gunes sonrası bakım gunes sonrası bakım

Güneş Sonrası Bakım İçin Kullanabileceğiniz Ürünler

Yaz aylarının vazgeçilmez keyiflerinden olan güneş, deniz, kum ve havuz mükemmel bronzluğa ulaşmayı sağlarken cilde istenmeyen zararlar da verebilir. Cildi kurutan ve yaşlanma belirtilerini hızlandıran zararlı güneş ışınlarına karşı bazı önlemler alarak yaz mevsimini dilediğin gibi yaşayabilirsin. Denizin, havuzun ve güneşin keyfini çıkarırken SPF özellikli güneş kremleri ile güneş sonrası nemlendirici ve ferahlatıcı bakım spreylerini kullanarak cildini koruman mümkün. Güneşlendikten sonra uygulayacağın yoğun nemlendirici bakım kremleri sayesinde cildine ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin. Güneş sonrasında cildine nasıl bir bakım uygulaman gerektiğini bilmiyor ama öğrenmek istiyorsan bu yazı tam sana göre!

Güneş Sonrası Bakım İçin Kullanabileceğiniz Ürünler

Güneş Sonrası Bakımın Önemi

Güneşlenme sırasında veya açık hava etkinliklerinde güneş ışınlarına maruz kalan cildin nem kaybeder ve kurumaya başlar. Güneşlenirken sürdüğün koruyucu kremler nemlendirme görevi yapsa da cildinin daha fazla neme ihtiyacı olduğu kesin! Cildine nem takviyesi yapmak ve ferahlatmak için güneş sonrası bakım uygulamalarından yardım alabilirsin. Nemlendirici sprey ve güneş sonrası krem seçenekleri bu konuda sana yardımcı olur. Güneş ışınlarının ciltte bıraktığı yanma, gerilme, kuruma ve yıpranma etkilerini hafifleten ve cilde bol nem desteği sunan güneş sonrası bakım ürünleri, cildini tazeler, yangı hissini azaltır ve serinlik verir. Güneşin kurutucu ve yıpratıcı etkisinden korunmana yardımcı olan güneş sonrası sprey seçeneklerini tüm vücuduna uygulayarak cildine kaybettiği nemi geri kazandırabilirsin. Bol su içmeyi de ihmal etmemen gerekir. Güneş ışınlarından en çok etkilenen ve yaşlanma belirtilerinin kolayca ortaya çıktığı bölge yüzdür. Yüz nemlendirici sprey ve güneş koruyucu ürün çeşitlerini kullanmayı seçerek yüzünde oluşabilecek yaşlanma izlerini erteleyebilirsin.

Güneş Sonrası Bakımı İçin Garnier Ürünlerini Denediniz Mi?

Cildine zarar vermeden güneşin tadını çıkarmak ve bol bol D vitamini depolamak istiyorsan birkaç ayrıntıya dikkat etmen yeterli. Güneşin zararlı ışınlarından koruyan güneş kremlerini, yağları ve spreyleri kullandığın gibi güneş sonrası bakım ürünlerini de kullanarak yaz tatilini sorunsuz geçirebilirsin. Garnier güneş sonrası bakım ürünlerinin sana sunduğu faydaları öğrenerek işe başlamaya ne dersin?

Garnier Güneş Sonrası Vücut Bakım Sütü

Güneşin oluşturduğu cilt yıpranmalarını gidermek için doğal içeriklerle formüle edilen güneş sonrası vücut bakım sütü cildini besler, güçlendirir, korur ve ihtiyacı olan nemi ona sağlar.

 • Uzun süreli güneş ışınlarının yarattığı yıpranmayı onardığı gibi sana acı veren yangı hissini de yatıştırır.
 • Cildinin ipeksi yumuşaklığa kavuşmasını, canlanmasını ve ışıltılı bir parlaklık kazanmasını kolaylaştırır.
 • Güneşin cildinde yol açtığı yıpranmaları doğal özlü içeriğiyle gidermeye çalışır.
 • Cilde hemen nüfuz eden, yağsız ve hafif dokulu yapısı ile sana kolay uygulama fırsatı tanır. Cildinde hoş bir koku da bırakır.
 • Garnier güneş sonrası vücut bakım sütünü, duşunu aldıktan sonra hem yüzüne hem vücuduna sürerek uygulayabilirsin.

Garnier Güneş Sonrası Nemlendirici Ferahlatıcı Losyon

Güneş yanıklarının yarattığı o kötü hissi giderecek bir ürüne ihtiyacın varsa Garnier ferahlatıcı losyon sana yardımcı olur. Yanık tedavisinde etkili olduğu bilinen aloe vera ile tasarlanan losyonu, cildinde oluşan kızarıklıkları, gerilmeleri ve acıları gidermek için kullanabilirsin.

 • Hızla emilen, yağsız hafif formülüyle kolayca uygulanan losyon cildine bol nem desteği sağlar.
 • Amino asit, vitamin ve doğal aloe vera özleriyle tasarlanan ürün, yoğun nem takviyesi yaparak hem cildini nemlendirir hem de güneşten yıpranan cilt dokusunun iyileşmesine yardımcı olur.
 • Ferahlatıcı etkisi tenini serinletirken kendini iyi hissetmeni de sağlar.

Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Nemlendirici Ferahlatıcı Sprey

Cilt sağlığına önem veren genç kadınların tercihi olan doğal içerikli ürünler, Garnier’nin bitki özlü ürünleriyle sana ulaşır. Güneş sonrası cilt bakımın için keyifle kullanabileceğin Garnier nemlendirici ve ferahlatıcı sprey onlardan bir tanesi. Kaktüs özleriyle tasarlanan ürün tam bir nem deposu. Su bazlı hafif formülüyle seni ferahlatır, serinletir ve cildini nemlendirir. Çantana atarak gittiğin her yere götüreceğin ürünü, ihtiyaç duyduğun anda kolayca kullanabilirsin. Nemlendirici ve ferahlatıcı sprey sana pek çok fayda sağlar:

 • Güneşlendikten sonra cildinde hissedeceğin gerginliği azaltır.
 • 24 saat boyunca nemlendirici etkisi ile cildine bakım yapar.
 • Kolayca uygulayacağın hafif dokusuyla cildinde kalıntı bırakmaz ve iz yapmaz.
 • Cilt tarafından hızlı biçimde emilir.

Nemlendirici & Ferahlatıcı Sprey Nasıl Kullanılır?

Garnier Ambre Solaire güneş sonrası nemlendirici ve ferahlatıcı spreyi uygulamak çok kolay. Yaz günlerindeki açık hava etkinliklerinden veya güneşlendikten sonra kullanırsan kendini ferahlamış hissedersin. Duşunu alıp iyice kurulandıktan sonra rahat kullanımlı spreyi tüm cildine bolca sıkabilirsin. Ürünün doğal içerikli formülü sana nem desteği yaparak ferahlamana yardımcı olur.

Güneşlenme Sonrası Pratik Bakım Önerileri

Tüm yıl boyunca beklediğin yaz tatilini güneş, deniz ve havuz keyfiyle geçirmek istiyorsan cildini koruyacak önlemleri de alman gerekir. Mükemmel bronzluğa kavuşmanın ve D vitamini depolamanın yolu güneşlenmekten geçer. Uzun süre güneşe maruz kalmak cildini yorar ve kurutur. Güneşlendikten sonra cildine bakım uygulamazsan cildin yıpranır, kızarır, pul pul dökülür, hatta erken yaşlanma belirtileri bile gösterebilir. Sadece güneş ışınları değil tuzlu deniz suyu veya klorlu havuz suyu da cildine olumsuz etkiler yapabilir. Yaz aylarında cildinin görebileceği zararları en aza indirmek istiyorsan doğal içeriklerle formüle edilen Garnier güneş sonrası cilt bakımı ürünlerini kullanabilirsin. İşte kolayca uygulayabileceğin birkaç basit bakım önerisi:

 • Uzun ya da kısa süreli güneşlenmelerin ardından ılık bir duş alman çok önemli. Böylece vücudunda kalan güneş koruyucu, tuzlu ve klorlu su kalıntılarını temizleyebilirsin. Cildini nemlendirici bir banyo jeli ile temizlemen iyi bir tercih olur.
 • Banyodan sonra ellerini, ayaklarını ve tüm bedenini bakım kremi ile nemlendirmen çok önemli. Güneşten sonra kullanılan bakım kremleri bu konuda sana yardım eder.
 • Gün boyu güneş ışınlarına maruz kalan yüzün özel ilgi ister. Güneşten hassaslaşan ve gerginleşen yüzün için daha kapsamlı bir bakım uygulaman gerekir. Yüz nemlendirici spreyler seni ferahlatır. Ayrıca bol nem takviyesi yapan onarıcı yüz bakım kremine de ihtiyacın olur.
 • Yüzün, korunmasız biçimde güneşe maruz kaldıysa cildini onaracak ve bakım yapacak güneş sonrası serum seçeneklerini kullanman önem kazanır.
 • Güneşten en çok etkilen yerler arasında dudakların ve göz çevren de var. Dudak üzeri ve göz çevreleri yaşlanma belirtilerinin sıkça göründüğü hassas yerler. Güneşlendikten sonra bu bölgelere özel bakım uygulaman gerekir. Uygun nemlendirici kremlerle bakımını yapabilirsin.

Güneş Sonrası Bakım Ürünlerinin Kullanma Sıklığı Nedir?

Garnier güneş sonrası bakım ürünleri, cildinin pH dengesiyle uyumlu ve dermatolojik testlerden geçmiş ürünler olduğu için gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Doğal özlerle formüle edilen güneş sonrası krem ve sprey çeşitlerini düzenli kullandığında cildin rahatlar ve tazelenir.

 • Garnier güneş sonrası onarıcı vücut bakım sütünü temiz cildine günde 2 ya da 3 kez uygulayabilirsin. Hafif yapılı ürünü yüzüne ve tüm vücuduna yumuşak masaj hareketleriyle sürmen mümkün.
 • Su bazlı bir ürün olan Garnier güneş sonrası ferahlatıcı losyonu cildini rahatlatmak istediğin zamanlarda kullanabilirsin. Yoğun güneş ışınlarına maruz kaldıysan günde 3 kez kullanman yeterli.
 • Kaktüs özleriyle tasarlandığı için mükemmel nem desteği sağlayan Garnier güneş sonrası nemlendirici spreyi sadece güneşlendikten sonra değil, gün içerisinde cildini nemlendirmek için de kullanabilirsin.

Sana özgüven kazandıran ve hep gözde olmana yardımcı olan doğal içerikli Garnier ürünleriyle hayatın tadını çıkarmak için hemen harekete geçebilirsin.


 [AY1]https://www.garnier.com.tr/ambre-solaire-gunes-sonrasi-nemlendirici-ferahlatici-sprey