Her Cilt Tipi İçin Günlük Nemlendirici Önerisi

Cilt tipin nasıl olursa olsun her gün cildi nemlendirmek, ışıldayan ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanın püf noktaları arasında yer alıyor. Dış etmenler nedeniyle sürekli yıpranarak hassaslaşan cildini nemlendirerek cildinin yenilenmesine yardımcı olduğunu görebilirsin. Unutmamalısın ki yalnızca kuru ciltlerin değil yağlı ve karma ciltlerin de nemlendirmeye ihtiyacı bulunuyor.

Her Cilt Tipi İçin Günlük Nemlendirici Önerisi

Kuru Ciltler için Nemlendirici Önerileri

Cildine hak ettiği ışıltıyı verirken tenini dış etmenlere karşı korumanı sağlayan bir yüz nemlendirici krem kullanmak senin için çok daha önemli. Kuru ciltler, diğer cilt tiplerine göre çok daha hassas ve dermatolojik sorunlara karşı riskli oluyor. Henüz genç yaşlarda kırışıklarla ya da çatlama, lekelenme gibi cilt sorunları ile karşı karşıya kalmamak adına cilt nemlendirici seçiminde daha dikkatli olman gerekiyor. • Gece ve gündüz için ayrı nemlendirici ürünler kullanmayı düşünebilirsin. Gündüz hafif formlu ürünlerken kullanırken gece cildini derinlemesine nemlendiren kremlerden faydalanabilirsin.
• Cildinde kuruluğun yanı sıra pullanma, kaşıntı, kızarma gibi sorunlar varsa cildini rahatlatmak adına gül suyu, aloe vera katkılı ürünlere öncelik verebilirsin.
• Güneşin zararlı ışınları kuru ciltleri daha fazla etkileyebiliyor. Özellikle güneşin yoğun olduğu bir bölgede yaşıyorsan ya da tatile çıkıyorsan cildini nemlendirmek için güneş sonrası ürünleri kullanabilirsin.
• Cildinin daha fazla kurumasına neden olabilecek rüzgâr ve güneş gibi etkenlere maruz kaldıktan ya da uzun süre su ile temas ettikten sonra ekstra nemlendirme özelliği bulunan ürünlerden faydalanabilirsin.

her cilt için bakım önerileri

Kuru ve Hassas Ciltler İçin: Garnier Çiçek Balı Botanik Nemlendirici Krem
Cildini nemlendirirken aynı zamanda ağırlaştırmayan bir ürün olan Garnier Çiçek Balı Nemlendirici Krem gün içerisinde kullanılabilecek ideal ürünler arasında yer alıyor. Ürün doğal bir içeriğe sahip olup dermatolojik olarak test ediliyor. Bu nedenle hassas ciltler için de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Hoş kokusuyla güne daha iyi başlamanı sağlayan nemlendirici, gün boyu cildinin ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken bir taraftan da cildi besliyor. İçeriğindeki bal, cildi dış etmenlere karşı korurken yaşlanma çizgilerinin oluşumunu da geciktiriyor. Pullanma sorunu ile karşı karşıya olanlar için ideal bir seçim olan nemlendiricinin içeriğinde antioksidan maddeler de bulunuyor.

Sabahları cildini temizleyip kuruladıktan sonra kullanabileceğin Garnier Çiçek Balı Nemlendirici Krem’in üzerine makyaj da uygulayabilirsin.

Normal Ciltler için Nemlendirici Önerileri
Normal bir cildin varsa şanslı grupta yer alıyorsun. Ancak bu cildinin nemlendirilmeye ihtiyaç duymadığı anlamına gelmiyor. Cildinin elastikiyetini korurken sivilce, siyah nokta, kızarıklık, lekelenme gibi cilt sorunları ile karşı karşıya gelmemek için nemlendirici seçimine dikkat etmen gerekiyor.
• Normal ciltler için nemlendirici seçerken krem ya da losyon formunda ürünlere öncelik vermekte fayda bulunuyor. Bu sayede gün içerisinde cildinde parlama sorunu ile vedalaşabilirsin.
• Kullanacağın ürünün içeriğinin doğal olmasına dikkat edebilirsin.
• Kokusu ile gün içerisinde kendini daha keyifli hissetmeni sağlayacak ürünlere öncelik verebilirsin.
• Antioksidan içerikli nemlendiriciler kullanarak cildinin yaşlanmasını geciktirirken dış etmenlere karşı da koruma sağlayabilirsin.

Garnier Botanik Ferahlatıcı Üzüm Suyu İçerikli Nemlendirici Krem
Nemlendirici krem önerileri arasında ilk sıralarda yer alan ürünlerden birisi olan Garnier Botanik Nemlendirici üzüm suyu seçeneği ile normal ciltler için ideal bir seçim. Ferahlatıcı etkisi ile dikkat çeken nemlendirici ciltte oluşan pullanmaların önüne geçiyor. Ayrıca hafif formu sayesinde cildin yağlanarak parlamasını da önlüyor. Üzüm suyunun antioksidan etkisi ile cildinin gençliğini koruyan ve dış etmenlere karşı bir zırh görevi gören nemlendirici doğal içeriğiyle de ön plana çıkıyor.
Dermatolojik testler geçerek kullanıcılara sunulan Garnier Botanik Krem şekerli hoş kokusuyla dikkat çekiyor ve gün boyu nemlendirme etkisini sürdürüyor.

Yağlı Ciltler için Nemlendirici Önerileri
Yağlı cilde sahip kişilerin “Cildim yağlı olduğu için nemlendirici kullanmama gerek yok.” düşüncesi son derece yanlış olup cildin erken yaşlarda yıpranmasına neden olabiliyor. Yağlı ciltlerin de nemlendirici kullanması şart ancak yağlı ciltler için nemlendirici seçerken daha dikkatli olunması gerekiyor.
• Yağlı ciltler için nemlendirici krem kullanılmadığında cilt ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak için daha fazla yağ üretiyor. Böylece cilde daha yağlı bir görünüm hakim oluyor. Ancak su bazlı bir nemlendirici kullanarak cildinin yağ dengesinin sağlanmasına yardımcı olabilirsin.
• Cildinin bazı bölümleri yağlı bazı bölümleri daha kuruysa yağlı ve karma ciltler için nemlendirici seçeneklerine göz atabilirsin.
• Sebum salgılanmasını azaltarak cildinin parlamasını önlemek için aloe vera, yeşil çay gibi bitkilerle zenginleştirilen yağlı ciltler için krem seçeneklerini değerlendirebilirsin.
• Yağlı ciltler için yüz kremi seçerken matlaştırıcı özelliği olmasına dikkat ederek gün içerisinde daha bakımlı görünebilirsin.

Garnier Botanik Matlaştırıcı Nemlendirici Krem
Garnier Botanik Serisi’nin sevilen ürünlerinden olan Matlaştırıcı Krem, yağlı ciltler için yüz kremi seçenekleri arasında ön plana çıkıyor. 48 saat boyunca cildinin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan ürün aynı zamanda cildindeki parlamayı azaltıyor.
Sebum dengesini sağlayarak cildinin daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan nemlendiricinin içeriğinde yeşil çay bulunuyor. Yeşil çayın antioksidan etkisi sayesinde kırışıklık oluşumunu geciktiren yağlı cilt için nemlendirici ürün, cilt tonunu da eşitliyor.
Doğal içeriği yağlı ciltlere nemlendirici etki sağlayan Garnier Botanik aynı zamanda cildi maruz kaldığı dış etmenlerden de koruyor.

Karma Ciltler için Nemlendirici Önerileri
Karma ciltlerde yüzün bir bölümünde kuruma ve pullanma görünüyorken diğer kısmında yağlanma görünebiliyor. Cildin farklı özellikler göstermesi karma ciltler için nemlendirici seçimini daha önemli hale getiriyor.
Karma ciltler için nemlendirici krem seçerken hyaluronik asit ya da aloe vera katkılı ürünlere öncelik verebilirsin. Bu sayede cildin daha fazla nem tutarak kuru bölgelerdeki pullanma ve yağlı alanlardaki parlama sorununu çözebilirsin.
• Antioksidan ve gül suyu içerikli karma cilt nemlendiriciler cildini dış etmenlere karşı korurken cildinin hassaslığını da azaltıyor.

Garnier Su Bazlı Nem Bombası
Garnier Su Bazlı Nem Bombası, tüm ciltler için uygun bir ürün olmakla beraber karma ciltlerin ihtiyaç duyduğu yağlandırmadan nemlendirme etkisi için ideal seçimler arasında yer alıyor. Cildinin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan ürün, yağlı bir his bırakmıyor.

Makyaj öncesinde de kullanabileceğin nemlendirici sayesinde cildin kaybettiği ışıltısını kazanırken dış etmenlere karşı da daha dayanıklı hale geliyor. Güne başlamadan cildini temizledikten sonra uygulayabileceğin ürünle gün boyu cildinin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilirsin.

Tüm Ciltler İçin Tek Bir Nemlendirici: Garnier Aloe Vera Günlük Nemlendirici Jel
Günlük cilt bakım rutininin yıldız ürünleri arasına girmeyi vadeden Garnier Aloe Vera Günlük Nemlendirici Jel, doğadan aldığı güzelliği sana getiriyor. Cildinin ışıldarken sağlığını da korumak ve gelecek yıllara yatırım yapmak isteyenler popüler seçimleri arasında yer alan ürünün içeriğindeki hyalüronik asit cildinin nem tutma kapasitesini maksimuma çıkarıyor. Gün boyu cildinin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan Garnier Hyaluronik Aloe Jel cildinin gençliğini korumasına yardımcı oluyor. 48 saate varan koruma sağlayan ürün cildinde yağlı ve ağır bir his de bırakmıyor. Hoş kokusuyla cildin kadar ruhuna da hitap eden nemlendiriciyi dilersen tek başına kullanabilir dilersen makyaj öncesinde uygulayabilirsin. Dermatolojik olarak test edilen ürünü cildini temizleyip kuruduktan sonra kullanabilirsin.

CİLDİN İÇİN DAHA İYİSİNİN NE OLDUĞUNU MERAK EDİYORSAN ŞİMDİ ÖĞREN!