950x534 768x420

Karamel Saç Rengi Hakkında Merak Ettikleriniz | Garnier

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

 

Günümüzde en çok tercih edilen saç renklerinden biri olan karamel saç rengi, her kadının saçlarında yakalamak istediği ışıltı ve doğallık için oldukça doğru bir tercihtir. İçerisinde barındırdığı altın, kahve, sarı ve bej pırıltıları ile karamel saç renklerinin herkese yakışacak tonları mutlaka bulunur. Saçlarında karamel saç rengini tercih etmeye karar verdiysen, dikkat etmen gereken noktalar karamel tonları içerisinden yapacağın seçim ve saçına uygulaman gereken bakımdır. Güzelliğini ve zarafetini daha da ön plana çıkaracak koyu ve açık karamel renkler ile tanışmak için vakit kaybetmek istemiyorsan, karamel saç rengini birlikte incelemeye ne dersin?

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Karamel kahve saç rengi tonları doğru kullanıldığında herkese mutlaka yakışacaktır. Önemli olan nokta, tercih edeceğin tonu doğru seçmektir. Buğday tenli isen açık karamel saç rengi senin için en doğru tercih olabilir. Böylelikle hem teninin ışıltısını ön plana çıkarabilir hem de saçların ile cildin arasında mükemmel bir uyum yakalayabilirsin. Açık karamel saç rengi, içerisinde barındırdığı bakır tonları ve altın sarısı parıltılar ile buğday tenlilerin vazgeçilmez renklerinden biridir. 

Açık tenli isen koyu karamel saç rengi seçeneklerine de mutlaka göz atmalısın. Koyu karamel rengini tercih etmek cildinin beyazlığını ortaya çıkaracak ve yüzüne canlı bir görüntü verecektir. Yüzünün koyu renk saçlar sebebiyle soluk duracağından korkuyorsan, koyu karamel saç boyası çeşitlerini karıştırarak daha yumuşak bir ton yaratabilirsin. Ayrıca özellikle sonbahar ve kış mevsiminde toprak tonlarında yapacağın hafif bir makyaj ile yüzünün soluk görünmesi ihtimalini tamamen ortadan kaldırabilirsin. Esmer tenliler için ise altın tonlarının ağırlıkta olduğu karamel saç renkleri harika birer tercih olabilir. Teninin esmerliğini ön plana çıkarırken saç rengin ile katacağın altın ışıltılar harika bir uyum yaratacaktır.

SANA EN UYGUN
KARAMEL TONUNU DENE

Çikolata Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Koyu karamel saç rengi seçenekleri içerisinde, özellikle son dönemlerde en popüler olan tonlardan bir tanesi çikolata karamel tonudur. Bunun başlıca sebeplerinden biri de çikolata karamel tonunun esmer, buğday, açık demeden tüm ten rengi tipleri ile oldukça güzel görünmesidir. İçerisinde barındırdığı ton farklılıklarının saçta kendini belli edebilmesi adına uzun saçlar ile kullanılması daha doğru bir sonuç yaratabilir. Ancak kısa saçlarda da katlı ya da asimetrik kesimler ile çikolata karamel tonunu gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Karamel Saç Rengi Tonları


Karamel saç renginde tercih edebileceğin birçok ton bulunmaktadır. Dilersen birden fazla karamel tonunu karıştırarak kendi saç boyanı da yaratabilirsin. Son yıllarda koyu ve açık karamel tonlarının yanı sıra en çok tercih edilen karamel saç renkleri; küllü karamel, bakır karamel, toffee karamel, bal karamel, çikolata karamel ve altın karameldir. Sen de bu tonlar arasından dilediğini seçerek hayalindeki saç rengine sahip olabilirsin.

Karamel Saç Rengi Bakımı

Karamel saç renginin bakımı, her saç tonu ve tipinde olduğu gibi düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Saçlarında kırık, kepek ya da cansızlık gibi problemler varsa saç bakımını; onarıcı şampuanlar, saç kremleri ve saç maskeleri ile destekleyebilirsin. Banyo sonrasında saçların henüz ıslakken canlandırıcı ve şekillendirici saç köpüklerini veya bakım kremlerini de uygulayabilirsin. Böylelikle saçların canlılığını kaybetmez ve karamel saç rengin soluk görünmez. 

Karamel Saç Rengi Makyajı

Karamel saç rengine uygun makyaj yaparken cilt alt tonu ve tercih ettiğin karamel tonu oldukça önemli belirleyicilerdir. Makyajını saç renginde bulunan tonlara uygun bir şekilde yapman, saçlarının ve cildinin doğal bir ahenk yakalamasını sağlayacaktır. Özellikle toprak tonlarında ve sıcak renklerde yapacağın makyajlar, altın karamel saç rengi tonlarını ön plana çıkarır. Göz makyajında doğal renkte farlar tercih etmek ve kirpiklerini daha belirgin hale getirmek ise günlük makyajda harikalar yaratmanı sağlayabilir. Hafif makyajlardan yanaysan, yalnızca saç renginle uyumlu bir allık sürerek bile istediğin görünümü elde edebilirsin.

Garnier Çarpıcı Renkler Tarçın Kahve ile Saçlarında Karamel Işıltısını Yakalayabilirsin

Karamel saç renkleri içerisinden aradığını bulmak kimi zaman zor olabilir. Bazı açık ve koyu karamel saç boyası tonları, saçlarında dilediğin doğal görüntüyü veremediği için seni hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak Garnier Çarpıcı Renkler 5.35 - Tarçın Kahve ile uzun zamandır aradığın doğal tarçın tonlarını yakalamak artık çok kolay! 0 beyaz kapama özelliğine sahip Garnier Çarpıcı Renkler serisinin tarçın kahve tonu ile uzun süre kalıcı ve göz alan parlaklığı saçların ile buluşturabilirsin. 

CİLDİN İÇİN DAHA İYİSİNİN NE OLDUĞUNU MERAK EDİYORSAN ŞİMDİ ÖĞREN!