Makyajla birlikte uyumak cildin için yapabileceğin en kötü hareketlerden biridir. Gün boyu güneşe, kirli havaya, neme ve rüzgara maruz kalan cildin, gece olunca kendini yenileme fırsatı bulur. Eğer uyumadan önce makyajını silmezsen, makyaj kalıntıları gözeneklerine dolar, sivilce ve siyah noktaların oluşmasına neden olur. 

Temizlenmeyen bir cilt kendini onaramaz. Makyaj çıkarmadan yatmak bir alışkanlık haline dönüşürse, cildin erkenden kırışmaya başlar ve zaman içerisinde canlı görünümünü kaybederek seni daha yaşlı gösterir. Kısaca, sağlıklı ve iyi görünen bir cilt için makyaj temizlemek cilt bakım rutininin asla atlamaman gereken bir adımıdır. Pratik ve etkili bir makyaj temizliği için makyaj temizleme suyu, makyaj temizleme yağı, makyaj temizleme köpüğü, makyaj temizleme sütü ya da makyaj temizleme mendili kullanabilirsin. Hadi gel, tüm bu makyaj temizleme ürünlerinin özelliklerine yakından bakalım.

1- Makyaj Temizleme Suyu ile Kolayca Makyajını Temizleyebilirsin 

Makyaj temizleme suyu ya da bir diğer adıyla misel su (micellar water), cildi tahriş etmeden makyajını kolayca çıkarmanı sağlayan su bazlı bir cilt temizleme ürünüdür. Makyaj temizleme suyunu tıpkı makyaj temizleme sütü gibi, pamuğun üzerine dökerek kullanabilirsin. Makyaj yapmasan bile cildindeki kiri ve yağı arındırmak için misel su kullanabilirsin. Dokusu makyaj temizleme sütünden daha hafif olduğu için, yüzünde kalıntı bırakmaz ve yapışkan bir his vermez. Bazen makyaj temizleme sütünün ardından tonik ile tekrar yüzünü silmek zorunda hissedebilirsin, ama makyaj temizleme suyu zaten su gibi olduğu için, aradığın hafiflik ve ferahlık hissini tek ürünle yakalayabilirsin. Ürünün su gibi olması seni yanıltmasın; makyajını diğer tüm makyaj temizleme ürünleri kadar iyi temizler. En ağır göz ve dudak makyajını bile tek seferde siler. Yağ ve alkol içermediğinden, normal ve kuru ciltler için olduğu kadar, hassas ciltler ve yağlı/karma ciltler için de idealdir.

2- Makyaj Temizleme Sütü Krem Formülü ile Cildini Besler ve Yumuşatır

Hassas ve kuru ciltlerin severek kullanabileceği makyaj temizleme sütü, kremsi formülü ile cildini temizlerken nemlendirir. Yapışkan bir his bırakmadan cildindeki kir ve makyaj kalıntılarını temizler. Suya dayanıklı makyajı çıkarmak konusunda oldukça etkilidir. Makyajını makyaj temizleme sütü ile temizledikten sonra, aşırı kuru bir cildin yoksa ekstra nemlendirici kullanmana gerek kalmaz.

3- Makyaj Temizleme Mendili Her Anında Yanında!

Yatmadan önce mutlaka makyajını çıkarman gerektiğini bildiğin halde bazı geceler çok yorgun olabilir ve “Bir kereden bir şey olmaz.” deyip makyajınla uyumaya karar verebilirsin. Sakın bunu yapma! Makyajını çıkarmaya enerjin ve vaktin olmadığında, baş ucunda bulunduracağın makyaj temizleme mendili ile yüzünü silebilir ve tüm makyajını saniyeler içerisinde çıkarabilirsin. Makyaj temizleme mendili sayesinde vicdan azabı çekmeden ve sabah yüzünde yeni sivilcelerle uyanma endişesi taşımadan, mışıl mışıl uykuya dalabilirsin.

4- Makyaj Temizleme Köpükleri ile Cildini Arındırırken Makyajını Çıkartabilirsin

Cildini suyla temizlemeyi tercih ediyorsan, makyaj temizleme köpükleri tam sana göre. Su ile temas ettiğinde köpüren jel formülü ile makyaj temizleme köpükleri, makyajını çıkarırken yüzünü kirden ve yağdan arındırarak temizler. Makyaj temizleme pamuğu kullanmana gerek kalmadan ıslak yüzüne uygulayabildiğin makyaj temizleme köpüğü ya da makyaj temizleme jeli, cildinin nem dengesini korur ve cildini kurutmadan nazikçe temizler. 

5- Makyaj Temizleme Yağı ile Daha Hızlı Olabilirsin 

Kuru ve neme ihtiyaç duyan bir cildin varsa makyajını temizlerken aynı zamanda cildini nemlendiren bir ürün kullanarak zamandan tasarruf edebilirsin. Makyaj temizleme yağı tam olarak bu işe yarar! Makyaj temizleme yağı ile suya dayanıklı göz ve dudak makyajını zahmetsizce ve tek bir pamukla çıkarabilirsin. Makyaj temizleme yağları cildini temizlerken nemlendirdiği için, makyajını sildikten sonra cildinin yumuşacık olduğunu fark edeceksin ve herhangi bir nemlendirici sürmeye gerek duymayacaksın. 

Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile Makyajını Kolayca Çıkar

Garnier, makyaj temizleme konusunda da uzman bir markadır. Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile makyajını ovalamadan, tek adımda temizleyebilir ve cildini arındırarak anında rahatlatabilirsin. Makyaj temizleme pamuğuna az miktarda dökerek uyguladığın Garnier makyaj temizleme suyu, Micellar teknolojisi ile cildindeki toz ve kir kalıntılarını, suya dayanıklı makyajını ve cildindeki fazla yağı anında mıknatıs gibi çeker. Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, tüm bu eşsiz özellikleri ile şimdiye kadar kullandığın en iyi makyaj temizleme suyu olabilir.