950x534 768x420

Yağlı Cilt Parlamalarına Karşı 8 Öneri | Garnier

Yağlı Cilt Parlamalarına Karşı 8 Öneri

 

Yağlı Cilt Parlamalarının Görünümüne Karşı 8 Öneri

Her cilt tipi ve ihtiyaçları farklıdır. Kendi cilt tipini tanıman, sana uygun olan doğru ürünleri kullanman için önemli. Eğer cilt tipinin ne olduğunu bilmiyorsan cilt uzmanlarından destek alabilirsin. Bir peçeteyi ince katmanlarına ayırarak yüzüne dokundurduğunda yağlanmayı anlayabilirsin. Ama yüzünün burun, alın ve çene gibi bazı bölgeleri yağlanıyor, diğer yerler kuru kalıyorsa karma cilde sahip olabilirsin. Yağlı ciltler, gün içerisinde fazla sebum ürettikleri için parlamaya neden olabilir. Makyaj uygulamalarında veya doğal anlarında parlama görüntüsü seni rahatsız edebilir. İşte bu görüntüye karşı savaşmak için uygulayabileceğin birkaç öneri cildini daha pürüzsüz gösterebilir.

1- Günlük Temizlik ile Parlama Görüntüsüne Karşı Savaş

Yağlı ciltler siyah nokta ve gözenek görünümü gibi cilt problemlerine daha elverişlidir. Bu nedenle yağlı cilde sahipsen her gün mutlaka cildini temizlemeli ve bakım yapmalısın. Hava kirliliği, makyaj kalıntıları, güneş ışınları gibi çevresel faktörler yağlı ciltlerin daha yağlı bir görünüme sebep olabilir. Sağlıksız beslenme gibi fiziksel etmenler yağlı cilt için olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle düzenli ve doğru ürünlerle cilt bakımı yapmalısın. Günlük cilt temizliğinin yanında belli aralıklarla da daha yoğun bakımlar uygulaman cildinin daha sağlıklı görünmesine fayda sağlayabilir. Garnier Saf ve Temiz temizleme jeli ile yağlı cildini günlük olarak fazla sebumdan ve kirden arındırabilirsin. Üstelik bu ürün ile cilt leke ve siyah nokta görünümüne karşı yardımcı olman mümkün.

2- Doğru Beslenin

Yağlı ciltler için cilt bakımı kadar düzenli beslenmek de önemli olabilir. Düzenli ve dengeli beslenmek, gün içerisinde yeteri kadar su içmek cildinin görünümü için önemli olabilir. Kullandığın makyaj ürünleri de yağlı ciltler için uygun olmalıdır. Yağlı ciltler için üretilen pudralı, parlama görünümünü kontrol altına almak için mat bitişli ürünler ile makyajını yapabilirsin. Gün sonunda makyajını etkili şekilde temizlemeyi unutmamalısın. Garnier Nem Bombası maskesi ile cildinin yoğun şekilde nemlenmesine yardımcı olabilirsin. Temiz cildine bu maskeyi uyguladığında cildinin nemlenmesini sağlayabilmen çok daha kolay. 

3- Günlük Cilt Temizliğini Önemseyin

Yüzde fazla yağlı bir görünüm, kimsenin istemediği bir durum. Bu hoş olmayan görüntüden kurtulmak için her gün cildini fazla sebumdan arındırmalısın. Cilt bakım rutini oluşturarak hem cildini temizleyebilir hem de daha canlı bir görünüm kazanmaya yardımcı olabilirsin. Yağlı ciltler için tonik ve temizleme jelleri, doğru yapılan günlük cilt temizliğinde önemli. Makyajını çıkardıktan sonra cildini etkili şekilde temizlemek, makyaj kalıntılarından arındırmak için yağlı ciltlere özel hazırlanan temizleme jellerini kullanabilirsin. Krem, süt, jel, köpük gibi birçok farklı formda bulunan temizleme ürünlerinden jel formu yağlı ciltler için daha uygun olabilir. Temizleme jeli ile yüzünü masaj yaparak yıkadıktan sonra yağlı ciltler için tonik ürünlerini deneyebilirsin. Garnier Saf ve Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik, günlük cilt temizliğinde cildine ferah bir his verir. Daha pürüzsüz görünen bir cilt için bu üründen destek alabilirsin. 

4- Yağlı Ciltler De Nem İster

Cildin kırışık görünümü ile mücadele etmesi, canlı ve sağlıklı görünmesi için düzenli olarak nemlendirilmesi gerekir. Yağlı cildin varsa uygun bir nemlendirici ile cildini destekleyebilirsin. Yağlı cilt için daha yumuşak yapıdaki nemlendiriciler daha uygun olabilir. Yoğun kremsi nemlendiriciler, serum veya yağ tarzındaki cilt nemlendirme ürünleri cildinizde fazla yağlı bir görünüm oluşumuna sebep olabilir. Bu nedenle daha yumuşak, hızlı emilen, hafif yapılı günlük nemlendiriciler ile yüzünü nemlendirebilirsin. Özellikle gece yapılan cilt temizliğinden sonra cildine nemlendirici uygulaman önemlidir. Doğadan ilham alan, bitki ve çiçek özleri içeren, hoş kokulu nemlendiricileri deneyebilirsin. 

5- Maskeler İle Cildinizi Şımartın

Yağlı ciltler için maske seçenekleri genelde kil ve karbon içeren formüller olur. Bu maskeler ile cildindeki fazla sebumu dengelemeye yardımcı olabilir ve daha pürüzsüz bir cilt görünümü elde edebilirsin. Maske uygularken fırça kullanman ve uygulama sonrası cildini doğru bir nemlendirici ile nemlendirmen gerek. Maskeler yoğun ve kuruyan yapıda olduğu için cildinde kuru bir his bırakabilir. Bu hissi yaşamamak için nemlendiricinden destek alabilirsin. Yoğun nem terapisi uygulamak için de maskelerden faydalanman mümkün. Yağlı cilt problemleri bazen nem kaybından dolayı yaşanabilir. Düzenli aralıklarla cildine yoğun nem desteği sunan maske seçenekleri ile terapi uygulayabilirsin. Maskeleri düzenli kullandığında cildindeki daha pürüzsüz ve ışıltılı görünümü keşfetmen mümkün.

6- Peeling'e İhtiyacınız Olabilir

Yağlı cilt için en önemli problemlerden bir tanesi siyah nokta oluşumudur. Özellikle burun çevresi, çene ve alın bölgesinde biriken siyah noktalar hoş olmayan bir görüntü oluşturabilir. Siyah nokta ve gözenek görünümünü azaltmak için destek alabileceğin etkili peeling çeşitleri bulunmaktadır.

7- Yağlı Ciltlere Uygun Ürünleri Dene

Yağlı ciltlerde kullanılan fondöten, göz altı kapatıcısı gibi cilt ürünleri parlama görünümünün artmasına sebep olabilir. Garnier BB Krem ve göz altı kapatıcı ile makyajını tamamlayabilirsin. Hafif bir yapıya sahip olan bu ürünler matlaştırıcı etkiye sahiptir. Gözenek görünümünü azaltarak daha sağlıklı bir cilt görünümü yakalamanı kolaylaştırır. 

8- Erken Yaşta Cilt Bakımına Başla

Cildin seni dış etkenlerden koruyan bir bariyerdir. Zamanla yıpranan, kuruyan ve gerilebilen cildinde rahat bir his bırakman gerekebilir. Yağlı cilt için fazla sebumu arındırmak ve doğru nem desteği sunmak önemlidir. Düzenli cilt bakım rutinini erken yaşlarda oluşturman sağlıklı görünen bir cilt için gereklidir. Yağlı ciltler için öneriler ile kendine iyi bakabilirsin.