ingredient-niasinamid ingredient-niasinamid

Niasinamid Nedir?

Cilt bakımı rutinlerine büyük bir hızla dahil olan niasinamid, birçok kişinin arzuladığı cilt görünümüne ulaşma konusunda kullanıcılarına yardımcı olarak kalpleri çalıyor. Etkisi önceleri çok da fazla bilinmeyen bu bileşen artık soruna özel formüle edilen ürünler ailesinde sık sık karşımıza çıkıyor. Peki niansinamid tam olarak ne işe yarıyor ve nasıl kullanılması cildinde istediğin görüntüyü yakalamanda sana yardımcı oluyor? Şimdi bu önemli sorularına yanıt bulma zamanı!

Niasinamid Nedir? Neden Tercih Edilir?

Niacinamide olarak da isimlendirilen bu bileşen bir tür vitamin formu. B grubu vitaminlerinden biri olan B3 vitamininin bir formudur. Bu vitamin formu cilt bakımı ürünlerinin arkasındaki minik yazılarda sık sık karşımıza çıkıyor. Bunun yanında son zamanlarda niasinamidin çok daha yoğun olduğu özel formüller de sunulmaya başlandı.

Suda erime özelliği bulunan niasinamid, gıda yoluyla alınabileceği gibi, harici bir uygulama sayesinde de dışarıdan takviye edilebilecek bir vitamin.

Niansinamid, aynı zamanda cilt bakım rutinlerinde sıkça kullanılan asitler arasından ön plana çıkan bir vitamin. Niansinamid vitamininin cilde etkilerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Niasinamid vitamininin en önemli özelliklerinden biri gözenekleri temizlemesi. Bu yönüyle yağlı ciltlerin temizlenme rutininde yardımcı olarak kullanılır ve ferahlık hissi yaratır. Ten üzerindeki farklı boyutlardaki gözeneklerde biriken kir, toz ve ölü deri artıklarının temizlenmesine yardımcı olur.
 • Niasinamid, renk farklılıkları ile mücadelenize de destek olur. Düzenli olarak uygulanan niasinamid, melanin birikmesi ve hiperpigmentasyon sebebiyle oluşan cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur. Cilt tonunu eşitlemede en büyük destekçileriniz arasında yer alır.
 • Teni yatıştırma özelliği bulunan niasinamid hassas ciltlerdeki irritasyonu yatıştırmada ve ciltteki kızarık görünümünün hafiflemesinde yardımcı olur.
 • Cildi derinlemesine temizleyen etkisi sayesinde sivilce ve siyah noktaya karşı mücadelede fark yaratır.
 • Daha aydınlık, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olma konusunda etkisi kabul edilen bir vitamindir.
 • Niasinamid molekülleri cildi nemlendirir. Bu yönü ile anti-aging özelliği gösterir. Nemlenen cilt esner ve gerginlik sebebiyle oluşan ince kırışıklıklar belirsizleşir. Ayrıca niasinamid yoğun yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesinde de kullanılan bir maddedir.
 • Cildin yapıtaşlarına hücre seviyesinde destek olan niasinamid tenin çok daha güçlü olmasını isteyenler için önemli bir destek maddesidir.

Garnier Ampul Niasinamid Detoks Etkili Kağıt Yüz Maskesi ile Cildini Ödüllendir!

Garnier, güçlü içerikleri bir araya getirdiği kağıt maske koleksiyonunda yer alan harika bir ürün ile niasinamid içeren maskenin muhteşem etkilerini tenine kısacık bir süre içerisinde taşıyor!

 • %2 niacinamide ve organik lahana özleri içeren Garnier Ampul Niasinamid Detoks Etkili Kağıt Yüz Maskesi, kullanıma hazır bir şekilde sana sunuluyor. Fazla yağ üreten cildini kontrol etmene yardımcı olan bu ürün 5 dakika da etkisini gösteriyor.
 • Yoğun niasinamid içeren formülü ile cildinizde dengelenmiş bir görüntü sağlar.
 • Gün içerisinde hassaslaşan ya da gerilen cildi rahatlatmaya yardımcı olan bu maske içerisindeki lahana özleri, çok daha canlı, yumuşak ve temiz bir ten elde etmeye yardımcı olur.

Tüm bu etkileri kısacık bir süre içerisinde elde etmek için yapman gerekenler şöyle:

 • Temiz cildine Garnier Ampul Niasinamid Detoks Etkili Kağıt Yüz Maskesi paketinin içerisinden çıkan hazır kağıt maskeyi düzgünce yerleştirmelisin.
 • 5 dakika bekledikten sonra maskeyi cildinden ayırabilirsin. Teninde kalan fazla ürünü dilersen cildine yedirebilir dilersen de bir pamuk ile nazikçe temizleyebilirsin.
 • Maskeyi çıkardığın anda cildindeki ferahlığı ve temizlik hissini fark edebilirsin. Tenindeki parlak görünümün keyfini sürebilirsin!