sari article 2 sari article 2

Sarı Saç Renkleri Rehberi

Saçlar görünüm üzerinde etkili olup stilinizi yansıtmanıza yardımcı olur. Genellikle 1 ile 10 arasında numaralandırılan boyalarda 1 en koyu rengi, 10 ise en açık rengi temsil eder. Sarı saç rengi tonları, parlak ve çekici saçlara sahip olmanızı destekler. Profesyonel ve zengin içeriklere sahip saç boyası çeşitleri, kısa süre içerisinde sizi arzuladığınız saç rengi ile bir araya getirir.

Sarı Saç Renkleri Rehberi

Sarı saç tonları ve numaraları birbirinden ayrılır. Her bir numara size renk hakkında bilgi verir. Modası hiçbir zaman geçmeyen sarı ve tonlarıyla her daim bakımlı görünebilirsiniz. Açıktan koyuya kadar dilediğiniz tonu tercih edebilir ve yepyeni bir görünüme imza atabilirsiniz. Sarı saç rengi tonları tam da size göreyse, bu yazımızda farklı tonlardaki boya çeşitleri ile tanışmaya hazır olun!

Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Farklı tonları sayesinde sarı saç genellikle herkese yakışan renkler arasında bulunur. Tek yapmanız gereken sizin için hangi sarı tonlarının ideal olduğuna karar vermek. Saç rengi seçiminde hangi tonu tercih edeceğinizi bilmeniz önemli bir adımdır. En doğru karar için cilt alt tonunuzu referans alabilirsiniz.

Sarı saç tonları arasından sizi yansıtacak rengi bulmak için bileğinizdeki damarları kontrol edebilirsiniz. Bilek kontrolünü gün ışığında yaparak cilt alt tonunuzun ne olduğunu daha net bir şekilde anlayabilirsiniz. Damarlarınız yeşil ise bu sizin sıcak cilt alt tonuna sahip olduğunu gösterir. Mavi ya da mor ise soğuk alt tonlusunuz demektir. Yeşilin yanı sıra mavi ve mor renkte damarlarınız varsa nötr cilt alt tonuna sahipsiniz.

Sarı Saç Renkleri

Yepyeni bir stil kazanmak isteyenlerin tercihleri arasında ilk sırada sarı saç renkleri yer alabilir. Küllü, altın, koyu ya da inci sarısı gibi farklı tonlardaki boyalardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Sarı saç boyası kutularının üzerinde yazan numaralandırmalar genel olarak size renk hakkında fikir verir:

  • 1 numara siyah renk için kullanılır.
  • 7 kumral renk olurken, 1 ile 7 arasında ise çok koyu kahve, koyu kahve, açık kahve ve koyu kumral gibi renkler bulunur.
  • Sarı saç rengini arayanlar açık kumral veya koyu sarı olarak ifade edilen 8 numarayı kullanabilir.
  • Alternatif olarak sarı rengi ifade eden 9 numaranın yanı sıra açık sarı anlamına gelen 10 numaraya da yönelebilir.

Siz de sarı rengin cezbedici tonlarıyla saçlarınızı buluşturmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Sarının en güzel tonlarını sizin için sunuyoruz. Garnier Nutrisse Ultra Crème 9.0 Sarı, yoğun besleyici özelliğinin yanı sıra mükemmel ışıltısıyla sizi memnun eder. Beyazlarda istenilen kapamayı sağlar. 8 haftaya kadar kalıcı renk sunan ürün hem daha güçlü hem de parlak saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Sarı saç en büyük arzunuzsa, küllü, altın, inci ya da bebek sarısı tonlarını tercih edebilirsiniz. Sarı rengin dünyasına adımınızı atabilirsiniz.

Küllü Sarı

Favori renkler arasında gösterilen küllü sarı saç rengi, griye dönük yansımalara sahip olup modern bir görünüm sunar. Soğuk yansımalar ile saçlarınıza göz alıcı görünümler kazandırabilirsiniz.

Garnier Nutrisse Ultra Crème 8.13 Küllü Sarı, tüm saç tiplerine mükemmel uyum sağlar. Zengin renk teknolojisi sayesinde saç tellerine etkili şekilde nüfuz eder. Üstelik rengi saçlarınıza hapsederken içeriğindeki önemli bitkisel yağlar sayesinde bakım yapmayı da ihmal etmez.

Küllü sarı saç boyası tercihinde bulunurken alternatif olarak ekstra açık küllü sarı seçeneğine de yönelebilirsiniz. Tam da bu noktada Garnier Nutrisse Ultra Crème 10.1A Ekstra Açık Küllü Sarı, tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayabilir. Canlı renklere sahip bakımlı saçlarınızla her an mükemmel görünebilirsiniz.

Koyu Sarı

Koyu sarı saç rengi, doğal etkisinin yanı sıra verdiği cazibe ile etkileyici tonlar arasında yerini alır. Açık tenlilerin, küllü tonlara yönelmeleri tavsiye edilir. Dolayısıyla bu sarı saç en çok açık ve buğday tenlilere yakıştırılır. Bununla birlikte esmerlerde de iddialı durabilir. Doğallığı ön plana çıkaran koyu sarı ile saç stillerinizi en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.

Besleyici içeriklere sahip Garnier Nutrisse Ultra Crème 8 Koyu Sarı’yı tercih ederek saçlarınıza ışıltı kazandırabilirsiniz. Havalı bir duruşa sahip bu renk ile saçlarınızın cazibesini artırabilirsiniz. İpeksi ve beslenmiş saçlar ile tanışabilirsiniz.

Altın Sarısı

Cilt alt tonu sıcak olan kişiler için mükemmel tonlardan olan altın sarı saç boyası, açık ve buğday tenlilere oldukça yakıştırılır. Güneşin ışıltısını saçlarınıza taşıyacak renk ile tanışmak için Garnier Nutrisse ailesi arasında bulunan 9.3 Altın Sarısı saç boyasını inceleyebilirsiniz.

Zengin renk teknolojisine sahip boya, saçlarınıza yoğun renk kazandırır. Saçlarınızı içeriğinde yer alan değerli bileşenlerle besleyerek yıpranmanın önüne geçer. Vegan formüle sahip ürün ile saçlarınızda altın sarısı yansımalara yer açabilirsiniz. Saçlarınızdaki mat ve cansız görünüm ile vedalaşarak sağlıklı görünümler elde edebilirsiniz.

Bebek Sarısı

Sarı saç boyası tonları arasında bulunan bebek sarısı, özellikle açık tenliler için ideal görülür. Doğal ve sağlıklı bir görünüm oluşturacak bebek sarısı dağınık topuz, dalgalı, düz ya da örgülü saç modelleri ile havalı bir duruş sağlar.

Sarının büyüleyici tonlarından Garnier Nutrisse Ultra Crème 10.01 Doğal Bebek Sarısı, sarının en naif tonlarından biri olarak dikkat çeker. Zengin ve besleyici içeriği sayesinde saç tellerinize etkili bir şekilde nüfuz ederek bebek sarısı ışıltılarıyla göz alıcı bir görünüme ulaşmanızı sağlar.

İnci Sarı

En açık sarı tonlarından olan inci sarı, içerisinde soğuk ve sıcak yansımalar barındırır. Sarının büyüleyici dünyası için davetkâr bir hava oluşturan inci sarı, saçlara parlaklık kazandırır. Aynı zamanda küllü yansımaları ile doğal bir hava katar. Açık tenlilere yakıştırılan renkler arasındadır. Hem soğuk hem de sıcak cilt alt tonlular tarafından tercih edilebilir.

Sarının en harika tonlarından biri ile buluşmak için tek seferde her bir saç telinize renk veren Garnier Nutrisse Ultra Crème 9.13 İnci Sarı’yı tercih edebilirsiniz. Beyazlar üzerinde %100 kapama sağlar. Garnier Nutrisse ailesi içeriğinde avokado yağı, Shea yağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı ve zeytinyağı bulunur. Saça faydaları ile öne çıkan bu yağlar, boyama esnasında koruma sunar. Saçlarınıza gereken hassasiyeti gösterir.

En etkili sonuç için ürünü kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okumalı ve istenilen adımları uygulamaya dikkat etmelisiniz. Kutu içerisinde yer alan ürünleri saçlarınızda sırasıyla ve istenilen sürede bekletip durulayabilirsiniz.

Saçlarınızı mükemmel sarı tonlarına dönüştürdükten sonra ise bakımını yapmayı ihmal etmemelisiniz. Sarı saç bakımı ile sarının harika tonlarını koruyabilir ve saçlarınızın sağlıklı durmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı nemli tutmaya dikkat edebilirsiniz. Kurumuş ve cansız sarı saç, sağlıksız görünebilir. Derinlemesine bakım yapan şampuanları rutinlerinize dahil edebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı soğuk su ile durulayarak parlak kalmasını destekleyebilirsiniz.

Mükemmel sarıyı korumak için saçlarınızda aşırı ısı kullanmaktan kaçınmalısınız. Isı kullanımında koruyucu saç ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Düzenli olarak saçlarınıza bakım maskeleri uygulayabilirsiniz.

Garnier Nutrisse ailesindeki sarı ve tonlarını keşfederek cildinizle bütünleşecek ve tarzınızı yansıtacak sarı saçlar ile bir araya gelebilirsiniz.

first fixed slider