Göz Torbalarına Karşı Uygulanması Gereken Bakımlar Göz Torbalarına Karşı Uygulanması Gereken Bakımlar

Göz Torbalarına Karşı Uygulanması Gereken Bakımlar

Göz Torbalarına Karşı Uygulanması Gereken Bakımlar

Gözler, en ufak bir değişimde dahi yüzün bütün görünümünü etkileyen bir bölgedir. Yorgun hissettiğinizde ya da uykusuz kaldığınızda gözleriniz bunu açık bir şekilde belli eder. Düzenli uyku, dengeli beslenme, cilde uygun bakım ürünleri kullanmak, canlı ve aydınlık göz çevresi için anahtar niteliğindedir. Göz ve göz altı çevresi için tasarlanan bakım ürünlerinin birçoğu yatıştırıcı ve serinletici özelliğe sahiptir. Göz çevresini ilgili bakım ürünleri ya da evde yapılabilen doğal yöntemler ile serinleterek göz ve göz altı torbalarını yatıştırmak için uygulayabilirsiniz. Göz ve göz altı için özel olarak geliştirilen krem ve serumları da bakım rutininize dahil edebilirsiniz.

Göz Torbalarına Karşı Uygulanması Gereken Bakımlar

Göz Torbaları Nasıl Geçer?

Göz ve göz altı torbalarının görünümünü azaltmak için yapabileceğiniz birçok uygulama bulunur. Bu uygulamaların en önemli ve en basiti düzenli bir uyku rutinine sahip olmaktır. Gün içerisinde yoğun bilgisayar ya da telefon kullanmak, okuma yapmak ya da detay gerektiren işlerle uğraşmak gözlerin yorulmasına sebep olur. Hem bir sonraki güne dinç bir başlangıç yapmak hem de yorgunluğun gözlere yansımaması için mutlaka düzenli bir uyku rutininizin bulunması gerekir. Yoğun tuz tüketiminden kaçınmak da göz ve göz altı torbalarının önüne geçmek için uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Sabah ve akşam yapacağınız bakım rutinlerine göz çevresine yönelik serum ya da kremler ekleyebilir, göz altı için tasarlanan kağıt maskeler ile tazelenebilirsiniz. Makyajınızı yoğun şekilde temizleyerek uyumaya özen gösterin. Makyaj kalıntılarından arındırılmış cilt gece boyunca daha iyi bir şekilde nefes alır ve daha verimli bir şekilde görünümünün yenilenme sürecini gerçekleştirir.

 

Göz Altı Torbaları İçin Evde Ne Yapabilirim?

Soğuk kompres, göz altı torbalarını hafifletmek için uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Bu yöntemi uygularken ihtiyacınız olan tek malzeme yalnızca soğuk su ile ıslatılmış temiz bir havludur. Havlunun suyunu iyice sıktıktan sonra göz çevrenize denk gelecek şekilde yerleştirebilirsiniz. Soğuk kompres uygulamasını çay poşetleri ile de yapabilirsiniz. Çay poşetlerini buzdolabında soğuttuktan sonra gözünüze koyarak göz çevrenizde taze bir görünüm yaratabilirsiniz. Salatalık, yoğun su içeriği ve mineraller ile göz çevrenize ihtiyaç duyduğu nemi sunar. Aynı poşet çayda olduğu gibi, soğuk salata dilimlerini gözleriniz üzerinde ılınmaya başlayana kadar tutabilir, verdiği ferah hissiyatın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Göz Torbaları Neden Oluşur?

Düzensiz yaşam şekli ya da yaş alma gibi faktörler ile birlikte göz kapaklarını destekleyen dokular ve kaslar zayıflamaya başlar. Bu iki faktör haricinde göz torbalarının oluşumunu tetikleyen birçok farklı kriter bulunur. Örneğin bolca tuzlu beslenmek, sigara kullanmak, uykusuzluk, alerji, yoğun kafein ve alkol tüketimi, göz torbalarının görünümünü belirginleştirir. Göz torbalarının belirgin görünümünde genetik faktörlerin de etkisi bulunur. Yoğun olarak kafein ya da alkol tüketmek, göz ve göz altı torbalarının belirginleşmesine sebep olabilir.

 

Göz Altı Torbalarına Ne İyi Gelir Krem?

Göz altı torbaları için farklı içeriklerde kremler bulunur. Bu kremler, yaş ve cilt tipi bazında farklı kategorilere ayrılır. Hem kaz ayağı bölgesi gibi alanlarda kırışıklık karşıtı hem de bu torbalara iyi gelen kremler mevcuttur. Krem önerilerini inceleyerek ihtiyacınıza ve cilt tipinize uygun ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Kremlerin yanı sıra, kağıt maskelere de bir şans verebilirsiniz. Yalnızca 15 dakika bekleterek anında göz çevrenizde taze bir hissiyat elde edebilirsiniz. Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi, hyalüronik asit içeren formülü ve -4 derece serinlik hissi ile göz çevresini yatıştırır. Yorgun gözlere ferahlatıcı bir etki bırakır.

 

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Göz altı torbalarının görünümünü azaltmak için ilk olarak uyku saatlerinizi yeterli ve düzenli bir seviyeye getirmeniz gerekir. Yeterli su tüketiminin de cilde ve iç organlara olduğu kadar göz altı torbalarının görünümüne karşı da olumlu etkileri bulunur. Tuz tüketimi, vücuttaki suyu tutarak tüm vücutta olduğu gibi göz çevresinde de şişliklere sebep olur. Alerjiniz olan ya da olabileceği besin ya da materyallerden uzak durarak da göz çevresinde oluşan şişliklerin önüne geçebilirsiniz. Göz çevresini cilde ve bu bölgeye uygun nemlendiriciler ile desteklemek de göz altı torbalarının görünümünü azaltmaya yardımcıdır. Göz bölgesine uygun güneş koruyucuları kullanmayı ihmal etmeyin. Serum önerilerine göz atarak göz çevrenizin bakım ihtiyacını karşılayacak ürünü bulabilirsiniz. Göz altı torba Garnier Göz Çevresi Bakımı ürünlerini tercih ederek torba görünümünü azaltabilirsiniz.