Mavi kantaron Mavi kantaron

Mavi Kantoron Yağının Cilt Bakımına Etkileri

Bugün seni cilt temizliğinde ve bakımında sıklıkla kullanılan, faydaları saymakla bitmeyen doğal kaynaklı bir içerikle tanıştırmak istiyoruz! İşte karşında mavi kantaron yağı!

Mavi kantoron Yağının Cilt Bakımına Etkileri

Bugün seni cilt temizliğinde ve bakımında sıklıkla kullanılan, faydaları saymakla bitmeyen doğal kaynaklı bir içerikle tanıştırmak istiyoruz! İşte karşında mavi kantaron yağı! Kantaron yağı, zaten ilaç ve kozmetik sektöründe uzun yıllardan beri kullanılan bir bileşen. Ancak, biz onu genellikle sarı kantaron çiçeğinden elde edilen bir içerik olarak biliyoruz. Anavatanı Orta Avrupa olan ve yaklaşık 40-90 cm uzunluğundaki mavi kantaron bitkisinden elde edilen yağ ise, özellikle son yıllarda kozmetik alanında yoğun ilgi görüyor. Çünkü mavi kantaron yağı doğru, ölçülü ve düzenli bir şekilde formüllerde kullanıldığında cilt üzerinde birçok faydalı etki bırakıyor.

Mavi kantaron yağı cildi arındırmaya, güçlendirmeye, beslemeye ve dengelemeye yardımcı oluyor. Hâl böyleyken, cilt bakımında doğal çözümlerden yana olan kullanıcıların da favori içerikleri arasında yer alıyor. Ne dersin, cilt bakımında sana mükemmel bir yardımcı olabilecek mavi kantaron yağını biraz daha yakından tanıyalım mı?

Mavi Kantaron Yağı Nedir?
Avrupa kültüründe oldukça önemli bir yere sahip olan ve ülkemizde peygamber çiçeği adıyla da bilinen mavi kantaron, Estonya'nın ulusal çiçeği. Papatyagiller familyasına dahil olan bu çiçek, görünümü ve eşsiz rengiyle de çok seviliyor. Mavi kantaron yağı, bu bitkinin yapraklarının kurutulmasıyla ve zeytinyağında uzun bir süre boyunca bekletilmesiyle elde ediliyor. İnfüzyon olarak da adlandırılan bu işlemin sonunda yağ yapraklardan süzülüyor ve ortaya cilt bakımında oldukça güçlü etkilere sahip bir bileşen çıkıyor.

Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?
Gelelim kantaronun yağının faydalarına! Bu şifalı yağın uzun yıllardan beri ağrı giderici olarak kullanıldığı biliniyor.. Cilde olan faydalarının yanı sıra, saçları ve saç derisi bakımında da önemli bir yardımcı.

Kantaron Yağının Cilt Bakımına Etkileri
• Kantaron yağı, kuru ve hassas ciltlerin doğal bariyerinin dengelenmesine yardımcı olabiliyor.
• Esasen mavi kantaron yağının ciltte oluşabilecek birçok leke görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için kullanıldığını söylemek mümkün.
• Bildiğin üzere cildin doğal nem ve yağ dengesini korumak büyük önem taşıyor. Mavi kantaron yağı cilde nem desteği sağlarken, yağ dengesinin de kontrol altına alınmasına yardımcı olabiliyor.
• Cilt görünümünün yenilenmesine yardımcı olabiliyor.
• Kısacası mavi kantaron yağı cildini arındırmaya, güçlendirmeye ve beslemeye yardımcı olabiliyor. Böylelikle sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmak da daha kolaylaşabiliyor.

Mavi Kantaron Çiçeği İçeren Micellar Besleyici Çift Fazlı Temizleme Suyunu Denedin mi?
Makyaj temizliğinin cilt sağlığın ve görünümün açısından son derece önemli olduğunu zaten biliyorsun. Makyajını temizlemeden uyuduğun her gece, cildinde gözle görünmese de sonuçları ağır olabilecek etkiler bırakıyor. Yine de her makyaj severin makyaj temizlemek için fazla yorgun ya da üşengeç olduğu geceleri olduğunu söylemek mümkün. Sen de arada sırada makyajını temizlemeyi ihmal edip yastığa başını suçluluk duygusuyla koyuyorsan, makyaj temizliğinde etkili olduğu kadar pratik ürünlere de ihtiyacın var demektir.

Gün boyunca cildinle doğrudan temas eden makyaj malzemeleri, cildinden tamamen arındırılmadıklarında gözeneklerine dolabiliyor. Tıkanmış gözenekler cildinin nefes almasına ve görünümünü yenilemesine de engel olabiliyor. Peki, makyaj temizliğini hem pratik hem de etkili bir rutine dönüştürmen için ne yapman gerekiyor?

Garnier Micellar Su serisi, kazandırırken cildini mükemmel şekilde arındıran makyaj temizleme suyu seçenekleri sunuyor makyaj temizliğinde sana zamandan ve efordan. Micellar su, cildini, nazikçe temizleyebilmeni sağlayıyor. Çünkü Garnier Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu çeşitlerinin içinde bulunan micellar su hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun bir içerik. Böylece makyaj temizliğinde her makyaj sever için pratik ve etkili bir çözüm sunuyor.

Garnier Micellar Makyaj Temizleme Suyu seçeneklerinden biri de mavi kantaron çiçeği suyu içeriyor. Mavi rengiyle hemen gözüne çarpabilecek Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Temizleme Suyu, sana makyajını temizlerken cildinde beslenmiş bir his bırakıyor. Üstelik gücünü mavi kantaron çiçeği suyu içeren formülden alan Micellar Makyaj Temizleme Suyu, makyajını tek hareketle temizliyor.

Gelelim en can alıcı kısma! Cildin ya da gözlerin hassas bir yapıya sahipse, kullanmak istediğin birçok makyaj ve bakım ürününden uzak durmak zorunda kalıyor olabilirsin. Çünkü her kozmetik ürünü, hassas ciltlere ve gözlere uygun olarak üretilmiyor. Fakat Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Temizleme Suyu, cilt bakım rutinine gönül rahatlığıyla ekleyebileceğin bir ürün. Çünkü kontakt lenst kullananlar ve hassas cilt yapısına sahip makyaj severler de dahil olmak üzere tüm sevenlerini kucaklıyor! Üstelik çift fazlı bir yapıya sahip olsa da cildinde ağırlık hissine neden olmuyor.

Kısacası, Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Temizleme Suyu ile artık makyaj temizliğini ihmal etmek için hiçbir bahanen kalmıyor. Gözünde ya da cildinde yalnızca birkaç dakikada makyajını tamamen cildinden arındırman sandığından çok daha kolay. Her türlü makyajı cildinden rahatlıkla arındırabilirsin. Yapman gereken tek şey temiz bir makyaj silme pamuğuna Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Temizleme Suyu'ndan yeterli miktarda dökmek ve cildini nazikçe silmek. Daha sonra için tamamen rahat bir şekilde yatmaya gidebilir ve gece boyunca tertemiz cildinin tadını çıkarabilirsin!