ingredient-hyaluron ingredient-hyaluron

Hyaluronik Asit Nedir?

Yaşlanma belirtilerine karşı savaşta favorileriniz arasındaki yerini almaya hazır olan hyaluronik asit son dönemlerde isminden sıkça bahsettiren asitlerin başında geliyor. Özel moleküler yapısı sayesinde cildin nem ihtiyacını karşılamada su tutabilme potansiyeli sayesinde çok tercih edilen bir destekçi olarak kabul edilen bu bileşen, tüm cilt tiplerine uygun olmasıyla da ön plana çıkıyor. Düzenli kullanılan hyaluronik asit içerikleri, yarattığı etki sayesinde herkesin kalbinde taht kuruyor diyebiliriz!

Hyaluronik Asit Nedir? Neden Tercih Edilir?

Hyaluronik asit cildin nemli kalmasına yardımcı bir maddedir ve kendi ağırlığının 1000 katına kadar su tutabilme özelliğine sahiptir. Cilt bakımının en temel ögesi olarak kabul edilen suyu tende yoğun miktarda tutabilen hyaluronik asit bir çeşit polimer. Bu bileşen vücudumuzda var. Kemiklerin rahat bir şekilde hareket etmesini sağlayan eklem sıvısı ve cilt dokusu içerisinde bulunan bu doğal asidin üretimi ise zaman içerisinde azalıyor. Bir tür yaşlanma belirtisi olarak da görebileceğimiz hyaluronik asit üretiminin azalması ise birlikte ciltte bir takım yaşlanma belirtileri ortaya çıkabiliyor. İşte bu noktadan sonra hyaluronik asit içeren ürünler tercih ediliyor.

Hyaluronik asidin onu cilt için vazgeçilmez yapan çok önemli bir özelliği var. Bu polimer kendi ağırlığının tam olarak 1000 katı kadar su molekülünü tek seferde taşıyabiliyor. Bu, hücre düzeyinde düşünüldüğünde inanılmaz bir rakam. Bu harika polimer su moleküllerini kendi üzerine çekiyor ve tuttuğu bu molekülleri cilt hücrelerine taşıyarak tenin en minik yapıtaşından beslenmesini ve nemlenmesini sağlıyor.

Nem bombası olarak da isimlendirebileceğimiz hyaluronik asidin su tutma özelliğinin ciltte yarattığı fark ise şöyle:

  • Cilt hücrelerine su taşıyan hyaluronik asit tenin nem dengesini koruyor. Cilde ihtiyaç duyduğu suyu sunarak daha canlı, aydınlık ve parlak bir ten duruşu sağlıyor. Yetersiz kaldığında ise cilt kuru ve solgun bir görüntüye sahip oluyor.
  • Cildin yapısını en temel düzeyde destekleyen hyaluronik asit tenin elastikiyetini arttırmaya destek oluyor. Bu sayede cilt bir hasar aldığında kendini koruyabiliyor. Esneme özelliğini kaybetmeyen tende ince kırışıklı görünümü azaltmaya destek oluyor. Daha sıkı ve genç bir cilde sahip olmanı sağlıyor.
  • Cildi yağlandırmadan ve irrite etmeden nemlendiriyor. Bu sayede yağlı ciltleri kontrol altına almayı kolaylaştırırken kuru ciltlerin yoğun nem ihtiyacını da karşılayabiliyor.
  • Antioksidan özelliği de bulunan bu polimer cildi korumaya destek oluyor. Ayrıca anti bakteriyel yapısı sayesinde de ten üzerinde oluşan sivilce ve enfeksiyon gibi sorunların kısa sürede ortadan kalkmasını sağlıyor.

Tüm bu faydaları ile her cilt tipinin farklı sorunlarına çözüm sunabilen hyaluronik asit gıda yoluyla da alınabiliyor. Fakat zaman içerisinde azalan üretimden kalan açığı bu şekilde kapatmak mümkün değil. Bu nedenle birçok kişi bakım ritüeline hyaluronik asit içeren ürünleri de dahil ediyor.

Garnier Ampul Hyaluronik Asit Sıkılaştırıcı Kağıt Yüz Maskesi ile Yaşlanma Belirtilerine Karşı Savaş!

Güzelliği ulaşılabilir kılan pratik çözümleriyle her an yanında olan Garnier, güçlü su tutucu özelliğe sahip olan hyaluronik asidi sana sunuyor! %1 hyaluronik asit içeren ve karpuz özleri ile zenginleştirilen kağıt maske ile sen de yalnızca 5 dakikalık bir bakım ritüeli canlı bir cilt görünümüne kavuşabilirsin!

Garnier Ampul Hyaluronik Asit Sıkılaştırıcı Kağıt Yüz Maskesini şu şekilde uygulayabilirsin:

  • Her şeyden önce cildini düzgünce temizlemelisin.
  • Sonrasında paket içerisinde hazır bir şekilde yer alan kağıt maskeyi tenine yerleştirmen ve 5 dakika beklemen yeterli.
  • Maskeyi çıkardıktan sonra kalan losyonu tenine yedirebilir ya da temiz bir pamuk ile cildini silebilirsin.
  • Bu maskeyi her hafta düzenli olarak uygulayarak çok daha sıkı, pürüzsüz ve sağlıkla parlayan bir cilt görünümüne kavuşabilirsin!