Cilt Tipinize Gore Garnier Gunes Kremleri Cilt Tipinize Gore Garnier Gunes Kremleri

Cilt Tipinize Göre Kullanabileceğiniz Garnier Güneş Kremleri

Cildiniz için tam bir koruma sağlamak için en uygun güneş kremini seçmeniz gerekir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı bariyer oluşturan, cilt tipine uygun dokuda, aynı zamanda cildinizi besleyen içeriklere sahip olan ve kullanım açısından pratik olan güneş kremlerini, yaz kış her mevsim kullanarak sağlıklı ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Bütün bu özellikleri ve fazlasını sağlayan Garnier güneş kremlerini cildinizin yapısına uygun olarak seçerek güneşe karşı tam bir koruma elde edebilirsiniz.

Cilt Tipinize Göre Kullanabileceğiniz Garnier Güneş Kremleri

Yağlı Ciltlere Özel Güneş Kremleri

Cildin sağlığı için oldukça önemli olan ve sebum adı verilen yağ, fazla salgılandığında aşırı parlak ve yağlı bir cilt görünümü oluşur. Sivilce ve akne oluşumuna oldukça yatkın olan bu ciltler için nemlendirici krem seçerken dikkat edilen unsurlar, güneş kremi seçiminde de geçerlidir. Cildin yağlılık oranını artırmamak için su bazlı güneş kremlerinin kullanılması oldukça önemlidir. Bu şekilde hem cildinizin yağ dengesini koruyabilir hem de güneşin zararlı ışınlarına karşı gerekli önlemi alabilirsiniz. Garnier Ambre Solaire Dry Mist Yağsız Dokulu Koruyucu Sprey, yağ içermeyen hafif dokusu sayesinde cildinizin sebum dengesini bozmaz. Güneş yanıklarına ve cildin erken yaşlanmasına yol açan UVA ve UVB ışınlarına karşı üstün koruma sağlayan özel formülü, hızla emilir ve cilt yüzeyinde yapışkan bir his bırakmaz. Sprey formunda kullanımı oldukça kolay ve pratik olan güneş kreminin suya dayanıklı olması ürünü özellikle yaz tatilleriniz için ideal tercih haline getirir. 30 koruma faktörü olan bu güneş kremi alkolsüz yapısı ve cildi kurutmayan özelliğiyle sadece yağlı ciltler için değil, tüm cilt tipleri için de mükemmel koruma sağlar.

 

Hassas Ciltlere Özel Güneş Kremleri

Farklı ürünlere karşı alerjik reaksiyon gösterme olasılığı oldukça yüksek olan hassas ciltler kızarıklık, kaşıntı, yanma ve aşırı kuruluk gibi sorunlarla kendini gösterir. Bu sorunlar özellikle güneşin etkisiyle daha da artabilir. Bu yüzden hassas ciltler için tam bir güneş koruması sağlamak oldukça önemlidir. Alerjik reaksiyon oluşma riskini engellemek için seçilen güneş kreminin cildin hassas dokusuna uygun olması gerekir. Garnier Ambre Solaire Koruyucu Süt, 50 olan güneş koruma faktörü sayesinde üstün koruma sağlarken parfüm ve renklendirici içermeyen hipoalerjenik formülü ile hassas ciltlerin ihtiyacını karşılar. Yağsız ve suya dayanıklı olan bu güneş sütü özellikle açık tenliler ve güneşe karşı hassas ciltler için özel formüle edilmiştir.

 

Kuru Ciltler Güneşten Nasıl Korunmalı

Sebum eksikliğinden dolayı kuru ve mat bir görünüme sahip olan kuru ciltler, özellikle yaz aylarında güneşe maruz kaldıklarında kurumaya daha meyilli bir hale gelir. Pul pul dökülme, gerginlik ve kızarıklık gibi şikayetlerin daha sık görüldüğü kuru ciltler için her mevsim uygun bir güneş koruması sağlamak gerekir. Aksi halde bu sorunların artması ve erken yaşlanma gibi etkiler ortaya çıkabilir. Kuru ciltler için seçilen güneş kremlerinin yoğun nemlendirici özelliği olması önemlidir. Bunun için yağ bazlı güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı Koruyucu Yağ, 30 olan güneş koruma faktörü ve özel formülü ile hem güneşten cildinizi korur hem de sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanızı sağlar. İçeriğinde karite yağı bulunan bu bronzlaştırıcı yağ, özellikle kuru ciltleri besleyerek nemlendirir. 

 

Lekeli Ciltlere Özel Güneş Kremleri

Güneş, genetik faktörler, yaşlanma ve hormonal değişimler sonucunda oluşabilen ciltteki lekeler güneşin etkisiyle daha da belirgin hale gelir. Lekelenlemeler güneşe daha fazla maruz kaldığı için çoğunlukla yüz bölgesinde görülebilir. Bu leke görünümünü kapatmak, aynı zamanda güneşten korunmak için uygun bir yüz kremi kullanabilirsiniz. Garnier Ambre Solaire BB Krem SPF 50, lekeleri kapatarak cilt rengini eşitler. 50 koruma faktörüne sahip olan bu BB krem, UVA ve UVB ışınlarına karşı cildi etkili bir şekilde korurken, içeriğinde bulunan E vitamini sayesinde de cildi nemlendirerek ışıltı verir. Güneş lekelerine karşı etkili olan ürün, aynı zamanda güneşin yol açtığı kırışıklıkları gizleyerek daha genç bir cilt görünümü kazandırır. 

 

Kızılötesi ışınlara karşı koruyan Güneş Kremleri

Yaşlanma belirtilerinin ilk karşılaşıldığı bölge vücudun yüz ve boyun kısmıdır. Yaşla beraber görülen ince çizgiler güneşin etkisiyle daha fazla belirgin hale gelir. Kullandığınız güneş kreminin yüksek güneş koruması içermesi yaşlanma belirtilerinin görülmesini geciktirir. Bunun için yüz ve boyun bölgesine özel formüle edilmiş bir güneş kremi tercih edebilirsiniz. Ambre Solaire Sensitive Advanced Koruyucu Yüz Kremi, 50 koruma faktörü sayesinde yüz ve boyun bölgesini güneşin zararlı ışınlarından koruyarak yaşlanma belirtilerini geciktirir. Cilt tarafından anında emilen, kokusuz ve renksiz oluşuyla hassas ciltlerin de rahatlıkla kullanabileceği bu krem, dermatolojik olarak test edilmiştir. Suya karşı dayanıklı olan bu kremi, sıcak ve nemli yaz günlerinde terleme sonucunda etkisini kaybetmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.