TÜKETİCİLERİMİZİN DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR SEÇİMLER YAPMASINA YARDIMCI OLMAK İÇİN ÇEVRESEL VE SOSYAL ETİKETLEME.

Garnier olarak, ürünlerimizde şeffaflığı artırmayı amaçlıyoruz.

ÜRÜN ETKİ ETİKETLEME SİSTEMİ NEDİR?

Green Beauty inisiyatifimizin bir parçası olarak ürünlerimizin çevresel ve sosyal profilini iyileştirmeyi ve tüketicileri daha sürdürülebilir seçimler yapmak için ihtiyaç duydukları bilgiler ile bilinçlendirmeyi amaçladık. Bu nedenle, ürünlerimizin çevresel ve sosyal etkileri hakkında açık ve karşılaştırmalı olacak şekilde tam ve şeffaf bir etiketleme süreci sağlayan yeni bir etiketleme sistemi geliştirdik. Garnier'in cilt bakım ürünlerinden başlayarak, Ürün Etki Etiketleme Sistemi Haziran 2023'den itibaren kullanıma sunulmuştur.

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin...

DAHA NET PUANLAMA

"Genel Çevresel Etki" puanı, bir ürünün yaşam döngüsü boyunca çevresel etkisine atfedilebilecek tüm faktörlerin birikim puanıdır ve tüketicilerin anlaması için gerekli metrikleri net bir şekilde sunar. Puanlama sistemi; bileşenlerin üretimi, ambalaj üretimi, ürünün üretimi, kullanımı (duş sırasında kullanılan sıcak su miktarı ve formül biyolojik olarak parçalanabilirliği dahil) ve ambalajın atık yönetimi sırasındaki değerlendirmeleri içerir.

Etiketleme, her ürüne A'dan E'ye bir puan verir ve 'A' etiketli ürünler etki açısından sınıfının en iyisi olarak kabul edilmektedir. Belirleyici standartları oluşturmak için piyasadaki ürün çeşitliliğini temsil eden binlerce L'Oréal grubu ürünü analiz edildi. Verilen puan tedarik, üretim, nakliye, kullanım ve geri dönüştürülebilirlikten oluşan 14 çevresel faktörü içermektedir.

1 CONTENTBLOCK1 600x450
2 CONTENTBLOCK2 600x450

Ürün Yaşam Döngüsü Boyunca Etkiyi Ölçme

Kozmetik ürünlerimiz için karbon ayak izi ve su ayak izi, ürünün Çevresel Etkisini değerlendirme sırasında dikkat ettiğimiz iki ana etki faktörüdür. Bu faktörler, kozmetik ürünlerinin genel etkisinin ortalama üçte ikisini temsil etmektedir.

Ek bilgiler, ürünün açıklamasının 'Çevresel ve Sosyal Etki' bölümünde, ürünün üretim koşullarının, ambalajının ve sosyal katkısının ayrıntılarını bulabileceğiniz şekilde bulunabilir. Ayrıca hammaddelerin sürdürülebilir ve dayanışma kaynaklı olup olmadığını da değerlendiriyoruz.

BÖYLECE ÜRÜNLERİ KOLAYCA KARŞILAŞTIRABİLİRSİNİZ

Her ürün, kolayca karşılaştırılabilmeleri için aynı kategorideki diğer ürünlere göre sıralanır.

PUAN KRİTERLERİMİZİ KEŞFEDİN

3 CONTENTBLOCK3 600x450
4 CONTENTBLOCK4 600x450

Ürün Bilgileri Web Sayfalarımızdan Kolayca Erişilebilir

Tüm Garnier ürünlerinin Ürün Etki Etiketini, içerik listesinden sonra ürün bilgileri web sayfasında bulabilirsiniz.

İki ürün arasında karar veremiyor musunuz? Karar vermenize yardımcı olması için Çevresel ve Sosyal Etiketlemeyi kullanın!

UZMANLAR TARAFINDAN ONAYLANDI

Bu çevresel ve sosyal etiketleme metodolojisi, 11 bağımsız uzmanın yardımıyla geliştirilmiştir ve mal ve hizmetlerin çevresel etkilerini azaltmayı amaçlayan Avrupa "Çevresel Ürün Ayak İzi" standartlarıyla uyumludur. PIL verileri, dünya çapında tanınan bağımsız bir denetçi olan Bureau Veritas Certification tarafından da doğrulanmaktadır.
METODOLOJİ HAKKINDA BİLGİ EDİN

Bureau Veritas Doğrulama Beyanına erişmek için tıklayın

5 CONTENTBLOCK5 600x450

SÖZLÜK

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Aşağıda bazı yararlı tanımları ve ipuçlarını bulun!