Aloe Veranın Cilt Bakımına Etkileri Aloe Veranın Cilt Bakımına Etkileri

Aloe Vera ve Hyaluronik Asit ile Nemli ve Canlı Görünen Bir Cilt

Uzun yıllardan beri cilde nem ve vitamin desteği sağlayan cilt bakımı ürünlerinin içeriğinde sıkça karşımıza çıkan iki içerik var: Aloe Vera ve Hyaluronik asit

Aloe Vera ve Hyaluronik Asit ile Nemli ve Canlı Görünen Bir Cilt

Uzun yıllardan beri cilde nem ve vitamin desteği sağlayan cilt bakımı ürünlerinin içeriğinde sıkça karşımıza çıkan iki içerik var: Aloe Vera ve Hyaluronik asit! Bakım ürünlerinin neredeyse vazgeçilmez bileşenleri arasında yer alan bu içeriklerle zenginleştirilmiş ürünlerin ciltte bıraktığı etkiler saymakla bitmez. Özellikle cildini etkili şekilde nemlendirmek istiyorsan, Hyaluronik asit ve Aloe Vera içeren formüller ile sıklıkla karşılaşacaksın demektir. Bu nedenle bu iki mükemmel bileşeni biraz daha yakından tanımaya ne dersin?

Aloe Veranın Cilt Bakımına Etkileri
Aloe Vera bitkisi, çiçekleri olmayan ve görünüş açısından kaktüse benzeyen bir kalın dallara sahiptir. Aloe Vera jel yapıdaki özüyle cilde birçok yarar sağlar. Söz konusu jel, bitkinin kalın dalları arasında saklıdır. Aloe Vera uzun yıllardan beri ilaçlarda ve dermo-kozmetik alanında sıklıkla kullanılır. Çünkü jel yapıdaki özü A, C ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. Ayrıca Aloe Vera potasyum ve antioksidan deposudur. Hâl böyle olunca Aloe Vera'nın cilde faydaları da oldukça fazladır. Şimdi dilersen bu faydalara birlikte göz atalım.

• Aloe Vera vitamin içeren yapısı ile cildi güçlendirmek ve beslemek açısından yardımcı olabilir.
• Bu mucizevi bitkinin bir antioksidan kaynağı olması, cildin güç kazanmasını sağlayabilir. Ayrıca daha ferahlamış ve yatışmış bir cilde kavuşmaya da yardımcı olabilir.
• Aloe Vera büyük oranda sudan oluştuğu için, oldukça güçlü bir nem kaynağıdır. Bu sayede cilde uygulandığında cildi nemlendirmeye ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur.
• Yağlı ciltlere sahip kişilerin en yaygın şikayetlerinden olan parlama görünümüne ve ciltteki sebum üretimine karşı Aloe Vera yardımcı olabiir.
• Nem ve antioksidan kaynağı ile cildin çevresel kirliliğe karşı daha dayanıklı hale gelmesine yardımcı olabilir.

Cilde Aloe Vera Uygulama Yöntemleri
Aloe Vera nemlendirici ürünlerde sıklıka kullanılan bir bileşendir. Cildine doğrudan Aloe Vera uygulayabilirsin. Aloe Vera'yı cilt bakım rutinin bir parçası haline getirmenin bir diğer yolu ise, Aloe Vera içeren cilt bakım ürünlerini tercih etmektir. Klinik laboratuvarlarda alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan formüllerle her gün uygulaman gereken miktarı kolaylıkla belirleyebilirsin.

Hyaluronik Asit Nedir?
Hyaluronik asit, tüm insanların vücudunda ve cildinde bulunan, elastikiyet ve güç kazandıran bir bileşendir. Hyaluronik asitin en büyük yararlarından biri, ciltte sudaki ağırlığının bin katına denk gelecek oranda nemi hapsedebilmesi ve tutabilmesidir. Bu açıdan, su olmadan yaşayamayan vücutlarımızın ve neme ihtiyaç duyan ciltlerimizi nemlendirmek açısından önemli bir role sahiptir. Ayrıca yaş ilerledikçe, vücudun Hyaluronik asit üretimi de doğal olarak azalır. Özellikle bu dönemlerde vücuda bir takviye sağlamak, Hyaluronik asit oranını dengede tutmak büyük önem taşır.

Hyaluronik asit kullanımı özellikle son yıllarda, cilt bakımında gitgide artmaya başlamıştır. Çünkü genellikle cilt bakımında Hyaluronik asit içeren serum ve krem formunda ürünlerde karşımıza çıkar. Hyaluronik asit içeren kremler ve serumlar, vücutta nem sağlar. Sen de bu içeriğe mutlaka bir şans vermeli, cildine güçlü bir destek sağlamalısın. Ama öncelikle, Hyaluronik asit uygulaması ve kullanımının cildine kazandırdığı faydalara birlikte göz atalım.

Hyaluronik Asitin Cilt Bakımına Faydaları

• Hyaluronik asit su moleküllerini çekerek yüksek oranda nem tutabildiği için, cilde nem desteği sağlamak açısından oldukça güçlü bir bileşendir.
• Hyaluronik asit desteğiyle nemlendirilen ve güçlendirilen cilt, yaşlanma belirtilerine karşı daha dayanıklı hale gelir.
• Cildin doğal bariyerini korumaya güçlendirmeye ve nem dengesini kontrol altında tutmaya yardımcı olur.
• Hyaluronik asit göz altı ve çevresinde oluşan yorgunluk izleri ve lekelerle mücadele etmek açısından da yardımcı olabilir.
• Hyaluronik asit cilt dokusunun ışıltısını korumaya yardımcı olur ve ciltteki kuruluğa karşı savaşır.

Garnier'den Aloe Vera ve Hyaluronik Asiti Birleştiren Muhteşem Bir Nemlendirici
Cildi nemlendirmek açısından zirveye oynayan iki doğal bileşenle tanıştığına göre, bu bileşenleri cilt bakım rutinine eklemenin ne kadar doğru bir karar olacağını zaten biliyorsun. Aloe Vera ve Hyaluronik asiti içeren ürünlerin gücüyle cildinin nem dengesini koruyabilir, erken yaşlanma belirtilerinin görünümleri ile savaşabilir ve sağlıkla ışıldayan bir cilt görünümüne kavuşabilirsin. Fakat her iki bileşenin de yeri ve önemi birbirinden değerli. İkisi arasında bir seçim yapmak yerine, içeriğinde hem Aloe Vera hem de Hyaluronik asit barındıran formüle sahip bir günlük nemlendirici kullanmaya ne dersin?

İşte karşında, Garnier Hyaluronik Aloe Günlük Nemlendirici Jel! Hyaluronik asit krem ve serumların vazgeçilmez bileşeni. Aloe Vera'nın da jel yapısının ne kadar güçlü ve etkili olduğunu biliyorsun. İşte Garnier Hyaluronik Aloe Günlük Nemlendirici Jel, bu iki bileşenin yapısını ve etkilerini sana bir arada sunan mükemmel bir ürün!

Öncelikle Garnier Hyaluronik Aloe Günlük Nemlendirici Jel'in güçlü bileşenler içeren formülü sayesinde cildinde 48 saate* dek süren yoğun bir nemlendirme desteği sağladığını söylemekle başlayalım. Bu desteğe, cildinin susuzluğunu gidermek demek de yanlış olmaz. 48 saate* dek süren nemlendirici etki, cildinde anında daha ferah, konforlu ve nemli bir his yaşamanı sağlar. Üstelik Garnier Hyaluronik Aloe Günlük Nemlendirici Jel'in özel jel yapısı, cildinde ağırlık hissetmene ya da yağlı bir his kalmasına neden olmaz. Aksine, cildin tarafından kolaylıkla emilerek sana kolay ve pratik bir uygulama deneyimi sunar.

Garnier Hyaluronik Aloe Günlük Nemlendirici Jel, cilt bakımında doğal kaynaklı çözümler tercih eden kullanıcılar için mükemmel bir seçenek. Çünkü özel formülünde %96'ya varan oranda doğal kaynaklı içerikler kullanılır. Sen de cilt bakım rutinine Hyaluronik asit ve Aloe Vera içeren formülün sayısız faydasını eklemek istiyorsanız bu günlük nemlendiricinin tam sana göre olduğundan emin olabilirsin!

Üstelik Garnier Hyaluronik Aloe Günlük Nemlendirici Jel'i uygulamak da çok kolay. Yapman gereken tek şey, sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kez cildini temizledikten sonra günlük nemlendiricini tüm yüzüne uygulamak. İlk kullanımdan itibaren ferah hisseden cildinde, dört haftalık düzenli kullanım sonrasında gözle görülür bir ışıltı görünümü gözlemleyebilirsin. Sen de mükemmel görünen cildinin keyfini doyasıya çıkarabilirsin!

*Instrumental test, 24 kadın