950x534 768x420

En İyi Yüz Maskesi Önerileri | Garnier

Siyah Nokta Maskesi ile Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşun

 

Cilt Bakımınız İçin Önemli En İyi Yüz Maskeleri

Yüz maskeleri cilt bakımı sürecinin olmazsa olmaz ögeleridir. Yüz bakımı yaparken cildi temizlemek, yenilemek ve gün içinde kaybettiği nemi geri kazandırmak oldukça önemlidir. Cilt bakımını aksattığın takdirde sivilce, akne, kızarıklıklar ve yüz lekeleri ile mücadele etmek zorunda kalabilirsin. Ancak yüzünde oluşabilecek bu tip problemler için, yüz maskesi çeşitlerini uygulamak cildine oldukça iyi gelecek. Doğal yollardan yapılabilecek yüz maskelerine ve kullanabileceğin ürünlere birlikte göz atmaya ne dersin?

Siyah Nokta Maskesi ile Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşun

Özellikle yüzün T bölgesi olarak tanımlanan alın, burun ve çene bölgelerinde bir problem haline gelebilen siyah noktalardan, siyah nokta maskesi ile rahatlıkla kurtulabilirsin. Doğal yollarla siyah nokta maskesi hazırlamak için, ihtiyacın olan şeyleri temin etmek ve maskeyi hazırlamak ise oldukça kolay.

Cilt maskelerinin çoğunun vazgeçilmez malzemesi olan limon, yüzündeki kir ve yağ ile mücadele etmek için birebir bir etkiye sahip. Yarım limon suyu ile bir yemek kaşığı karbonatı karıştırarak siyah noktalar için etkili bir yüz temizleme maskesi elde edebilirsin. Macun kıvamındaki karışımı yüzünde on beş dakika bekletip daha sonra masaj yaparak uygulamak doğal bir peeling etkisi yaratacaktır. Bu sayede gözeneklerini içlerinde birikmiş yağ ve kirden arındırmış olursun. Maskeyi yüzünü bol su ile yıkayarak kolaylıkla temizleyebilirsin. Limon suyunu bir tatlı kaşığı bal ile karıştırdığında da aynı sonucu alman mümkündür.

Doğadan Gelen Güzellik Kil Maskesi

Cildinde bulunan siyah noktalar ve sivilceler canını sıkıyorsa çözüm, doğallıktan gelen kil maskesi! Yüzünde herhangi bir yan etkiye sebep olmayacak ve kimyasal maddeler içermeyen kil maskesi ile cildin her zamankinden daha güzel, ışıltılı ve sağlıklı görünecek. Kolaylıkla yüzüne uygulayabileceğin ve daha sonra temizleyebileceğin kilden yapılan güzellik maskesi ile siyah noktaların ve sivilcelerin ile vedalaşmaya hazırlanabilirsin.

Kil maskesi cildini sıkılaştırır ve arındırır. Tenindeki kan akışını hızlandırarak yüzüne canlılık verir. Hâlihazırda var olan sivilce ve aknelerin geçmesini sağlamasının yanı sıra yeni sivilce oluşumlarını da engeller. Ek olarak, cildine yüz lekeleri için maske uygulamak istiyorsan, kil maskesi oldukça isabetli bir tercihtir. Yüzündeki yağ oranını dengeler ve lekeler üzerinde son derece etkilidir.

Korkulu Rüyanız Akneler ile Sivilce Maskesi ile Başa Çıkın

Sivilceler her yaştan, cilt tipinden ve cinsiyetten insan için problem olabilir. Ancak sivilcelere çözüm niteliğinde olan cilt maskesi çeşitleri de bulunmaktadır. Piyasada bulunan ürünlerin yanı sıra evde sivilce maskesi hazırlamak için ihtiyacın olan malzemeler limon, salatalık, yulaf ve baldır. Tıpkı siyah nokta maskelerinde olduğu gibi, sivilce maskelerinde de limon veya yulaf ile balı karıştırarak oldukça faydalı ve etkili bir cilt maskesi hazırlayabilirsin. Salatalık ise yoğurtla karıştırılıp yüze uygulandığında canlandırıcı ve besleyici etki göstermektedir.

Cildinizi Yüz Temizleme Maskesi ile Arındırın

Cildinde sivilce, akne ya da leke gibi herhangi bir problem olmasa dahi yüz temizleme maskeleri senin için oldukça faydalı olacaktır. Zaman geçtikçe ve yaş ilerledikçe cilt kırışmaya ve nemini kaybettiği için kurumaya başlar. Bu durumun önüne geçmek için ise önlemi önceden almak gerekir. Yüz temizleme maskeleri cildinde yarattıkları etki sayesinde kırışıklıklar ile mücadele eder. Kil ve sivilce maskelerini rahatlıkla kırışıklık maskesi olarak da kullanabilirsin.

Garnier Volcano Mask ile Daha Pürüzsüz ve Sıkı Bir Cilde Sahip Olmak Çok Kolay

Hâlâ piyasadaki ürünler arasından senin için en iyi yüz maskesi olacak ürünü bulamadıysan, Volcano Mask Gözenek Sıkılaştırıcı Maske ile arayışın son bulabilir. Volcano Mask Gözenek Sıkılaştırıcı Maske, içinde barındırdığı kil ve volkanik kaya özleri ile cildindeki gözenek problemleri ile savaşır. Kil, içinde bulunan sayısız mineral ile cildinin yenilenmesini ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlar. Cildindeki fazla yağları yok ederek oluşabilecek tüm sivilce, siyah nokta ve akneleri engeller. Garnier Volcano Mask Gözenek Sıkılaştırıcı Maske ile cildin her zamankinden daha ışıltılı ve sağlıklı olacak.