950x534 768x420

Küllü Kumral Saç Rengi Hakkında Her Şey | Garnier

Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

 

Küllü kumral saç rengi, son derece zarif ve kullanışlı bir tondur. Saçlarını küllü kumral boya ile boyamak istiyor ama doğal durmayacağından endişe ediyorsan, önce açık kahverengiye yakın olan koyu kumral rengi deneyebilirsin. Daha sonra kumral tonların cildine yakıştığına karar verirsen, saçlarını daha açık kumral tonlara boyayabilirsin.

Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Kumral saç rengi, ışık yansımaları fazla olan, en doğal ve çekici koyu sarı tonlardan biridir. Açık kahverengi ile koyu sarı arasında kalan tonlara kumral adı verilir. Boyanın isminde yer alan küllü ibaresi ise saç renginin ne kadar açık ya da koyu olduğunu göstermez, yalnızca rengin tonunu ifade eder. Eğer saç boyasının içerisinde mavi ya da yeşil pigmentler varsa bu, saç rengine daha grimsi bir ton katar. Tıpkı kül rengi gibi. “Küllü" kelimesi de bu grilikten gelir. Bu yüzden küllü saç boyaları, daha grimsi olan ve içerisinde kızıllık (kırmızı tonlar) ya da bakırlık (turuncu tonlar) olmayan renklerdir. Küllü kumral, çok doğal duran gri tonlu açık bir kahverengidir. 

Küllü Kumral Saç Rengi Tonları

Kumral saç renginin pek çok tonu vardır. Doğal kumral, açık kumral ve koyu kumral olarak üç farklı koyulukta olan kumralın, küllü kumral ve bakır kumral olarak farklı tonları da bulunur. Küllü kumral, açık küllü kumral ve koyu küllü kumral olarak ikiye ayrılır. Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral ile saçlarını açık küllü kumral rengine çevirebilirsin. Garnier Color Naturals 6 Koyu Kumral ve 6N Doğal Koyu Kumral, küllülük içermeyen koyu kumral tonlardır. 6.1 koyu küllü kumral rengidir. Boyanın rakamında noktadan sonra 1 rakamı geliyorsa bu, boyanın küllü olduğu anlamına gelir. "Küllü kumral nasıl elde edilir?" diye soracak olursan, saçların siyah ya da siyaha yakın bir tondaysa açık küllü kumral saç boyası yerine, saçını küllü koyu kumral saç boyası ile boyayabilirsin. Küllü açık kumral, daha açık tonlardaki saçlarda daha iyi sonuç verir.

Küllü Kumral Saç Rengi Hangi Tene Yakışır?


"Küllü kumral saç rengi hangi tene yakışır?" diye merak ediyorsan, küllü saç renkleri her tene yakışır. Beyaz tenli, buğday tenli ya da esmer tenliysen, küllü kumral rengini rahatlıkla kullanabilirsin. Eğer açık tenliysen ve açık renkli gözlerin varsa açık küllü kumral saç rengi sana çok yakışacaktır. Saçlarının uçlarına ya da aralarına ışıltı katması için, küllü kumral rengin üzerine daha açık sarı tonlarda gölgeler ya da ombre efekti verebilirsin. Daha esmer bir tene sahipsen, koyu küllü kumral rengi sende daha doğal durur. Garnier küllü kumral saç boyası, hem açık küllü kumral hem de koyu küllü kumral renk seçenekleri ile istediğin sonucu elde etmeni sağlar.

Küllü Kumral Saç Rengi ile Hangi Saç Modellerini Kullanabilirim?


Küllü kumral rengi, ışığı yansıtan ve doğal gölgeleri olan bir renk olduğu için, uzun ve dalgalı saçlara çok yakışır. Her boyda saça yakışan küllü kumral, özellikle maşa ya da fön ile şekil verilen saçlarda çok havalı durur. Saçlarının biraz yıprandığını düşünüyorsan, küllü kumral renk, saçını daha canlı ve sağlıklı gösterebilir. Küllü kumral saç rengine sahipsen ve saçların uzunsa, dağınık örgüler ve tepede yapılan salaş topuzlar ile son derece doğal ve çekici görünebilirsin. Küllü kumral renkli saçlarının içerisindeki ışıltıları ortaya çıkarmak istiyorsan, saçlarını katlı kestirebilirsin.

Uzun Süre Kalıcı ve Parlak Küllü Saç Rengi İçin Garnier 7.1 Küllü Kumral

Garnier Color Naturals besleyici ve kalıcı saç boyası, gücünü doğadan alır ve saçı derinlemesine besleyen zeytin, avokado ve karite yağları içerir. Garnier Color Naturals 7.1 küllü kumral, saçlarını yağ özleri ile derinlemesine beslerken saçlarına ışıltılı ve ipeksi bir yumuşaklık katar. Saçlarını ilk kez boyuyorsan, çok doğal bir sonuç verir ve sanki saçında hiç boya yokmuş gibi hissettir. Eğer saçında beyazlar varsa beyazları 0 kapatır, saçlarına olağanüstü bir nem ve doğal bir parlaklık katar. Özellikle açık tenliysen, Garnier 7.1 küllü kumral saç boyası sana çok yakışacaktır.

Saç Rengini Korumak İçin Nasıl Bir Bakım Uygulamalısın?


Saçlarını boyadıktan sonra, ışıltısını ve canlılığını ilk günkü gibi korumasını istiyorsan, mutlaka boyalı saçlara özel renk koruyucu bir şampuan kullanmalısın. Köpüksüz ya da tuzsuz şampuanlar saçlarını yıpratmadan temizleyeceği için, saçlarının rengini daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Saçlarına mutlaka saç kremi ya da saç maskesi ile bakım yaparak saçının nemini de korumalısın. Çünkü kuru ve yıpranmış saçların rengi kısa sürede donuklaşır ve nemini kaybeden saçlar ışıltısını da kaybeder.

Garnier Color Naturals 7N Doğal Kumral ile Trendleri Yakala

Yılın en trend saç renkleri arasında kumral tonlar yer alıyor. Sen de kumral tonları denemek istiyorsan, Garnier Color Naturals 7N Doğal Kumral ile saçlarını boyadığın takdirde, saçlarının boya mı yoksa doğal rengi mi olduğunun ayırt edilmesi oldukça zor olur. Garnier Color Naturals 7N, ne çok açık bir kumral ne de çok koyu bir kumraldır. Tam kararında bir kumral ton arıyor ve saçlarına doğal bir ışıltı katmak istiyorsan, doğal kumral saç boyası ile daha genç ve havalı bir görünüm elde edebilirsin. Zeytinyağı, avokado yağı ve karite yağı ile zenginleştirilen formülü ile saçlarını besler, nemlendirir ve saçlarına ışıltı katar. Saça rengi hapseden Garnier Color Naturals, saçındaki beyazları 0 kapatır ve çok doğal bir sonuç ortaya çıkar.

 

SANA EN UYGUN KÜLLÜ KUMRAL SAÇ TONUNU DENE