Deodorant Seçimi Nasıl Yapılır Deodorant Seçimi Nasıl Yapılır

Deodorant Seçimi Nasıl Yapılır? Hangi Deodorant Benim İçin Uygun?

Deodorant seçimi yaparken karşılaştığınız birçok ürün seçeneği kafanızı karıştırabilir. Ancak ihtiyaçlarınızı ve sizin için önemli birkaç noktayı kafanızda belirlemeniz en doğru ürünü seçebilmeniz için size yardımcı olabilir.

Deodorant Seçimi Nasıl Yapılır? Hangi Deodorant Benim İçin Uygun?

Dikkat etmeniz gereken ilk etken seçtiğiniz ürünün cildinize uyumlu olup olmadığıdır. Bunun için tercih ettiğiniz ürünün içerisinde yer alan bileşenlere bakabilir ve formülünde cildinize rahatsızlık verebilecek herhangi bir içerik olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Böylece bir yandan terin oluşturabileceği kötü kokuları bastırırken bir yandan da cildinizin rahat edebileceği bir ürünü kullanabilirsiniz.

Bir diğer dikkat edebileceğiniz etkense ne tür bir deodorant istediğinizdir. Örneğin sprey deodorant mı size daha rahat bir his yaratır yoksa roll-on mu? Her bir çeşidin kendine göre avantajları belirlenerek sizin için uygun olan hangisiyse onu almayı tercih edebilirsiniz.

Son olarak, hangi kokuyu istediğinize karar vermelisiniz. Hafif, taze veya ferah bir koku mu yoksa kokusuz bir alternatif mi? Bu soruları cevapladıktan sonra seçimlerinizi daraltabilir ve sizin için mükemmel deodorantı bulabilirsiniz.

Doğru Deodorant Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Deodorant olarak ne seçerseniz seçin ürünü mutlaka kuru ve temiz bir cilde uygulamanız gerekir. Islaklık karşıtı etki için zaman kazandıracağından her sabah duştan sonra ilk olarak cildinize deodorant uygulayabilirsiniz. İster yaz ister kış olsun, deodorant kullanılıyorsa ihtiyaç duyulan her an uygulamanın temiz ve kuru bir cilde yapılması önemlidir.

Deodorant uygularken koltuk altı bölgesinin tamamını kapsadığınızdan emin olun. Terleyen bölgeye yeterince uygulanmayan bir deodorant etkisini tam anlamıyla ortaya koyamayacaktır.

Son olarak giyinmeden önce deodorantın tamamen kurumasını bekleyin. Böylece kıyafetlerde oluşabilecek lekelerin de önüne geçebilirsiniz. Ayrıca kuru bir cilde giyeceğiniz giysilerinizle daha rahat etmeniz de böylece mümkün olur.

Deodorant Çeşitleri Nelerdir?

Deodorantlar vücut kokusunu maskelemeye yönelik ürünlerdir. Piyasada her biri kendi avantajlarıyla öne çıkan birbirinden farklı deodorant seçeneği bulunabilir. En yaygın deodorant türleri genellikle sprey ve roll-on türleridir ancak daha pek çok çeşitte ürün seçeneğini bulmak da mümkündür.

Deodorantların yapısıyla birlikte etkileri de ürün çeşitliliğini artırır.

Sprey deodorantlar sıklıkla tercih edilen ürün seçeneklerinden bir diğeridir. Bu ürün çeşidi sprey kutusunda gelen bir deodorant türüdür. Normal bir deodorant gibi cilde sürülür ancak sıvı olduğu için çabuk kurur. Spreyi cilde belirli bir uzaklıktan sıkmak gerekir. Böylece daha kapsamlı bir bölgeye ürünün temas etmesi sağlanabilir.

Roll-on deodorant, küçük bir şişede bir silindir bilye aplikatörü ile gelen deodorant türüdür. Döner bilyeli aplikatör, deodorantı koltuk altlarına eşit şekilde uygulamayı kolaylaştırır. Roll-on deodorantlar kötü kokuyu önlemeye yardımcı olur. Garnier’de yer alan çeşitli deodorant çeşitlerini inceleyerek kendinize uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Antiperspirant Nedir? Antiperspirant Ne Demek?

İnsan teri, ter bezlerinden salgılanır ve sterildir ancak ter cilt yüzeyine çıktığında kötü koku oluşumu başlayabilmektedir.

Antiperspirant ise terlemeyi kontrol etmeye yardımcı olan bir deodorant türüdür. Anti perspirantlar aynı zamanda cildi kuru tutmaya ve üretilen vücut kokusu miktarını azaltmaya yardımcı olabilir. Böylece gün içerisinde terlemeye bağlı kötü koku oluşumuyla karşılaşılmaz.