950x534 768x420

Yaz Yaklaşırken Ombre Yaptırmak İsteyenlere Öneriler | Garnier

Yaz Yaklaşırken Ombre Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

 

Yaz Yaklaşırken Ombre Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Yaz Yaklaşırken Ombre Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Son yılların trend saç rengi ombre, doğal görünümüyle gençlerin tercihi oluyor. Sen de güneşin altında açılmış gibi duran doğal görünen bir renge sahip olmak istiyorsan sarı, karamel, kızıl, kumral gibi farklı renk tonlarında ombre deneyebilirsin. Saça doğal görünen bir ışıltı katan ombre çeşitleri Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Jessica Alba, Rihanna gibi ünlü kadınlar tarafından da tercih ediliyor. Doğru saç modelleri ve kişiye özel doğru renkler kullanıldığında ombre, her sezonda herkese yakışan bir renk oluyor. Her sene farklı bir teknikle popüler olan ombre bu yıl da genç kızlar arasında trend olmaya devam ediyor. Ombre hakkında merak ettiklerin bu yazıda seni bekliyor!

Ombre Nedir?

Fransızca kökenli bir kelime olan ombre saça gölge işleminin adı olarak kullanılıyor. Diğer bir ismi Kaliforniya balyajı olan bu teknik ile saçların dipten uca doğru geçişli bir yöntemle aydınlık bir görünüme sahip oluyor. Bu renk saçlarının güneşte açılmış gibi doğal görünen bir renk almasını sağlayabiliyor. Bu görünümüyle daha çok yazları tercih edilse de her sezon kullanılabilen şık ve zarif bir görüntü oluşturuyor. Makyajlı ya da makyajsız rahatlıkla kullanabileceğin ombre, her yaşa uyum sağlıyor. Kuaförlerin de sık uyguladığı tekniklerden olan ombre, koyu saçlara da uygun renklerle kolaylıkla uygulanıyor.

İddialı bir tarza sahipsen dikkat çekici renklerle marjinal bir görünüme sahip olabilirsin. Garnier Çarpıcı Renkler serisini kullanarak enerjik stilde bir ombreyi deneyebilirsin. Açık ve koyu renklerle hareketlendirdiğin saçını etkili bakım yöntemleriyle desteklediğinde bakımlı bir görüntüye kavuşabilirsin: Garnier saç boyalarının içerisinden çıkan bakım ürünleri, saçının ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayarak renklerin daha parlak ve canlı görünmesini sağlıyor. Tarzına ve ten rengine uygun tonları seçerek kolaylıkla yapabileceğin ombre tekniği için ihtiyacın olan şeyler boya malzemelerin ve boya! Sen de tarzına ve ten rengine uygun tonları bul ve saçlarına uygula! 

Ombre Çeşitleri Nelerdir?

Genç kızların sıklıkla tercih ettiği ve havalı bulduğu ombre saç modellerini, farklı teknikler uygulayarak farklı çeşitlerde yapabilirsin. Keskin, yumuşak ve renkli ombreler ile sen de tarzına uygun bir renk ve stil seçerek havalı bir görünüme sahip olabilirsin. Koyu saça ombre uygulanırken çoğunlukla keskin ombre uygulaması tercih edilir. Bu teknikte iki tezat renk kullanılır. Örneğin siyah saça ombre uygulayacaksan koyu siyahtan platin rengine doğru yumuşatma olmadan direkt geçmek keskin ve iddialı bir görüntüye sahip olmanı sağlamana yardımcı olabilir.

Saçtaki iki farklı tonun birbirine kaynaştırılarak yumuşatılması yöntemiyle yapılan geçişli uygulama ise yumuşak ombre olarak adlandırılır ve daha sade bir stile sahip olanlar tarafından tercih edilir. Eğer sarışın ya da kumral bir saç rengine sahipsen doğal görünümlü ombre çeşidi tam sana göre! Kumral saça ombre, saç renginden birkaç ton açık renklerin saç uçlarına uygulanması yöntemiyle gerçekleştirilir. Natürel bir görünüme sahip olmak istiyorsan doğal görünümlü ombreyi tercih edebilirsin. Saçın boya uygulanarak değil de daha çok güneşte kendiliğinden açılmış gibi görünmesini sağlayan bu teknik her mevsim kullanılabildiği gibi özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilir. Daha iddialı tarzların tercihi ise çoğunlukla renkli ombre tekniğidir. Sarı, açık kahve, karamel tonların dışında daha iddialı renkler kullanılarak saç uçlarını renklendiren bu ombre çeşidi genç kızlar tarafından son yıllarda daha sık tercih ediliyor. Gri, pembe, kırmızı, mavi, mor, turuncu, yeşil gibi dikkat çekici renkler koyu ya da açık saçlara uygulanarak daha enerjik ve genç bir stile sahip olmayı sağlayabiliyor. Her zevke hitap eden ombre çeşitleri ile mükemmel renkleri uyguladığında hayalini kurduğun görünüme sahip olabilirsin.

Saç Renginize Çok Yakışacak Ombre Renkleri

Saçın doğal rengine, kişinin ten rengine, tarzına uygun ombre renkleri kullanıldığında iddialı ve şık bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle özellikle saç renginle bir uyum yakalayacak renkleri tercih etmen, istediğin görüntüye ulaşmanda önemli rol oynuyor. 

  • Siyah Saça Ombre

Siyah saçlarından vazgeçmek istemiyorsan ama bir renk değişikliği de istiyorsan ombre tam sana göre bir uygulama olabilir. Siyah saça yapılan ombre tekniğine yakışan renkler kızıl, karamel, mavi gibi siyah üzerinde öne çıkabilecek renkler olabiliyor. Saç uçlarına uygulayacağın gri tonlar da havalı bir görünüme sahip olmanı sağlıyor. Özellikle son yıllarda popüler olan gri ombre uygulaması siyah saçlarla çok uyumlu olabiliyor. Bu sayede hem siyah saçlarını kullanmaya devam edebilir hem de saçlarında istediğin hareketli görünüme sahip olabilirsin. 

  • Kumral Saça Ombre

Açık renklere yakın bir ton olan kumral saçlar sarı, karamel, bakır gibi renklerle uyum sağlayabiliyor. Kullanışlı saç renklerinden olan kumral, daha çok sarı ombre ile kullanıldığında şık bir bütünlük oluşturabiliyor. Kumral zeminden uçlara doğru olan sarı tonlarda bir geçiş saçlarına doğal bir görünüm kazandırabiliyor. Özellikle güneşte açılmış gibi görünen saç rengine sahip olmak isteyenler için ideal bir uyum sağlayabiliyor. Kumral zemin, karamel ombre için de oldukça kullanışlı oluyor. Karamel ve sarı uçlar için ideal saç rengi olan kumral, saçlarında doğal görünümlü bir geçiş oluşturuyor. 

  • Sarı Saça Ombre 

Sarı saçlar birçok renk için uygun zemin olarak öne çıkıyor. Kızıl ombre, kumral ombre için uygun olabilecek sarı zemin, renkli ombreler için de oldukça kullanışlı oluyor. Mavi ombre hem siyah hem de sarı saçta oldukça iddialı duruyor. Sarı saçta özellikle renkli ombreler belirgin olarak öne çıkıyor. Pembe, turuncu gibi enerjik renkler sarı saçlarda kullanıldığında harika bir geçiş oluşturabiliyor. Sarı saçlar birkaç ton daha açık olan sarı renklerle ombre yapıldığında da daha hareketli görünen bir sarıya dönüşebiliyor. Birçok saç modelinin rahatlıkla kullanıldığı sarı ombre oldukça kullanışlı olmasıyla da dikkat çekiyor. 

  • Kahverengi Saça Ombre

Kahve ya da kestane tonlarındaki saçlara sahipsen bakır ombre doğal bir görünüm kazanmanı sağlayabilir. Bakır ve kızıl renklerle hareketlenen saç uçları özellikle kumral ve beyaz ten ile şık bir bütünlük yakalayabilir. Kahverengi saçlarda karamel ombre de oldukça zarif görünebilir Bronz bir ten ile uyumlu olabilecek karamel ombre havalı bir görünüme sahip olmanı sağlamaya yardımcı olur. Kahverengi zemin ile gri renk de dikkat çekici bir görüntüye imza atabilir. Son yılların sevilen rengi gri, kahve ve kestane tonları ile hareketli bir geçiş oluşturabilir. 

Garnier mükemmel renkleri ile sen de saçlarınla uyumlu olabilecek uygun tonu bulabilirsin. Saç boyası kataloğu ile saçına uygun rengi seçerek farklı bir görünüme sahip olabilirsin. Mükemmel ve çarpıcı renkler arasından enerjine ve tarzına uygun bir renk ile ihtiyaç duyduğun değişiklik seni bekliyor. Ombreli saçlarına doğru bir bakım uygulayarak istediğin şekli verebilirsin. Şekil verici saç köpükleri kullanarak hareketli ve doğal bir saç görünümüne sahip olabilirsin. Onarıcı şampuanlar ve saç maskelerinden yardım alarak saçlarının ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsin. Ombreli saçlarını makyajsız, doğal cildinle kullanabileceğin gibi hafif bir makyajla da doğal ama bakımlı bir görünüme sahip olabilirsin.