first fixed slider

Yeşil Bir Adım

"Sürdürülebilir davranışlardaki coğrafi ve nesiller arası farklılıkları ortaya koyan "Yeşil Bir Adım" raporumuzu ikinci kez yayınladık. Bu rapor, yaşları 6-60+ olan 9 farklı ülkeden 29.000 kişinin görüşlerini içeriyor.

Veriler; bireylerin %83’ünün daha sürdürülebilir yaşamak istediğini fakat sadece %5’inin halihazırda sürdülebilir yaşamak için harekete geçtiğini söylüyor. Bireylerin %30’u ise gezegen için harekete geçmeye hazır olduğunu ortaya koyuyor.

Bu nedenle; çevresel duyarlılığı artırmayı hedefleyerek, bireyleri Yeşil Bir Adım atmaya teşvik etmek için Plastics for Change ile birlikte çalıştık. Her paylaşım, 2 milyona kadar plastik şişeyi toplamak ve geri dönüştürmek amacıyla Plastics for Change'e daha fazla fon sağlıyor.

Ne kadar çok paylaşırsanız, o kadar çok geri dönüşüm yaparız.
Hep birlikte yeşil adımlar atarsak, daha ileriye gidebiliriz!
2 milyon şişeyi geri dönüştürmemize yardım edin."


Hepimizin Kolaylıkla Atabileceği Yeşil Adımlar

  • Su tasarrufu yapın: Daha kısa duş alın; banyo yapmaktan kaçının, su sıcaklığını azaltın, ellerinizi yıkarken veya dişlerinizi fırçalarken musluğu kapatın, durulanmayan veya hızlı durulanan güzellik formülleri kullanın.
  • Atığı azaltın: Geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış ambalajların kullanımına öncelik verin, yeniden kullanılabilir su şişeleri kullanın, yeniden kullanılabilir veya kağıt torbalar kullanın.
  • Atıklarınızı ayırın: Yerel ayırma / geri dönüşüm talimatlarını uygulayın. 
  • Enerjiden tasarruf edin: Elektronik cihazların fişini çekin, odadan çıkarken ışığı kapatın. 
  • Sorumlu bir şekilde satın alın: İkinci el ürünlere bakın.
yesilbiradim promo1

"Diyetimdeki et miktarını azaltmaya çalışıyorum ve giderek daha fazla sebze yiyorum." Christy

"Dışarıda hava güzel olduğunda işe bisikletimle gidiyorum.'' Freddy

first fixed slider