950x534 768x420

Göz Çevrenizde Daha Gelişmiş Bir Görünüm için 6 Adım | Garnier

Göz Çevrenizde Daha Gelişmiş Bir Görünüm için 6 Adım

 

Göz Çevrenizde Daha Gelişmiş Bir Görünüm için 6 Adım

Cildimiz her zaman daha bakımlı, daha canlı ve daha genç görünsün istiyoruz. Bunun için cildimizin temizliğine ve nemlendirilmesine çok özen gösteriyoruz. Peki ya göz çevremiz? Aynı özeni ve ilgiyi göz çevremize yeteri kadar gösterebiliyor muyuz? Yüzümüzün hassas bölgelerinden biri göz çevremizdir. Bu bölge daha ince bir yapıya sahiptir. Daha ince ve daha hassas olan göz çevremize bakım yaparken yüzümüzün genelinde kullandığımız ürünleri tercih etmemeye özen göstermemiz gerekebilir. Göz çevresi bakımı yaparken doğru ürünleri ve teknikleri kullanmak istiyorsan, bu yazı oldukça işine yarayacak! Göz çevresinde daha genç bir görünüm için önerilerimizi birlikte adım adım inceleyelim!

Adım 1: Göz Çevresini Temizlemek

Göz çevresi ve göz altı bakımı için ilk adım bu bölgeyi etkili şekilde temizlemektir. Gün boyu maskara, fondöten, kapatıcı, far gibi pek çok makyaj malzemesi ile temas halinde olan göz çevreni makyaj kalıntılarından etkili şekilde arındırmalısın. Göz çevreni temizlerken, gün içerisinde cildine yapışan tozlardan ve fazla sebumdan da böylece kurtulabilirsin. Göz çevremize uygun bir temizleyici ile bu bölgeyi arındırmazsak, kuruluk hissi ve göz çevresinde kırışıklık görünümü meydana gelebilir. Bunun sonucunda ise daha yorgun ve yaşlı görünen gözlere sahip oluruz ki bunu hiçbirimiz istemeyiz! Göz çevreni her gün akşam yatmadan önce ve sabahları uyandığında temizlemeli, diğer bakım aşamalarına hazırlamalısın. 

Göz çevresi temizliğini yaparken cilt yapına uygun ürünleri tercih etmelisin. Göz etrafında kuruluktan şikayetçiysen, göz altında çizgi görünümü oluşumuna karşı savaşmak için nemlendirici bazlı ürünleri kullanabilirsin. Yağlı bir göz çevresine sahipsen su bazlı ürünleri tercih edebilirsin! Bu arada unutmadan ekleyelim. Göz çevrene karşı nazik olmalısın. Pamukla temizlerken ya da suyla yıkarken gözlerine ve çevresine çok fazla baskı uygulamamaya dikkat etmelisin. 

Adım 2: Maske Kullanımı

Göz maskeleri, göz çevresinin ihtiyacı olan nemi kazandırır. Göz çevrenin ihtiyacına yönelik maskeleri tercih ederek, düzenli aralıklarla uygulayabilirsin. Böylece göz çevresi bakımında önemli adımlardan birisi olan maske uygulamanı da gerçekleştirmiş olursun. Göz altında bulunan çizgilerin görünümüne karşı savaşmak için düzenli olarak nemlendirme ve kırışıklık görünümü karşıtı maskeleri tercih edebilirsin. Unutmamalısın ki, gözle görülür sonuçlar alman için bakımlarını düzenli olarak uygulaman gerekebilir. Uykusuz kaldığın ve kendini yorgun hissettiğin günlerde gözlerin bu durumu hemen ele verebilir. Yorgunluğa bağlı bu duruma karşı savaşmak için canlı görünüm etkisi bulunan göz altı maskesi kullanabilirsin.

Adım 3: Etkili Nemlendirme

Nemlendirme hem cilt için hem de göz altları için çok önemli bir adımdır ve bu adımın her temizlik sonrası uygulanması gerekir. Göz çevresi kremi, göz çevrenin ihtiyacı olan nemi karşılar. Göz çevrene yapacağın kolay bakım uygulaması düzenli olarak nemlendirici kullanmaktır. Bu oldukça basit uygulamanın aynı zamanda göz çevrende olumlu etkileri olacağını unutmamalısın. Göz çevresi hassas olduğu için kullanacağın kremlerin niteliğine dikkat etmelisin. Kendi yaş aralığına ve cilt tipine uygun bir göz çevresi kremi seçmelisin. Kırışıklık görünümüne yönelik bir nemlendirici kullanmayı düşünüyorsan göz çevresi kırışıklık kremi senin için doğru bir tercih olacaktır.

Adım 4: Göz Çevresine Masaj Yapmak

Göz çevrene masaj yaparak olumlu sonuçlar alman mümkün.

  • Göz çevreni temizleyip, parmak uçlarına göz kreminden bir miktar alıp hafifçe göz çevrene sür.
  • Yüzük parmakların ile göz pınarlarına hafif baskı yap.
  • Daha sonra parmaklarını göz pınarlarından göz çevrene nazikçe hareket ettir.
  • Göz kenarlarına ulaştığında parmaklarını tekrar göz pınarlarına götür ve aynı masaj hareketini tekrarla.
  • Bu masaj uygulamasını en az bir dakika boyunca uygula.

Adım 5: Güneşten Korumak

UV ışınları kullanmak tabii ki çok önemli, fakat yeterli değil. Her erken yaşlanma belirtilerinin görülmesine sebep olabilir. Göz çevresi güneşten en çok etkilenen bölgelerdendir. Cildini ve göz çevreni güneş ışınlarından korumak için güneş koruma faktörü olan ürünleri kullanabilirsin. Yaz mevsimlerinde güneşin yüzünü göstermeye başlamasıyla güneş koruma faktörüne sahip kremler gündeme gelir. Yaz mevsiminde güneş koruyucu kremler mevsimde güneş koruyucu kullanmak cildinin erken yaşlanma belirtilerine karşı savaşmasına yardımcı olacaktır. Güneş koruyucu kremlerin yanı sıra cildine uygulayabileceğin koruma faktörüne sahip nemlendiricileri de tercih edebilirsin.

Adım 6: Sağlıklı Beslenme, Kaliteli Uyku

Beslenme hem beden hem de cilt sağlınız için önemli faktörlerden birisidir. Gün içerisinde yeteri kadar su içmelisin ve cildinin ihtiyacı gıdaları tüketmelisin. Beslenme alışkanlıkları, yetersiz ve düzensiz uyku gözlere yansıyabilir. Çok geç olmadan yatmanın ve sabah uykunu alarak uyanmanın hem cildine hem göz çevrene hem de ruhuna katkı sağlayabilir.

İşe göz çevreni düzenli olarak temizlemekten başlamalısın. Gece yatmadan önce ve sabah uyandığında Garnier Micellar Temizleme Suyu ile cilt temizliğini yapabilirsin. Gözlerinde yoğun bir makyaj varsa çıkarmak için Garnier Çift Etkili Göz Temizleme Suyu'nu tercih edebilirsin. Düzenli yapılan bakımların sonucunda gözle görülür sonuçlar elde edeceğini unutmamalısın. Günlük bakım için mükemmel göz çevresi kremi Garnier markasının ürünleri arasında seni bekliyor. Yorgun gözlerine ferah bir his sağlamak, göz altlarını şımartmak için Nem Bombası Göz Şişkinliğine Karşı Kağıt Göz Maskesi'ni kullanabilirsin. Garnier ürünlerini inceleyebilir, sana en uygun ürünü kullanarak olumlu sonuçları gözlemleyebilirsin.