Garnier Nem Bombası Ailesi İle Tanışın | Garnier

Garnier Nem Bombası Ailesi İle Tanışın

 

Garnier Nem Bombası Ailesi İle Tanışın !

Cilt bakımında oldukça önemli bir yere sahip olan maskeler, pek çok cilt ihtiyacına karşılık verir. Hatta sadece bununla kalmaz, cuma akşamlarını bir spa eğlencesine dönüştürmenin de harika bir yoludur. Yüz maskeleri kuru, yağlı, karma ve normal cilt tiplerine göre çeşitli olmalarının yanı sıra cildin ihtiyacına bağlı olarak nemlendirme, yorgunluk karşıtı ve aydınlık bir görünüm verme gibi özelliklere sahiptirler. Peki şimdilerde oldukça trend haline gelen, uygulanması pratik, tek kullanımlık kağıt maskeler bu özelliklerin dışında ne işe yarar? Niçin kullanılır ve uygun kağıt maskeyi seçerken bilmen gerekenler neler? Kağıt maskelerle ilgili merak ettiğin tüm soruların yanıtlarını senin için ayrıntılarıyla ele aldık.

Kağıt Maske Çeşitleri Nelerdir?

Kağıt maskeler, çeşitli cilt endişeleri için tasarlanır ve farklı cilt tiplerine özel geliştirilirler. Çoğunlukla cildi nemlendirmek için kullanılırlar. Kuru, normal, yağlı ve karma cilt tipleri için farklı maske rutini ve çeşitleri vardır. Bu sayede yüzün asıl ihtiyacı olan bakıma kavuşabilir, doğru maske ile daha etkili sonuçlar elde edebilirsin.

article header

Yüz Nemlendirici Maskenin Faydaları Nelerdir?

Kağıt maskelerinin sağladığı en önemli ve öncelikli etkilerinden biri nemlendirmektir. Yüz nemlendirici maske kullanışlı ve uygulaması kolaydır. İstediğin etkiye kavuşman oldukça kolay. Şimdi, yüze uygulanır uygulanmaz süper nemlendiren Garnier nem bombası çeşitlerine ve özelliklerine daha yakından bakalım istersen.

Özelliklerine Göre Garnier Nem Bombası ile Cilt Bakımı

Garnier, doğadan ilham alarak çığır açan formüllerle ürettiği kağıt maskeleri ile doğal ve sağlıklı görünen bir güzelliği hedefler. Asya'nın cilt bakım trendinden esinlenen Garnier Nem Bombası maske çeşitleri, birçok yaşam tarzlarına ve cilt tiplerine farklı çözüm önerisi niteliğindedir. Yüze uygulandığında cildi yoğun bir şekilde nemlendirir. Senin için en uygun Garnier yüz maskesi hangisi olabilir ve özellikleri nelerdir gibi soruların yanıtlarına birlikte göz atmaya ne dersin?

Donuk ciltlere canlı bir görünüm veren nar özü ile zenginleştirilmiş Garnier yüz maskesi solgunlukla mücadele etmek ve daha parlak bir görünüm için mükemmel bir seçim olacaktır. Cilt kuruluğundan mustarip olanlar hyalüronik asit içeren formülü sayesinde nemli ve dolgun görünümlü bir cilde kavuşur. Cildinize ışıltılı ve daha pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Garnier'in Asya'dan esinlenerek tasarladığı yeni nesil kağıt maskelerinden biri de sakura özü içeren ışıltı verici maskesidir. Sudaki ağırlığının bin katına kadar nemi hapsetme özelliği ile bilinen hyaluronik asit ve sakura özü ile zenginleştirilmiş bu formül ışıltı verici ve nemlendirici etkisi ile yüzünüze nüfuz eder.

Garnier'in ferahlatıcı kağıt yüz maskesi ile cildinde dengelenmiş bir görünüme kavuşabilirsin. Maskenin içinde bulunan ferahlatıcı ve arındırıcı formül, yeşil çay özü ve hyaluronik asit ile zenginleştirilmiştir. Yağlı ve karma ciltler için yeşil çay özü içeren formülü gözenek görünümünü azaltır. Cildi ferahlatmak ve yoğun şekilde nem kazandırmak için yeşil çay ile zenginleştirilmiştir.

En çok tüketilen bitki çaylarından papatya çayı sakinleştirici etkisiyle bilinir. Papatya özü genel olarak rahatlatmaya, dinlendirmeye ve gerginlik hissini azaltmaya yardımcı olur. Garnier hassas ciltler için papatya özü ile zenginleştirilmiş yorgunluk karşıtı bir kağıt maske tasarlamıştır. Bu maske, yatıştırıcı ve sakinleştirici özellikleri ile bilinen papatya özü ve hyalüronik asit içermektedir. Maskenin sağladığı ferahlık ve nem sayesinde cildinizin anında rahatlamasına yardımcı olur. Hassas ciltler için cildinizi rahatlatacak ve gerginlik hissini azaltacak etkili bir nemlendiricidir.

Nem Maskesi Nasıl Uygulanır?

Kullanımı oldukça hızlı ve kolay olan Garnier kağıt maske, öncelikle temizlenmiş, kirlerden arındırılmış bir cilde uygulanmalıdır. Ambalajı yırtıp maskeyi dikkatlice çıkar. Mavi kısmı dışarıda kalacak şekilde, beyaz tarafını temizlenmiş yüzüne yerleştir ve ardından mavi koruma filmini, maskenin beyaz kısmı yüzünde kalacak şekilde çıkart. Maskeyi yüzünün hatlarına göre ayarla, yüzünü saç çizgine kadar ve çene çizgine kadar kaplayacak şekilde yukarıdan maskeyi çekebilir ve gerebilirsin. Maskeyi 15 dakika beklet ama sakın daha uzun süre bekletildiğinde etkisinin artacağı yanlışına düşme. Sonra maskeyi yavaşça soyup dibinde kalan miktarı cildine masaj yaparak yedirebilirsin.