950x534 768x420

Kızıl Saçın En Güzel Tonları | Garnier

Kızıl Saçın En Güzel Tonları

 

Kızıl Saçın En Güzel Tonları

Kızıl Saçın En Güzel Tonları

En iddialı, çarpıcı saç renklerinden biri kızıldır. Girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çeken, farklı yaş gruplarından seveni olan kızıl, modası hiç geçmeyecek saç renklerinden biri gibi duruyor. Birden fazla tonu bulunan kızıl saç, pek çok saç modeline de uyum sağlıyor. Renginin ve parlaklığının korunması için bakımına ekstra özen gösterilmesi gereken kızıl saç, seni biraz korkutuyor olabilir ama korkutmasın. Yapılması gerekenler çok da zor değil. 

Kızıl saç renginin tonları, kızıla en çok yakışan saç modelleri, bakımı ve seni kızılın en güzel tonlarıyla buluşturacak ürünleri merak ediyorsan bu yazı sana yardımcı olacaktır!

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızıl saç rengini saçına uygulamadan önce tereddüt edebilirsin zira iddialı bir renk olan kızılın sana yakışıp yakışmayacağından emin olmakta zorlanırsın. Oysa iş tenine uygun olan tonu bulmakta! Kızılın beyaz ten, buğday ten ve esmer ten için uygun olan tonlarından bir tanesini seçersen, kızıl saçlarınla fırtınalar estirmemen için hiçbir sebep yok.

Açık tenliler, bakır kızıl ve tarçın kızıl tam sizlik! Eğer pembe alt tonlu açık ten rengine sahipsen, bakır kızıl teninle muhteşem bir uyum sağlayacaktır. Kızılın tatlı bir tonu olan tarçın kızıl da, beyaz tenliler için iyi bir seçenek olabilir.

Eğer esmer bir ten rengine sahipsen, koyu kızıl oldukça göz alıcı görünmeni sağlar. Ayrıca sık tercih edilen kestane kızılı ve kızıl kahve saç, hem koyu hem de buğday tenlilere çok yakışır. 

Kızıl Saç Tonları

Saça dinamik bir hava katan kızılın açıktan koyuya pek çok tonu vardır. Her biri ayrı hayranlık uyandıran kızılın tonlarına bakalım mı?

 • Yoğun Kızıl 

Bu rengi saçla buluşturmak kolay olmayabilir ancak yoğun kızıl özellikle koyu cilt tonlulara çok yakışan bir tondur. Çeşitli ürünlerle ışıltı katarak saçına daha da hoş bir hava katabilirsin.

 • Bakır Kızıl 

İrlanda kızılı da denen bakır renk tonu, hayranlık uyandırır. Hem doğal hem de dikkat çekici olan bu renk, kızılın en güzel tonlarından biri.

 • Sultan Bakırı 

Kızılın en canlı tonlarından olan sultan bakırı, özellikle ilkbahar ve yaz aylarına uyum sağlayan bir renk.

 • Böğürtlen Kızılı

En farklı ton diyebileceğimiz böğürtlen kızılı, saça canlılık katar. Esmer tenle güzel bir uyum sağlayan böğürtlen kızılına, farklılık arayışındaysan bir şans verebilirsin.

 • Ateş Kızılı 

Dikkatleri üzerine çekmek, ateş kızılından sorulur! Bu renk tonu, özellikle açık tende çok güzel durur.

 • Şarap Kızılı

İddialı diyebileceğimiz şarap kızılı tonu, oldukça yoğundur ve canlı bir görünüme sahiptir.

 • Tarçın Bakırı

Kızılın en güzel ve göz alıcı tonlarından olan tarçın bakırı, saça dikkat çekici bir ışıltı verir.

 • Kızıl Kahve 

Oldukça canlı bir ton olan kızıl kahve, özellikle buğday tenlilere çok yakışır. Bu renk, bahar ve yaz aylarının enerjisi ile harika bir uyum sağlar. 

 • Yakut Kızılı 

Kızılın en ihtişamlı renklerinden biri olan yakut kızılı, pek çok kişi tarafından tercih edilen bir ton. 

Kızıl Saça En Çok Yakışacak Saç Modelleri

Dalgalı, düz, kıvırcık... Tüm saç tiplerinde güzel duran kızıl saç rengi, çeşitli saç modelleri ile de uyum sağlar.

 • Bob Kesim 

Son dönemin en trend saç modellerinden olan bob kesim, özellikle saçını kısa bir şekilde kullanmak isteyenler tarafından sık tercih edilir. Eğer esaslı bir değişim istiyorsan, kızıl ile birleştiğinde modern ve enerjik bir görünüm kazanan bu modeli deneyebilirsin. Ayrıca bob kesimi hareketlendirmek istiyorsan kakül kestirmeyi de düşünebilirsin.

 • Undercut Saç Kesimi

Erkeklerde sıkça gördüğümüz bu saç kesimi, son dönemlerde kadınlar tarafından da tercih edilmeye başlandı. Kızılın koyu tonları, bu saç modelini daha da iddialı hale getirecektir!

 • Pixie Saç Kesimi 

Modern bir saç modeli olan pixie kızıl saça ayrı bir hava katar gibi, öyle değil mi?

 • Lob Kesim

Bu saç modeli, kadınlar tarafından sıkça tercih edilen modellerden biri haline geldi. Kakülün ve göz alıcı bir kızılın eşlik ettiği lob kesim, saçını zevkle kullanmanı sağlayabilir.

 • Katlı Kesim Saç Modeli

Katlı kesim, modası kolay kolay geçmeyecek olan bir saç modeli. Bu hareketli saç modelini kızıl rengiyle daha da dikkat çekici bir hale getirebilirsin.

 • Klasik Saç Modelleri 

Saçını uzun kullanmayı tercih edenlerden biriysen at kuyruğu, örgü gibi klasik saç modellerini uygulayabilirsin. At kuyruğuna maşa yardımıyla hareketlilik katabilir, farklı örgü modelleri deneyebilirsin.

Kızıl Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalı?

Kızıl saçın bakımının çok kolay olduğunu söyleyemeyiz. Zaten pek çok insanın kızıl saça ön yargılı yaklaşmasının sebeplerinden biri bakım rutinidir. Ancak kızıl saçın bakımı, diğer boyalı saçlara uygulanandan çok da farklı değildir. İhmal edilmeye gelmeyen kızıl saça ekstra özen gösterdiğinde saçların sana sağlıklı oluşu, güzelliği ve parlaklığı ile cevap verecektir.

 • Şampuan, saç kremi, bakım yağı, saç maskesi... Saçın için kullandığın tüm ürünler boyalı saçlara özel üretilmiş olmalı. Bu husus, saçlarının mümkün olduğunca iyi bir şekilde kalabilmesi için çok önemli. Ayrıca, saçlarının rengini koruyabilmesi için renk sabitleyici kullanmayı da ihmal etmemelisin.
 • Boyanan saçın yıpranmaması için şampuan ve renk sabitleyiciden fazlası gerekir. Saçların kötü etkilerden uzak kalması, sağlıklı olması için saç bakım kremi, bakım yağı gibi ürünler kullanmalısın. Ayrıca bu ürünler saçın yumuşak, parlak olması, kolay taranabilmesi ve canlı gözükebilmesi için de gereklidir.
 • Boyalı ya da boyasız tüm saçlar için gerekli olan bir şeyi hatırlatmakta fayda var: Eğer saçlarına ısı gerektiren bir işlem uygulayacaksan, bu işlemden önce mutlaka saçının zarar görmesini engelleyecek bir ürün kullanmalısın.
 • Saç maskesi saça ihtiyacı olan nemi kazandırır, onu canlandırır ve güçlendirir. Haftada bir uygulayabileceğin saç bakım maskesi ile saçına bir iyilik yapabilirsin.

Saçındaki boya kendini göstermediğinde, boyanmış olmasının bir anlamı olmaz. Bu yüzden ona iyi bakıp gereken bakımları uygulamalısın. Saçına özen gösterdiğin sürece, kızıl saçtan korkmak için hiçbir sebep yok!

Kızıl Saç Boyası Önerileri

Saçlarına bakım uygularken mümkün olduğunca doğal ürünler kullanmalısın. Bu doğrultuda, Garnier’nin doğal saç boyaları aradığın seçenek! Kızıl saç boyası alternatifleri bulunan Garnier, istediğin tüm renk tonlarını doğal haliyle sunan bir marka.

Garnier Çarpıcı Renkler 6.60 Yoğun Yakut Kızılı, 4.60 Yoğun Koyu Kızıl, 5.62 Parlak Lal Kızılı, 3.16 Yoğun Küllü Kızıl, 4.6 Kestane Kızıl Saç Boyası, Garnier Çarpıcı Renkler serisinin birbirinden etkileyici kızıl tonlarındaki boyalarıdır.

 • Garnier Çarpıcı Renkler saç boyaları yoğun pigmentler içerir, bu sayede etkili bir kapama sağlar ve saçındaki beyazları tümüyle kapatır.
 • Saçının boyasının akıp akmayacağını düşünmek zorunda kalmazsın çünkü Garnier saç boyaları, uzun süre kalıcı olacak bir renk verir.
 • Garnier Çarpıcı Renkler saç boyaları sedef özleri ve çiçek yağları ile zenginleştirilmiştir. Sedef özleri, rengin ışığı yansıtmasını sağlar ve böylece saçların mükemmel bir şekilde parlar. Çiçek yağları ise harika bir koku sunar. Ayrıca sedef özleri ve çiçek yağları, saçlarını besler ve bakım yapar.

Parlak, uzun süre kalıcı kızıl rengi, doğal bir saç boyası ile elde etmek istiyorsan, yenilikçi Garnier saç boyalarına güvenebilirsin! 

 

 

 

SANA EN UYGUN KIZIL SAÇ TONUNU DENE