Cilt Tipinize Göre Garnier'den Mükemmel Tonik Önerileri

Sağlıklı ve ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olmak her kadının rüyası.

Cilt bakımının düzenli ve doğru yapılması cildinin kendi görünümünü yenileyebilmesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Cilt Tipinize Göre Garnier'den Mükemmel Tonik Önerileri

Sağlıklı ve ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olmak her kadının rüyası. Cilt bakımının düzenli ve doğru yapılması cildinin kendi görünümünü yenileyebilmesini sağlamaya yardımcı olabilir. Günlük cilt bakım rutinlerine ekleyebileceğin birkaç küçük ürünle yüz temizleme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsin. Özellikle gece yatmadan önce makyajını uygun ürünlerle temizlemek cilt tonu eşitsizliği riskini azaltır, fazla sebumu ve kiri uzaklaştırarak sağlıklı bir yüz görünümü elde etmene yardımcı olur. Ayrıca cilt bakım programının diğer adımları için cildini hazırlar.

Yüz temizleme işlemi için cilt yapına uygun ürünler kullanmalısın. Garnier’in normal, kuru ve yağlı ciltler için özel olarak tasarladığı yüz temizleme ürünleri bu konuda yardımcın olabilir. Tonik kullanma, temizleme işlemini tamamlayan bir ikinci adımdır, ancak birçok kişi bu adımı dışarıda bırakmayı tercih eder. Gerçekte, tonik temizleme sürecinin önemli bir parçası olarak düşünülmelidir. İyi bir yüz toniği; geride kalan fazla sebum, kir ve makyaj kakıntılarını temizler.

Tonik Nedir?
Sağlıklı görünen cildin gizli silahı olarak tanımlanan tonik, yüz temizliği sonrası arta kalan fazla sebumu, kir ve makyaj kalıntılarını ortadan kaldırarak gözenek görünümünü geliştirir. Özellikle yağlı veya akneye eğilim gösteren ciltleri olan kişiler veya makyaj, güneş kremi gibi diğer ağır cilt ürünleri kullananlar için önerilen ürün, sunduğu ekstra temizlik ile cilt bakımı için yararlı ve gereklidir. Likit forma sahip olan tonik çeşitleri özel maddeler içeren formülleri ile arındırıcı ve rahatlatıcı özelliklere sahiptirler. Cilt tipine ve kullanıcı beklentilerine göre farklı çeşitlere sahip olan tonik, hem erkek hem de kadınların yüz temizleme ve cilt bakımının önemli bir adımını oluşturur.

Tonik Ne İşe Yarar?
Cildi arındıran, ferahlatan özelliklerinden dolayı tüm cilt tipleri, özellikle kuru ciltler ve akneye eğilim gösteren ciltler için tonik kullanmak bir zorunluluktur denebilir. Peki, tonik ne işe yarar? İşte toniğin cildin için faydaları:
• Cildine uygun tonik çeşidi ile düzenli bakım yaparak gözenek görünümünü azaltabilir, daha sıkı bir cilt görünümüne sahip olabilirsin.
• Tonik kullanmak cildinin fazla sebumdan arındırılmasını sağlamana yardımcı olur.
• Bazı tonik çeşitleri cildinin daha uzun süre nemini korumasına yardımcı olabilir.

Tonik Nasıl Kullanılır?
Yüzünü temizledikten sonra veya cildinizin özel ihtiyaçlarına bağlı olarak değişen serum veya normal kreminizi uygulamadan önce günde iki kez - sabah ve gece - yüz toniği kullanmalısın. Kısacası, her zaman yüzünü temizledikten sonra ve diğer yüz bakımı ürünlerini uygulamadan önce mutlaka tonik uygulamalısın. Spor yaparken veya açık hava etkinliklerinde, çantana tonik koymayı ihmal etme; ter, kir ve toz nedeniyle cildinin mat görünümünü engellemeye yardımcı olabilirsin. Eline bir miktar pamuk topu alıp, tonik ile ısla, yüz ve boyun çevreni hafifçe masaj yaparak sil. Sprey şeklinde tonikleri direkt yüzüne ve boynuna püskürtebilirsin. Daha sonra toniği parmak uçlarınızı kullanarak emilene kadar hafifçe dağıtabilirsin. Ardından, her zamanki bakım ürünlerini kullanabilirsin.

Garnierden Mükemmel Öneriler
Tonik çeşitleri cilt tiplerine göre farklılık gösterir. Yüz tonikleri nemlendirici, sıkılaştırıcı ve yatıştırıcı özelliklerine göre de gruplandırılır. Kuru ve gergin ciltler için nem tutucu özelliğe sahip ürünler tercih edilebilir. Hyaluronik asit gibi bileşenler içeren uyarıcı tonikler cildin nemini korumasına yardımcı olabilir. Gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı sıkılaştırıcı tonikler, fazla sebumun arındırılmasında önemli rol oynar. Hassas ciltler için özel olarak üretilen tonikler, cildini yatıştırmaya yardımcı olur. İşte cildin için önerilen Garnier tonik çeşitleri:

• Yağlı Ciltler İçin

Yağlı ciltler için tonik önerileri arasında başı çeken Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik, salisilik asit ve çinko türevleri içeren formülü sayesinde, parlama ve pürüzlerin görünümüne karşı savaşır. Yağlı ciltler için tasarlanan bir diğer ürün olan Garnier Arındırıcı Tonik; yeşil çay özüyle zenginleştirilmiş özel bir formüle sahiptir, cildi arındırır ve ferahlatır.

• Kuru Ciltler için

Kuru ciltler için tonik önerileri arasında Garnier Rahatlatıcı Tonik, gül suyu ile zenginleştirilen formülü ile dikkat çekicidir. Cildi yatıştırıcı etki gösteren tonik, makyaj kalıntılarından kurtulmanı sağlar. Çiçek balı özü içeren formülü ile ön plana çıkan Garnier Botanik Besleyici Tonik, cildi arındırırken bir yandan da besler. Cildi arındıran ve rahatlık hissi yaratan tonik, yüz ve boyun çevresine uygulanır. Hassas ve kuru ciltler için ideal bir seçenek olan Garnier Esas Bakım Hassas Tonik, meyve özleri içerir. Cildini kirden arındırır. Moringa tohumu ile zenginleştirilen Garnier Rahatlatıcı Tonik, kiraz özü içeren formülü ile cildine hissedilir bir yumuşaklık ve taze bir koku verir.

• Karma Ciltler İçin

Garnier’in karma ciltler için özel olarak tasarladığı Garnier Tazeleyici Tonik Normal Kuru Ciltler, moringa tohumu suyu içerir. Yüz temizleyiciler ile yüzünü temizledikten sonra kullanılan ürün, mavi nilüfer özü içeren formülü ile cildi taze bir his ve ferah bir koku verir. Karma ciltler için üretilen bir diğer tonik ise Garnier Esas Bakım Tonik Normal ve Karma, meyve özleri içeren formülü ile hoş bir koku veren ürün, cildinin taze ve sağlıklı görünümünü destekler.