950x534 768x420

Doğal Görünümlü Makyaj Severler İçin İşte Püf Noktalar | Garnier

Doğal Görünümlü Makyaj Severler İçin İşte Püf Noktalar

 

Doğal Görünümlü Makyaj Severler İçin İşte Püf Noktalar

Doğal ve zahmetsiz güzelliğin ön plana çıktığı son dönemde makyaj trendleri daha doğal bir görünüme doğru şekillendi. Doğal görünümlü makyaj, günlük kullanımın yanında özel organizasyonlarda bile tercih edilir hale geldi. Sen de doğal güzelliğini yansıtmak, çok uğraşmadan güzel görünmek, zahmetsiz şıklığın tadını çıkarmak istiyorsan doğal görünen makyaj teknikleri denemelisin. Özellikle her gün makyaj yapıyorsan, "soft" makyaj ile daha sade ve zarif görünebilirsin. Cildinin doğal görünümünü yansıtan, gözlerini ön plana çıkaran ve seni "fresh" gösteren tonlarda makyaj ile güzel bir gün geçirebilirsin. Doğal görünümlü makyaj kolay uygulanabilir gibi görünse de aslında dikkat edilmesi gereken bazı noktaları var. Doğal görünümlü makyaj için ürün seçerken ten rengine, cilt tipine ve makyaj alışkanlıklarına uygun olduğundan emin olmalısın. 

Doğal Görünümlü Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Sadeliğin ön plana çıktığı ve doğal güzelliğin trend olduğu bu dönemde uygulayacağın basit tekniklerle sen de göz alıcı görünebilirsin. Sağlıklı ve ışıldayan görünüme sahip bir cilt ile yok gibi makyaj yaparak güzelliğini yansıtabilirsin. Doğal görünümlü makyaj için ilk adım cildinin bakımlı ve sağlıklı görünmesidir. Bu nedenle günlük doğal görünen makyaj için önce cildini nemlendirebilirsin. Nemlendirici ürünlerin "soft" yapıda olması, hızlı emilmesi ve kremsi yapıda olması daha iyi sonuç almanı sağlayabilir. Üstelik doğal makyaj görünümü için seçeceğiniz ürünlerden pudra kullanımında da nemlendiricinin etkisini hissedebilirsin. Doğal görünümlü makyaj tekniklerinde fazla yağlı ve parlayan bir görünüm istenmemektedir. Transparan bir pudra ile makyajını sabitlemeye yardımcı olarak daha doğal bir görünüm yakalayabilirsin. Pudranın yüzünde kuru bir his bırakmaması ve kalıp gibi duran bir his vermemesi için makyaj öncesinde cildini nemlendirmen iyi olabilir.

Doğal Görünümlü Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat 

Doğal görünümlü makyaj yaparken cilt ürünlerinin hafif yapılı olmasına dikkat edebilirsin. Yoğun ve kalıp gibi bir görünüm sağlayan fondötenler, cilt tonuna uymayan renklerdeki kapatıcılar, fazla pudra içeren BB Cream ürünleri ile yaptığın makyaj doğal durmayabilir. Yok gibi görünen makyajlar için daha ince yapılı ten ürünlerini tercih edebilirsin. Son dönemin trend uygulaması olan kontür uygulaması, doğal görünen makyajlar için pek uygun olmayabilir. Cildine renkli bir görünüm kazandırmak için hafif tonlarda, ışıltı içermeyen bronzer veya doğal görünümlü allık çeşitlerini değerlendirebilirsin. Allık seçerken şeftali tonlarda olması, ışıltı içermemesi ve yoğun pigmentli olmaması doğal görünümlü makyaj için önemli olabilir. Allık uygularken fırçaya çok az bir miktar alman ve daha sonra yanaklarında yüksek yerlere uygulaman gerekir. Yoğun pigmentli allıklar doğal görünen makyajına uygun olmaz. Doğal görünümlü makyaj önerileri içinde önemli yer tutan dudak ve göz makyajı biraz zamanını alabilir. Ten makyajından sonra doğal tonlarda göz makyajı uygulamasına geçiş yapabilir ve çekici bakışlara sahip olabilirsin. 

Doğal görünüm için makyaj tekniklerini uygularken ürünleri az miktarda alarak cildine uygulaman çok daha pratik olabilir. Fazla ürün ile yapılan makyajlarda çok uğraşılmış bir görüntü oluşabilir. Doğal görünümlü makyaj yapmak için ürünleri seçerken, cilt tonuna uygun ve sim içermeyen seçenekleri değerlendirebilirsin. Göz makyajında veya dudaklarda ise mat ürünler daha doğal bir görünüm için tercih edilebilir. Doğal görünümlü makyaj için en önemli noktalardan biri cildinin nemli ve bakımlı olmasıdır. Bu nedenle düzenli olarak cildine, göz çevrene ve dudaklarına bakım yapmayı ihmal etmemelisin. Cildin ihtiyaç duyduğu nem desteğini unutmamalısın. Makyaj ürünleri seçerken nemlendirici etkisi olanları tercih ederek daha sade bir görünüm elde etmen mümkün. 

Doğal Görünümlü Cilt Makyajı

İstenmeyen cilt görünümlerini fondöten ile kapatmaya çalışmak kalıp gibi bir görüntüye sebep olabilir. Doğal görünümlü makyaj için kusurların görünümünü yoğun kapatıcılık sağlayan kapatıcı ile tek tek yok edebilir, daha sonra hafif yapılı bir fondöten ile tüm cildini mükemmel görünüme kavuşturabilirsin. Ayrıca koyu halka görünümü gibi göz çevrende göz altı kapatıcısından faydalanabilirsin. Göz altı kapatıcısı seçerken dikkatli olmalısın. Çok açık tonlardaki göz altı kapatıcısı makyaj görünümünü olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle kendi cilt tonundan sadece bir ton açık renk göz altı kapatıcısını tercih edebilirsin. Doğal görünümlü makyajlarda teninin mükemmel görünmesi için aynı zamanda da "fresh" durması gerekebilir. Göz altı kapatıcısının performansını arttırmak için transparan pudra kullanabilirsin. Sadece fazla yağlı bir görünüme sahip olabilen T bölgesine pudra uygulayarak makyajının kalıcılığını arttırabilirsin. 

Doğal Görünümlü Göz Makyajı

Doğal görünümlü göz makyajı için mat ve simsiz far kullanabilirsin. Cilt tonunun bir veya iki ton koyusu olan toprak tonlarında bir far seçebilirsin. Mat farlar, toprak renkleri ile doğal görünümlü makyajına katkı sağlar. Far uygulamasından sonra eyeliner veya göz kalemi uygulamaman daha uygun olabilir. Doğal görünümlü göz makyajı için ihtiyacın olan toprak tonlarda far ve ince bir maskara! Maskara uygulamasında ince bir kat sürerek ya da şeffaf maskara uygulayarak kirpiklerine hafif bir belirginlik katabilirsin. Gözlerini biraz daha iri göstermek istiyorsan, alt kirpiğin iç kısmına ten rengi veya kırık beyaz tonlarda göz kalemi uygulayabilirsin. Maskara ve göz kalemi uygulamasını yaparken çok dikkatli olman gerekebilir. Fazla sürdüğün takdirde günlük doğal görünümlü makyajın gece makyajına doğru şekillenebilir. Toprak tonlarının bir iki tonunu karıştırarak uygulayabilirsin. Göz kapağının iç kısımlarına daha açık kuyruk kısmını bir ton daha koyu toprak rengi far ile renklendirebilirsin. Buradaki püf nokta göz kapağının üzerindeki farın çok fazla belli olmamasıdır. 

Doğal Görünümlü Dudak Makyajı

Dudakların yumuşak, pürüzsüz ve bakımlı bir görünüme sahip olması doğal görünümlü dudak makyajı için önemlidir. Bu nedenle düzenli aralıklar ile dudak peeling'i yapman, dolgun ve yumuşak görünümlü dudaklara sahip olmana yardımcı olabilir. Her gece uyguladığın cilt temizliğinden sonra dudaklarını nemlendirmeyi ihmal etmemen dudakların için önemlidir. Doğal görünümlü dudak makyajı için ten rengi, şeftali ve açık pembe tonlarını tercih edebilirsin. Pembe tonlarda ruj dudaklarının şeklini belirginleştirmene yardımcı olabilir. Kırmızı tonlarda ruj uygulamak yok gibi makyajlarda pek uygun görünmese de hafif dokunuşlar ile dudağını renklendirebilirsin. Kırmızı ruju parmak ucunla dudağına çok hafif dokundurarak renksiz dudaklarına "fresh" bir görünüm katabilmen mümkün. Çok daha sade bir makyaj istiyorsan, renkli dudak nemlendiricileri veya parlatıcı ile sadece bir ışıltı görünümü katabilirsin. Bazı dudaklar çok renksiz yapıda olabilir bu gibi durumlarda pembe tonlardaki rujlar daha uygun olabilir. Tamamen ten rengi gibi görünen dudaklar, solgun ve cansız görünmene neden olabilir. Hafif bir pembelik veya şeftali tonları ile daha canlı, enerjik görünebilirsin.