nemlendirici uygulamasi sirasinda gerekenler nemlendirici uygulamasi sirasinda gerekenler

Nemlendirici Uygulaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nemlendirici bir krem seçmek söz konusu olduğunda, seçenekler kafa karıştırıcı olabilir. Peki hangisinin cilt tipinize uygun olduğunu nasıl anlarsınız?

Nemlendirici Uygulaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İhtiyaçlarınız için en iyi nemlendirici kremi seçmenize yardımcı olacak birkaç ipucu kısaca şöyle sıralanabilir:

1. Cilt tipinizi bilin. Bu, nemlendirici seçiminde ilk ve en önemli adımdır. Kuru, yağlı, hassas veya karma bir cildiniz mi var? Cilt tipinizi öğrendikten sonra seçeneklerinizi daraltabilir ve cilt tipiniz için özel olarak formüle edilmiş bir ürün seçebilirsiniz.

2. Diğer cilt endişelerinizi düşünün. Kırışıklık görünümü veya koyu leke görünümü gibi başka cilt endişeleriniz var mı? Eğer öyleyse, bu endişeleri hedefleyen bileşenler içeren bir nemlendirici seçmek isteyebilirsiniz.

3. Etiketi okuyun. Seçeneklerinizi daralttıktan sonra, etiketleri okumak için biraz zaman ayırın. İçindekiler listesine dikkat edin ve ürünün alerjiniz olan herhangi bir bileşen içermediğinden emin olun.

4. Test edin. Bir nemlendiriciye karar vermeden önce, önce onu test etmek her zaman iyi bir fikirdir. Cildinize az miktarda ürün uygulayın ve nasıl hissettirdiğini görün. Ardından uygun olduğunu düşündüğünüz kreme cilt bakım rutininizde düzenli olarak yer verin.

Cilt tipinizi biliyorsanız buna göre nemlendirici seçimi yapmanız gerekir, peki hangi cilde nasıl bir nemlendirici seçilmelidir?

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem Seçimi

Kuru ciltler için nemlendirici krem seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. İlk olarak, içeriği düşünün. Hyaluronik asit veya gliserin içeren bir nemlendirici aramak isteyeceksiniz. Bu bileşenler ciltteki nemi çekmeye ve korumaya yardımcı olacağı için cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayacak.

Ardından, kremin dokusunu düşünün. Kalın ve kremsi ama çok yağlı olmayan bir his isteyeceksiniz. Amaç, cildinizi yağlı hissettirmeden nemlendirecek bir ürün bulmak. Böylece cildinize ihtiyacı olan bakımı doğru şekilde sağlayabileceksiniz.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Krem Seçimi

Yağlı ciltler için nemlendirici krem seçerken dikkat edebileceğiniz noktalardan ilki kremin komedojenik olmadığından, yani gözeneklerinizi tıkmayacağından emin olmanız. İkinci olarak, cildinizi daha da yağlı hale getirmemek için yağlı his bırakmayan bir krem seçmelisiniz. Son olarak, hafif dokulu bir krem tercihi cildiniz için uygun seçim olacaktır. Böylece uyguladığınız kremin cildinizde ağırlık yapmasını önleyebilirsiniz.

Garnier’de aradığınız kriterleri karşılayabilecek çok sayıda harika nemlendirici krem var, bu yüzden sizin için uygun olanı bulmak çok zor olmayacaktır. Sadece etiketleri dikkatlice okumayı ve yüzünüzde kullanmaya başlamadan önce az miktarda kremi cildinizde test etmeyi unutmayın. Bu şekilde, cildinizi yağlandırmadan nemlendiren ve tazeleyen bir krem bulabilirsiniz.

Karma Ciltler İçin Nemlendirici Krem Seçimi

Karma ciltler için nemlendirici krem seçerken ilk olarak komedojenik olmayan, yani gözenekleri tıkamayan bir krem bulmanız gerekir. İkincisi, hafif ve yağlı his bırakmayan bir krem bulmanız cilt tipinize uygun bakımı gerçekleştirmeniz için dikkat etmeniz gereken bir diğer özelliktir. Üçüncüsü, cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak için SPF'li bir krem bulmaktır.

Tüm bu kriterleri karşılayan bir nemlendirici krem bulmak için Garnier’in ürünlerini inceleyerek beğendiğiniz nemlendiriciyi deneyebilirsiniz. Birkaç potansiyel krem bulduktan sonra, hangisinin cildiniz için en iyi sonucu verdiğini belirleyin ve en kısa zamanda günlük bakım rutininize ekleyin.

Nemlendirici Kremler Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici kullanımı oldukça basittir. Birkaç ipucu vermek gerekir:

2. Nemlendiriciyi temiz cilde uygulayın. Kremi banyodan sonra cilt hala nemliyken uygulamak en iyisidir.

3. Kremi cilde yukarı doğru dairesel hareketlerle masaj yaptığınızdan emin olun.

4. Kremi her sabah ve akşam yüzünüze ve boynunuza uygulayın.

5. En iyi sonuçlar için gün boyunca güneş kremi ile nemlendiricinizi birlikte kullanmaya devam edin.

Nemlendirici Krem Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildinize nemlendirici krem uygularken nelere dikkat edebileceğinizi merak edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenlerden ilki seçeceğiniz nemlendirici türüdür. Piyasada birçok farklı nemlendirici türü vardır, bu nedenle cilt tipinize uygun olanı seçmek önemlidir. Yağlı bir cildiniz varsa, hafif, yağlı his bırakmayan bir nemlendirici seçmek isteyeceksiniz. Kuru cildiniz varsa, daha ağır bir krem seçmek isteyeceksiniz.

Günün saatine dikkat edin. Nemlendiricinizi cildinizi temizledikten sonra ve makyaj yapmadan önce uygulamanız gerekir. Bu, nemi hapsedecek ve cildinizin gün boyunca kurumasını önleyecektir.

Üçüncü husus, uyguladığınız kremin miktarıdır. Tüm yüzünüzü kaplamak için sadece az miktarda nemlendirici kullanmalısınız. Cildinizin düzgün bir şekilde emebilmesi için kremi eşit olarak uyguladığınızdan emin olun.

Nemlendirici krem, cildinizi nemli tutmaya ve kuruluğu önlemeye yardımcı olabilir. Bu üç faktörü göz önünde bulundurarak cilt tipiniz ve ihtiyaçlarınız için mümkün olan en iyi ürünü kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

Nemlendirici uygulamak için söylenebilecek birkaç ek ipucu ise şöyle sıralanabilir:

1. Her zaman temiz, kuru cilde nemlendirici uygulayın.

2. Boyun ve dekolte dahil yüzünüzün tüm bölgelerine uyguladığınızdan emin olun.

3. Bezelye büyüklüğünde nemlendiriciyi cildinize yukarı ve dışa doğru hareketlerle pürüzsüz hale getirin.

4. Alnınız, ardından yanaklarınız ve burnunuzla başlayın ve çenenizle bitirin.

5. Kulaklarınıza nemlendirici sürmeyi unutmayın.

6. Makyaj veya güneş kremi uygulamadan önce nemlendiricinin cildiniz tarafından tamamen emilmesine izin verin.